Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi volt a menü az esküvőtökön?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt a menü az esküvőtökön? Vagy olyanon ahol vendégek voltatok? Volt külön vegetáriánus étel?

Figyelt kérdés

Én (menyasszony másodunokatestvére) 2 éve vegetáriánus vagyok, és most tudtam meg hogy a menyasszony testvére is az néhány hónapja.

Viszont a mi családunk falusi, eddig minden esküvő ahol voltam szintén falusi volt, és MINDIG ez a menüsor:

Tyúkhúsleves

Pörkölt tésztával vagy nokedlivel

Hidegtál (rántotthús, töltötthús, csirkecomb)

Éjfélkor töltöttkáposzta


Információm szerint most is ez lesz. Ha szerencsénk van, akkor a hidegtálon lesz rántottsajt.


Igazából 2 irányú a kérdésem.

Az egyik az, hogy nálatok mi volt a menüsor? Mert én elképzelni sem tudom, hogy mást adjanak mint amit leírtam. Annyira ezt szoktam meg.

A másik pedig, hogy volt-e külön valami vegetáriánus étel?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2021. ápr. 15. 01:24
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem erre mindenképp illik odafigyelni. Én vegetáriánus vagyok, több esküvőn voltam már, általában semmi gond nincs belőle, szólok és elintézik.

Egy rossz példa történt velem, ráadásul közeli hozzátartozóval:

Szóltam, pedig amúgy is tudják, hogy vegetáriánus vagyok (halat sem eszem, ezt pontosan tudják) és a főlétel egy egészben megsült hal volt körettel...

Nagyon csalódott voltam, tudom, hogy sok dologra kell figyelni egy esküvő szervezésnél, de pont egy közeli hozzátartozótól nem ezt vártam, miközben távolabbi rokonok esetén semmi gond nem volt ezzel, sajnos éhesen mentem haza.

Azóta ha esküvőre hívnak külön kiemelem, hogy vegetáriánus menüt kérek, halat, tenger gyümölcseit sem fogyasztok.

2021. ápr. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Menyasszonyként számomra (és a menüt biztosító szolgáltatónak is) alap, hogy körbekérdezzek, hogy ki vehetáriánus és kinek van bármiféle (pl. laktóz) érzékenysége.
2021. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk természetes, hogy aki más diétán van, az kap olyan ételt, amit ehet.


Miért? Gluténérzékenyként pontosan tudom, milyen szuper úgy elmenni pl egy étterembe, hogy pontosan tudom, hogy nem fogok enni semmit sem. :D

Szóval alap a külön menü :)


De van, akiknél nem, szóval sajnos fel kell készülnöd rá, hogy ott nem fogsz enni, hacsak nem kimész kajálni vagy viszel magaddal ételt. :(

2021. ápr. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk a talon volt rantott brokkoli, karfiol , sajt , gomba es hagymakarika , mindegyik talra tettunk 6-8 db mindbol es sok helyre meg pluszba is vinni kellett . Ezen felul voltak a husok kijevi jercemell , rantott csirke/sertes , baconbe gongyolt maj es kemenceben sult bbq izesitesu marha es sertes .


Nalunk semki se jelezte ugye hogy vega vagy vegan igy egyfajta tal volt de a rantott zoldsegek jobban fogytak minden asztalnal :D

2021. máj. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!