Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem lehet az, amit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet az, amit szeretnénk, miért kell rászervezni?

Figyelt kérdés

Első nekifutásra azért esküdnénk, mert kell:), nem akarjuk azt a huzavonát ami az apasági körül van, amúgy is tervben van az esküvő, letudjuk.

Igen ám számolgattunk, hogy cakk pakk nekünk 400.000lenne a teljes, esküvő-dekoráció-ruha-vacsora. Viszont nincs annyink rá, hogy megtartsuk, arra meg nem akarunk apellálni, hogy majd összetáncolom a vacsora árát pl.

És ez a 400 csak a szűk családra:S senki más, csak a rokonok, de jó barátok már nem.

Ezek után úgy gondoltuk, hogy akkor a polgárit letudjuk ketten, minden cécó nélkül, kétszer beesünk az anyakönyvvezetőhöz zárás előtt, és kész. Násznép, meg minden nélkül. Aztán amikor anyagilag úgy állunk, hogy zsebből kifizetjük az egészet, akkor tartunk egy szép romantikus templomit, meg vacsorát, ahogy azt szokás felénk.

Erre jönnek az olyan jellegű megnyilvánulások, hogy jó, de azért lehetne e, meg miért nem hívjátok meg miért nem csináljátok így.

És nem akarják megérteni, hogy égne a bőr a képünkről, mert adott esetben a cukiban egy krémest sem tudnánk fizetni a vendégeknek. Nálunk nincs hely 40embernek, max 6nak, az meg a párom fél családja se... Tehát a házi vendégeskedés is kilőve.

Meg kétszer mi a fenének toborozzunk össze egy násznépet, szerintem nem kell a szurkolótábor ahhoz, hogy hivatalosan házasokká váljunk. Mert nekünk ez tényleg csak a papír része.


Szerintetek mi látjuk ennyire hülyén a dolgot? És nem tudhatjuk le két tanúval a polgárit. Mert oda is kell a szurkoló tábor, meg a felhajtás, pláne, hogy pont ezt a részét a házasságkötésnek látjuk úgy, hogy csak a papír, minden más emberi részét nekünk a templomi esketés jelenti. Tényleg úgy érezzük, mintha a személyi készítéshez vinnénk az egész családot "szurkolni"... és ezt valahogy nem akarják megérteni.


2010. szept. 7. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez nehéz dolog és átérzem.Mi ezért nem esküdtünk mert ha csak beballagunk a tanácsházára a családom vérig sértődött volna.Maradt az apasági és gyüjtögetünk.A páromnak volt egy jó ötlete hogy a nászajándékba szánt pénzt előre elkérjük és abból fizetnénk ki az egészet.A miénk kb 200 ft lenne szóval össze lehetne dobni.Hátha nektek bejön.
2010. szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A saját példámból indulok ki.Nekünk a kettőnk összetartozása volt a fontos, de előtte már 4 éve együtt éltünk, ezt csak azért akartuk, hogy mégis meglegyen.Most nem azért mondom, de nekem egy egyszerű , csinos kosztümöm volt, máris megspóroltam 50 ezret+ nem volt templomi esküvő, mert nekünk nem az volt a fontos.

Mi, amikor elmentünk mindenkit meghívni, mindenkinek mondtuk, hogy csak kaja lesz, nem lesz cécó, meg ilyen műbalhék, amihez vőféj kell az is 50 ezerért.Lehet, hogy nem volt felhajtás, de a kajára megmaradt 120 ezer forint és ebből 30-an ettek úgy, hogy még csomagoltunk mindenkinek külön kaját mindenből.Annyi kaja volt, hogy még utána egy hétig is ettük.Elárulom, hogy a mai világban mindenki tojik a felhajtásra, meg , hogy a menyasszonynak milyen a ruhája, csak a kaja érdekel mindenkit. Kár erőlködni.És én , akit nem akartam meghívni, mert mondjuk 10 évben csak egyszer látom, azt nem hívtam meg, mert pofája az lett volna zabálni, de egyébként meg tojik ránk. Nem kell azzal foglalkozni, hogy úristen, akkor most mi lesz. Kit érdekel, a ti esküvőtök, a ti szabályaitok, akinek nem tetszik, ne jöjjön el. Anyukám először meg is sértődött ezen, mert pont a testvéréről volt szó, de neki is megmondtam, hogy ha nem akar ő se jöjjön el. Rögtön jó lett.

