Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi volt a menü az esküvőtökön?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi volt a menü az esküvőtökön? Vagy olyanon ahol vendégek voltatok? Volt külön vegetáriánus étel?

Figyelt kérdés

Én (menyasszony másodunokatestvére) 2 éve vegetáriánus vagyok, és most tudtam meg hogy a menyasszony testvére is az néhány hónapja.

Viszont a mi családunk falusi, eddig minden esküvő ahol voltam szintén falusi volt, és MINDIG ez a menüsor:

Tyúkhúsleves

Pörkölt tésztával vagy nokedlivel

Hidegtál (rántotthús, töltötthús, csirkecomb)

Éjfélkor töltöttkáposzta


Információm szerint most is ez lesz. Ha szerencsénk van, akkor a hidegtálon lesz rántottsajt.


Igazából 2 irányú a kérdésem.

Az egyik az, hogy nálatok mi volt a menüsor? Mert én elképzelni sem tudom, hogy mást adjanak mint amit leírtam. Annyira ezt szoktam meg.

A másik pedig, hogy volt-e külön valami vegetáriánus étel?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2021. ápr. 15. 01:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Jövőre lesz az esküvőnk, de a menü már megvan. Falusi esküvő lesz, tipikus vidéki jelleggel (a vőlegény családja külföldi és nagyon kíváncsiak egy igazi magyar lagzira, meg nekem is ez a szokványos). Ennek ellenére lesz külön vegetáriánus menü, mert a legjobb barátnőm és a férjem unokatestvére is vegetáriánusok. Természetes tehát, hogy tekintettel vagyunk erre.

A vegetáriánusok zöldséglevest kapnak a húsleves helyett. A salátákból ugyanúgy enni tudnak, a sülthúsok helyett pedig ehetnek rántott gombát, többféleképpen elkészített sajtokat, sült zöldségeket. Rizs, krumpli adott, ezekből is tudnak enni. Próbáltuk úgy összeállítani a vegetáriánus menüt, hogy abból az esetleges vegánok is ehessenek, bár tudomásom szerint nem lesz vegán vendégünk. Az ételallergiákra szintén figyelünk, bár ez inkább a sütemények szempontjából fontos, hogy legyenek laktóz- és mogyoró mentes édességek is.

2021. ápr. 15. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Ja, a menüsorunkat kihagytam.

Szóval. Nálunk a szertartás előtt lesz már egy kis fogadás, uzsonnaszerűség. Az svédasztalos lesz.


svédasztalon uzsonna

Hidegtál (Stefania/rúd fasirt/, gombóc fasirt, rakott csirkemll,

Töltött dagadó, Debreceni karaj (kolbásszal töltött karaj), csirkemáj bacon szalonnában, zöldségfasirt

Sonkatekercs, Csirkecomb sülve (kettévágva), darált tejszínes csirkemell

Görög saláta

Francia saláta

Kukorica saláta

Vacsora: Leves -

Tanyasi Tyúkhúsleves /zöldségleves

Sültes tálak:

Rántott sajt

Kijevi Jércemell

Natúr tarja

Pulyka Cordon-bleu

Rántott gombafej baconnal és sajttal töltve

Tavaszi tekercs

Rántott zöldségek

Köret:

burgonyapüré, Jásmin rízs , zöldköret

Saláta:

Káposzta/Uborka saláta, paradicsom

Éjféli: svédasztalon megmaradt sültek+

Marha pörkölt

galuska

Töltött káposzta

Tejföl, kenyér

Csemege uborka


Nos, az éjfélinél már valóban nem annyira vegetáriánus a menü, de azt gondolom abból már nem sokan fognak enni, épp ezért nem is rendelünk teljes létszámra az éjféli kajából.

2021. ápr. 15. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ 1-es!

Azt nem tudom, hogy mennyire szokás megkérdezni a vendéget, hogy vegetáriánus-e? Mert minket nem kérdeztek, de elmélezileg tudják rólam. Illetve "kötelesség"-e figyelni arra, hogy ha van vegetáriánus az esküvőn, tudjon ő is enni?


Én nem beszéltem erről a menyasszonnyal és a családjával, csak anyámtól hallottam, hogy a menüsort elég leegyeztetniük az esküvő előtti héten. És a menyasszony anyja meg olyan kaliber,hogy csak legyint hogy "a mi bajunk ha nem esszük meg a húst". És ez nem csak rám vonatkozik, hanem a lányára is, akit írtam hogy néhány hónapja vegetáriánus.

Szóval tipikus magyar falusi paraszt mentalitás... én már 5 éve Pesten élek, és kezdek ettől elszokni...


Egyébként az utolsó esküvő amin voltam (szintén egy másodunokatestvér ugyanabból az ágból), akkor még nem voltam vega, de ha jól emlékszem azon sem volt vega kaja, csak amiket fentebb írtam.

