Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Kinek illik finanszírozni az esküvőt, a szülőknek, vagy a fiataloknak?
Most a szülők anyagi helyzetétől függetlenül(!), csak elméletben kérdezem, hogy te mit tartasz illendőnek, logikusnak.
A szülő fizesse, mert az ember úgy vállaljon gyereket, hogy segíti őt az önállóság megkezdésében, és ebbe az esküvő is beletartozik, vagy a "gyerek" fizesse a saját esküvőjét, hisz már felnőtt, felnőtt életet kezd, az ő dolga előteremteni rá az összeget?
Az fizesse, aki szervezi és házasodik. Saját pénzből olyan bulit lehet csapni, amilyet akar a fiatal pár, kerti partitól kezdve a bálterem + 5 fogásos menüig. A körülmények kiválasztása a házasulandók dolga, a szülők kiélték már magukat. Ha mégis be akarnak szállni, az lehet segítség, de sokszor ára van.
Nekünk például az esküvői részletek ismertetése után (saját keretből megrendeltük, elrendeztük és csak utána meséltünk róla) felajánlották, hogy beleadnak X összeget. Percek múlva jött a jó tanács, hogy akkor a templomi esküvőn így legyen (nem akartunk egyházi esküvőt), a vendéglistára fel kell venni őt, őt és őket is (fix lista volt a tetem mérete miatt), a menyasszonyi ruhám ilyen legyen (wtf?!) és a zenakar hány fős legyen (a lefoglalt DJ-ről is tudtak). Még ott visszautasítottunk minden pénzt és lezártuk azzal, hogy majd megkapják a meghívót, többet nem árultunk el. Gondolom más családokban jobban meghallgatják a fiatalokat is, nekünk ez nem működött.
Én a gyerekeimnek segítek, amiben tudok, de helyettük nem fogom megálmodni az eskuvőjüket, ha arra kerül a sor.
De, van olyan férfi, aki irányítani akarja ilyen szinten a felnőtt gyereke életét. "Így illik", "szerinte úgy kell", "biztos mi is úgy akarjuk, hogy..." és a többi fél mondattal a szánkba adta volna az ő terveit. Kicsit összevesztünk ezzel a szülő párral, de függetlenek maradtunk. Jobb önállónak lenni és megoldani magadnak a saját bulidat.
Ismerek olyat, akinek a szülők rendezték és fizették a 100-150 fős lagzit, felvette az abroncsos szoknyát és megette a sablon húslevest, csak a mert a szüleit ez tette boldoggá. Utána valósították meg a saját ötleteiket, de az esküvő egyértelműen a szülők, a velük egyidős rokonok és barátaik bulija volt. Így is lehet.
De valóban mit kell rajta finanszírozni? Minek zenebona, tánc? A vendégekkel elmennek kajálni egyet, és kész. Lehet egy olcsóbb fehér ruhát venni, nem kell, hogy kimondottan esküvői ruha legyen. A vendégeknek meg lehet mondani, hogy az étteremben fizesse ki mindenki a saját maga fogyasztását, ellenben nem kell semmit sem adni nászajándékképpen, ez lesz a nászajándék, hogy az ifjú párnak nem kell állnia a vendégek kajálását.
Most minden vendég ki tud fizetni pár ezrest egy háromfogásos kajára. És akkor mindenki azt eszik-iszik, amit akar, amihez épp kedve van, meg akár pénztárcája szerint is válogathat, sokkal jobb, hogy nem csak az van, amit épp felszolgálnak neki egy esküvőn.
Az esküvő sem kerül sokba akkor sem, ha hétvégén tartják, a hétköznapi az ingyenes, de akkor lehet, hogy nem minden meghívott érne rá, ezért jobb a hétvégi időpont. Nem kell hülyeségekre költeni, mint spéci menyasszonyi csokor, meg ilyenek, meg menya ruha sem, veszel egy kisebb csokrot a teszkóban, oszt legyen elég annyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!