2010. szept. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nálunk a szűk családi kör 40fő! azok a rokonok akikkel napi szinten együtt vagyunk, kérni se kell jönnek segíteni.

Ebben azok az ismerősök, akik szintén már már családtagok nincsenek benne...

Erre a vendégseregre(40fő) 4000ftvel számolva a kaja 160000, plusz a bérleti díj 40000, és nincs benne a pia, a páromnak amúgy is kell egy öltöny, sajna nem konfekció a min ár neki 43000(és ez egy sport öltöny, mivel ez egy alkalom nem szeretne csak sport öltönyt, kapásból 60000), nekem a ruha 5000(smink és haj homemade) teremdíszítés polgári semmi, templom 20000, étterem 20000, templom bérleti díja 40000... és ebben sincs semmi cécó, sem vőfély, meg ilyenek, a vendéglő alap felszereltsége az élő zene, arra nincs gond. És ami legközelebb van bérelhető terem, ha azt a felállást választjuk még drágább, mert annak a bérleti díja óránként 10e, plusz vesszük a kaja alapanyagot, elkészítjük, felszolgálásról gondoskodunk, berendezést külön kell bérelni hozzá...


Szóval mikor mi a templomi is lagzis részt tervezzük akkor is puritán esküvőről beszélünk, semmi nagy felhajtásról.

2010. szept. 7. 19:54
 4/8 anonim ***** válasza:

Erre csak azt tudom mondani, hogy nem jártátok körül rendesen a témát. Ha egy varrónővel varratok öltönyt, nekünk az 18 ezerbe került páromra és Kecskemét elég drága hely, ezt is egy öltönyboltban csinálták, szóval nem tudom mi kerül benne 50 ezerbe.Most mond már meg mi kerül a templom bérlésben 40 ezerbe?? Semmi.

Ha keresetek egy jó helyet, nem lenne ennyi a bérlés sem.Nekünk egy klubban volt és mondom 120 ezerből mennyi minden volt. Egyébként meg az a baj, hogy túl sokat adtok a külsőségekre, ha akarnátok igazán spórolni , akkor lehetne max 10 fővel is a bulit.

2010. szept. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elsőre is csak felvetődött, hogy sacc mennyi lenne. Mert amúgy sem 6hónapos terhesen akarnám végigcsinálni az egészet. A KÉRDÉS ARRA IRÁNYULT, HOGY MIÉRT BAJ, HA NEM HÍVUNK VENDÉGET MEG SENKIT A POLGÁRIRA.

NEM A KÉRDÉSRE VÁLASZOLTÁL. ÖRÜLÖK, HOGY NÁLATOK ILYEN JÓL SIKERÜLT, MEG ÍGY ÚGY. MEG NÁLUNK CSAK KÜLSŐSÉG, MERT A SZÁMOKAT NÉZED CSAK.


Mint írtam a szűk család ekkora, anyuk apuk testvérek nagyszülők. Erről mi tehetünk, hogy 40főre jön össze, és hogy válások meg egyebek után is összetart a bagázs? És az aki szó nélkül jön és segít, mert úgy gondolja rokon, nem olyan akit 20évente látunk, azt szívesen meghívjuk.

Ha a féltestvéreket, második feleségeket férjeket nem hívjuk akkor max 20fő, de akkor az hogy néz ki, hogy az új család már nem jöhet???

Írtam ebben a 40főben csak a család van.


Párom öltönye: Egyrészt bevált boltunk van, ahol azt kapjuk amit kérünk. Mivel qva magas, és mellé qva vékony ebben a boltban meg pont az ilyen kaliberű ffiruhák vannak, itt vásárol alapból is.


Templom bérlés: a kedves atya közölte ennyi. Ezzel mit tudok kezdeni? Most utaztassunk meg mindenkit a másik városba/faluba, mert ott olcsóbb a templom? Így meg az utazással megy el az egész.

