Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyibe kerul a nevvaltoztata...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyibe kerul a nevvaltoztatas? 2 eve volt az eskuvonk, most szeretnem felvenni a ferjem nevet.

Figyelt kérdés

Eddig nem igazan tudtam idot szanni arra, hogy utanajarjak minden iratom cserejenek, most talan lenne ra idom.


Gondolom a szemelyivel es lakcimkartyaval kell kezdenem, utana ado es tb-kartya, illetve egyeb helyekre bejelentes (bank, szolgaltatok, stb).


A szemelyi es a lakcimkartya csere igy mennyibe kerul?


2011. márc. 9. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vagyis a hivatalos papírokon még nem írattad át?

A személyi 1.500 Ft; egy kalap alatt már a lakcímkártyát is megcsinálják, az ingyenes. Az adó kártya szintén ingyenes, a TAJ azt hiszem 1-2.000 Ft között van. Nekem csak a személyim és a lakcímkártyám van átírva, ja! meg a bankban írattam még át. Ott is kell a személyi+lakcímkártya. A TAJ és adókártyám még a régi.

2011. márc. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Én most irattam át.

A személyi 1500, a lakcímkártya 500, jogsi 6000, a tb kártya, ha házasság miatti névváltoztatáshoz kell, akkor ingyenes.

Az adókártyámat még nem irattam át.

Egyébként a házasságkötést követő 15 napon belül kell átiratni a papirokat.Lehet, hogy emiatt neked többe kerül majd, vagy megbirságolnak.

2011. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
5-10 e Ft-ról hallottam pár évvel ezelőtt. Ez csak az anyakönyvi költségek...
2011. márc. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anyakönyvi hivatalban kell kérni, kell vinni személyi igazolvány és házassági anyakönyvi kivonat. Az illeték 5000 ft + a személyi lakcímkártya, jogsi amiért fizetni kell. Tb és adókártya névváltozás esetén ingyenes
2011. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
A házassági névváltoztatás házasságkötéskor ingyenes, nem 2 évvel később.
2011. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Buntetni biztosan nem fognak, mert egyaltalan nem vettem fel a ferjem nevet, az anyakonyvi kivonatban is maradtam a lanykori nevemen.

Tudtam, hogy akkor egybol nem fogom tudni megcsinaltatni ezt (akkor azt mondtak, hogy 30 napon belul kellene, ha mar a hazassagkoteskor felveszem a ferjem nevet, de mivel tisztaban voltam, hogy nem lesz lehetosegem 30 napon belul intezkedni, igy hanyagoltam).

Meg valami olyasmi is remlik, hogy 1 even belul lehet olcsobban, utana dragabb, de a nagysagrendekkel nem voltam tisztaban).

Akkor az alap ezek szerint nem draga (szemelyi, lakcim, taj, adokartya). Az utlevelemet ugyis elhagytam koltozeskor, gyanitom, hogy a potlas koltsegen ez nem valtoztat.

A jogsimat koteles vagyok atiratni?

Azert kerdezem, mert mar jo regen van jogositvanyom, de evek ota nem hasznalom, nem is all szandekomban a kovetkezo 100 evben. Azt sem tudom, hogy egyaltalan ervenyes-e meg vagy mar lejart, mert remlik, hogy az elso jogositvanyt nem tul sok idore adjak, talan 5 ev az ervenyessegi ideje. Nah, akkor az mar tutira lejart es nincs is szandekomban meghosszabbitani, nem szeretnek csak a nevvaltozas miatt kolteni erre.


Koszonom a valaszokat!


Sokaig tart a szemelyi csereje?

Igazabol meglepetesnek szannam a ferjemnek, szerintem mar feladta a remenyt, hogy valaha megtortenik ez. Most el tudnek jutni okmanyirodaba, viszont ket es fel het mulva repulok kulfoldre, akkor szuksegem lenne a szemelyimre, ha hamar megvan a csere, akkor meg a heten elinteznem, ha tovabb tartott nektek, akkor megvarnam a hazaerkezest kulfoldrol, hiszen szemelyi nelkul nem repulhetnek.


Bar most jutott eszembe, hogy a repjegyek is a lanykori nevemre vannak lefoglalva, gondolom akkor amiatt is magyarazkodnom kellene. Hat, akkor inkabb megvarom vele a kovetkezo honapot.

2011. márc. 9. 10:22
 7/7 anonim ***** válasza:
az anyakönyvvezető azonnál átírja a házassági anyakönyvben az oilleték befizetése után. Másnapra felfut a rendszerbe és mehetsz személyit csináltatni
2011. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!