Itt nem divat sajnos külön vega ételeket csinálni, még salátástál sem szokott lenni. Ezért is érdekel hogy máshol mi szokott lenni.

2021. ápr. 15. 01:42
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

hat szerintem normalis eskuvon normalis menyasszony ezt elore megkerdezi a vendegektol. baratnom eskuvoje tavaly volt, ott is klasszikus menu volt alapvetoen, de lehetett kerni vegetarianus (pontosabban vegan, mert van vegan is a tarsasagban) valtozatot. valami kremleves volt, teszta, rantott tofu, rizs, savsnyusag.. azt hiszem.


szerintem ez a korrekt es nem az, ha mindenkire rseroszakolod a falusi mocsingot, egye csak. en a helyedben jeleznem, bar el tudom kepzelni, hogy vannak parok, akik szarnak erre. mondjuk az tuti, hogy ha emiatt ehesen keme ulnom a kaja elott, mert egyiket se tudom megenni, akkor annyival kevesebb nszajandek penzt adnek.

2021. ápr. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is vegetáriánus vagyok, nyilván a saját nemsokára tartandó esküvőnkön lesz vega menü :) Más esküvőkön, ahova én mentem volt több hozzáállásra is példa, volt ahol csak kísérő voltam, nem is ismertem a párt, de akivel mentem jelezte, hogy nem eszem húst. Konkrétan kaptam egy külön tálat, amit nem tudom hogy gondoltak egy személyre, hatalmas volt és isteni dolgok voltak rajta, rántott sajt, juhtúrós krokett, grill gomba, grill zöldség, édesburgonya stb.

Ellenpélda, másik esküvő, volt osztálytársé: hárman is voltunk vegetáriánusok a vendégek közül, de el lett intézve azzal, hogy a sültes tálon lesz rántott sajt. Lett is, kb 2 darab mindegyiken, amire persze a húsevők is ugyanúgy rárepültek, mert azért a rántott sajtot az emberek nagyrésze szereti :) Sem nekem, sem a másik 2 vegetáriánus vendégnek nem jutott, kérdeztük a pincért, azt mondta ennyi járt a sültes tálra, bocsi. Jobb híján ettem rizst meg salátát, ami nem tragédia, a párnak örülni mentem, nem kaja a lényeg. Bár persze jól esett volna kicsit nagyobb figyelmesség.


Ha menyasszony a rokonod, szerintem szólj neki direktben, udvariasan, nem követelőzve, csak jelezve hogy te nem eszel húst, jelent-e ez bármi problémát, lesz-e lehetőséged enni valamit vacsorakor az étteremben.

2021. ápr. 15. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

A barátnőmék esküvőjén volt rántott sajt is, az volt vegáknak, voltunk egy páran.

A mi esküvőnkön tandoori konyha lesz, csak vega fogásokkal.

Az a helyzet, hogy amikor ezt elmondtam valakinek, még a hozzám közel álló személyek is megdöbbentően ellenkeztek, és hangoztatták, hogy ha nem lesz hús, akkor inkább hoznak magukkal kaját.

Ez elég sokat elmond egyébként arról, aki elvileg a szerettem.

De tanultam belőle, majd inkább meglepi lesz mindenkinek.

2021. ápr. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy esküvőn a pár a házigazda, ezért igen, teintettel illik lenni arra, ha valaki vegetáriánus vagy mondjuk allergiás.

Ugyan nekünk nincs se vegetáriánus, se más, speciális étrenden levő ismerősünk, de ha mondjuk én az lennék és esküvőre megyünk, akkor előtte valahogy finoman rákérdeznék, hogy lesz-e vegetáriánus kaja.

2021. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A mi esküvőnk még odébb van, de ha picit is belegondolok két legjobb közös barátunk is vegán, a legjobb barátnőm laktózérzékeny, de van a családban pl. vegetáriánus és mogyoróallergiás is, így ezekre mind oda kell figyelni majd.
2021. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok. Mi végigkérdeztük a vendégeket, igen. Amikor kiküldtük a meghívókat, csatoltunk mellé egy "jelentkezési lapot" is, azon jelezhették hány fő jön (pl hozza e a partnerét stb) és ott kértük beixelni ha valami ételérzékenység áll fenn, esetleg vegetarianizmus stb. Nem nagy kunszt megcsinálni a lapot, emailben is visszaküldhető volt és így nekünk is könnyebb volt számolni ezzel.
2021. ápr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanaz volt majdnem a menü,amit a kérdező is írt. Nálunk a tálon volt rántott gomba és sajt is,bár nekünk szűk körű esküvőnk volt és nem volt köztük vegetáriánus.
2021. ápr. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!