Van egy terem, meg egy étterem a községben, és nem szégyenlik az egész éves bevételüket abból a 3-4esküvőből tartani amit rendeznek. És mondjuk egy pesti étteremhez képest még olcsón meg is ússzuk, de akkor is.


SZÓVAL, AKKOR VÁLASZOLNA VALAKI A KÉRDÉSRE. MIVEL EZ EGY TELJESEN ÖSSZEKAPKODOTT TERV, ÉS MÉG 120sincs a zsebünkben, szóval az ilyeneket kéretik mellőzni.


MIÉRT NEM JÓ, HA KÉT RÉSZLETES EGY HÁZASSÁGKÖTÉS? MIÉRT KELL SZURKOLÓTÁBOR A PAPÍR ALÁÍRÁSÁHOZ? ÚGY, HOGY NEKÜNK A TEMPLOMI ESKÜ A FONTOS!!!!!!!!! NEM A POLGÁRI!!!!!

2010. szept. 8. 11:07
 6/8 anonim ***** válasza:

Álljatok a sarkatokra, és legyen úgy, ahogy Ti akarjátok. Kettesben a két tanúval elmentek a polgármesteribe "beíratkozni" a nagykönyvbe, és ennyi. Egyébként mit vársz tőlünk? Elküldöd a családtagok elérhetőségét, és mi is erősítsük őket abban meg, hogy nektek ez így lenne jó, és tartsák tiszteletben a kéréseteket?

Nekünk is kéttanús esküvőnk volt, mégsem fújt ránk senki, megértették, hogy mi így szeretnénk.

2010. szept. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogod magad és kézen fogod a párod, bementek az anyakönyvvezetőhöz, megesküdtök!!!

Vasárnap áthívjátok ebédre anyut, aput, anyósékat és bejelentitek, hogy összeházasodtatok!

Biztos meg fognak sértődni, de tuti, hogy emiatt nem hagyják ki a templomit!

Amikor meg templomi lesz a meghíváskor közlitek a jónéppel, hogy csak templomi lesz, mert a gyermek érdekében a "kötelező papírt" már letudtátok.


Egyébként szerintem az apásági sem nagy ügy, mert orvoshoz úgyis mész ad egy papírt, ketten be tanácsháza papír kitöltés 5 perc, beteszed a paprt a kiskönyvbe, aztán autómatice a megfelelő névre anyakönyvezik a gyereket. Nekem 2 fiam van, de még nem mentem férjhez, így mi "apasági nyilatkozatoztunk".

(Mindkettő attól a pasitól, akivel most is élek)

2010. szept. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Már van egy fiunk:) vele jó is volt az apasági, de most egy csomó igazolás kell arról, hogy én sem vagyok élettárs sehol máshol...

Most ha egyszerűbben is mehet a dolog, akkor úgy gondoltuk nem fogunk papírt hajkurászni, meg illetéket fizetni, ha egyszer már megvan az elhatározás összekötjük az életünket.


Igen a besértődés a baj. Már felvázoltuk, hogy mit hogyan tervezünk, de nem jut el az agyukig valahogy.

Még be sem fejeztem, mit szeretnénk, amikor jöttek a fantasztikus ötletek, hogy ők így meg úgy szeretnék, mert akkor csak ezt hívjuk meg meg azt is, és akkor itt beteszünk még 4asztalt, és pogácsa meg gulyás, és max.

És ezzel csak az a baj, hogy egy asztallal sem férünk el normálisan pedig akkor csak 7en eszünk, plusz ha az ezt nem hívjuk az az én apám és új családja, meg az anyum, szóval az meg milyen, hogy az ara családja nincs ott.... Abból nagyobb sértődés lenne, mint így. Senki sincs abban a kivételezésben, hogy velünk "ünnepel" és a második kört sem egy újabb lenyúlásnak érzi esetleg...


Amúgy nagyon valószínű, hogy tényleg csak bemegyünk, meg ki és kész, majd a vasárnapi ebédnél elmondjuk, hogy ez pipa, szervezzük a nagyot ami nekünk az ESKÜVŐ, aki ezért megsértődik, az megérdemli.

2010. szept. 8. 17:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!