Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet templomi esküvőnk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet templomi esküvőnk?

Figyelt kérdés

A férjem első házassága 13 évig teartott és született két gyermek is. A Bíróság 4 éve választotta szét őket. Nekünk 2 éve volt a polgári esküvőnk és van egy gyermekünk és szeretnénk templomban is megesküdni. Hallottam már többször,hogy mások is esküdtek már másodszor templomban és úgy hogy az első házasságukból van gyermekük,csak nem tudom,hogy hogyan. Mit kell ahhoz tenni,vagy kihez kell fordulni? Esetleg van valaki aki átesett már ezen?

Köszönöm a segítséget!


2010. aug. 13. 12:48
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
2011. okt. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

Szerintem a kerdezo nem velemenyekre volt kivancsi hanem valaszra. Valahogyan idekeveredtem es most elgondolkoztam a valaszokon, hogy vajon azt is igy megszoljak aki elvalt de nem az o hibajabol? Ketton all a vasar mindig, ha egy nem akar hazas maradni es elmegy akkor a masik nem tud a hatara ragadni es reklamozni hogy isten elott fogadalmat tett amit nem akar megvaltoztatni. En peldaul nem akartam elvalni es az igeret fontos volt nekem. Igaz hogy en szaladtam ki a lakasbol hogy a verest elkeruljem. De ez hosszu tortenet es nem az internetre valo. Nem en voltam az aki mast talalt. O viszont aki azt mondta soha nem nosul meg, megis csaladot alapitott. Az egyhazi eskuvot nem tudom ervenytelenittetni mert nem is hajlando beszelni velem. Tanut sem tudok az egyhaz ele vinni mert a valas kulfoldon tortent, igaz hogy Magyarorszagon is jegyezve lett. Csak a papai engedelyt nem sikerult megszerezni mert ahhoz is ket ember beszamoloja kell. Szoval most o boldogan hajokazik az elet vizen. Mondhatom nagyon isten felo lehet.

Az elobbi valaszok szerint akkor tok mindegy hogy az en sorom hogyan alakul mert ezt mar eligertem isten elott? Az nem szamit ha valakit vernek? Lelkileg zsaroljak? Kisemmizik es az utcara teszik, azert mert felelmeben elszaladt? De biztos hogy szamit. Isten megbocsajto, akkor is ha az emberek nem. Ez mar nagyon regen tortent, egy generacio felnott, az o gyerekei is felnottek azota, es meg most is ugyanugy beszel mintha minden az en hibam lett volna. Pedig ehhez is ketten kellettunk. Mindent megcsinaltam amit kert, harom helyen dolgoztam hogy ne mondja hogy otthon ulok es semmit nem csinalok, ami nem lett volna igaz amugy sem ha csak egy munkam van mert a lakas ragyogott es fott etel mindig volt az asztalon, nem is vagyok ronda, csak eppen nem tudtam megfelelni (nem olyan voltam mint az anyukaja, akit vert az alkoholista apja es o elturte). 20 ev se volt eleg hozza hogy megtanuljon emberien beszelni velem.

Teljesen rosszul valasztottam, o volt az elso komoly az eletemben. Mindenki mas a csaladban latta csak en nem, egeszen az eskuvo napjaig, amikor a fenykepesznel vilagos lett a dolog. A nagynenem mondta hogy 24 oran belul lehet ervenyteleniteni de en nem tettem mert szegyeltem. Azota mar nem vagyok olyan naiv. Felnottem.

Tudom a nagymaman ugy is maradt a parjaval hogy rendszeresen megverte a nagypapam. Hova is ment volna tanulatlanul, munka nelkul, tobb gyereket nevelve? Ezt varja el a vallasos tarsadalom? Elnezi a durvasagot? Konnyu egy kerdes alapjan kritizalni. Lehet hogy sokan vannak akiknek a valas nem volt egyszeru dolog es a hazassag szent, akkor is ha a masik fel ezt nem tarja be. Isten megertesre es megbocsajtasra tanit. Nehany valaszado is ezt gyakorolhatna neha. Ha nem tudnak valami hasznosat mondani akkor inkabb ne mondjanak semmit. Velemenyt olyan helyen is lehet hangoztatni ahol kivancsiak ra.

2011. okt. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!