Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet templomi esküvőnk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet templomi esküvőnk?

Figyelt kérdés

A férjem első házassága 13 évig teartott és született két gyermek is. A Bíróság 4 éve választotta szét őket. Nekünk 2 éve volt a polgári esküvőnk és van egy gyermekünk és szeretnénk templomban is megesküdni. Hallottam már többször,hogy mások is esküdtek már másodszor templomban és úgy hogy az első házasságukból van gyermekük,csak nem tudom,hogy hogyan. Mit kell ahhoz tenni,vagy kihez kell fordulni? Esetleg van valaki aki átesett már ezen?

Köszönöm a segítséget!


2010. aug. 13. 12:48
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
43%

13:17-es vagyok még mindig


A másik, hogy szerintem egy hitéhez hű keresztény nem kerül ilyen helyzetbe.

Mert, hiába vált el az állam szerint, az egyház szerint házas maradt, innentől kezdve:

Felebarátot házastársát NE KÍVÁND!!!

Vagy ha nem is voltak Isten színe előtt házasok, ti akkor is legalább 2 éve vadházasságban éltek az egyház szerint, és ebbe szülted a gyermeked is, vagyis legalább a PARÁZNASÁG vétke igaz rátok.

Ha viszont eddig nektek jó volt így bűnben élni, akkor ne akarjatok templomi esküvőt tényleges bűnbánat nélkül.

Mert ez így nekem nagyon képmutatásnak tűnik.

Nem kell az egész világnak vallásosan élnie, de ne akarjátok a szentségeinket valami fenhélyázó műsorhoz felhasználni, mert nekünk ezek fontosak.

Üdvözlettel egy katolikus válaszadó

2010. aug. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Saját példám, mi 25 évig éltünk polgári házasságban, 2 éve esküdtünk templomban.(2 huszonéves felnőtt gyerekünk van, előző házaságban egyikünknél sem volt gyerek)

Férjem első házasságakor esküdött templomban, én nem, nekem csak polgári volt, tehát egyházjogilag én esküdhettem volna, a férjem nem.

Megkérdezed a papot, ahol esküdni szeretnétek.

Ő el fogja mondani lépésről lépésre mi a teendő.

Mindegy, hogy hány évig éltek házasságban, mindegy, hogy hány gyerek van.

Az egyházjogban nincs válás. " Amit Isten egybekötött, azt ember szét nem választhatja "

Arra van egy csomó kitétel, hogy milyen dolgoknak kell fennállnia ahhoz, hogy magát az esküt, a házasságkötéskor, tehát az eskü pillanatában semmissé lehessen nyilvánítani. /Erre a semmissé nyilvánításra adja a Pápa az engedélyt/

Nem emlékszem pontosan, de van elég sok kitétel (pl. nagyon fiatal volt és ezért meggondolatlan, nem akart gyereket a házasságban, stb. ilyen és ehhez hasonlók. Nekünk a pap odaadta az egyházjog ezen részeit, hogy keressük ki benne, hátha van valami, ami jellemző lehetett.

Ha adhatok egy tanácsot, ezt csak őszintén és tiszta szívből csináljátok! Annak semmi értelme, ha ráböktök az egyik lehetőségre, akkor inkább hagyjátok!

Nálunk az a lehetőség merült fel, hogy mivel a házasságból nem született gyerek és a volt feleség nem is volt hajlandó ennek érdekében semmit tenni, tehát a "gyermekáldás kizárása" volt az, amibe kapaszkodhattunk. (Mai napig nincs gyereke)

Ekkor kinyomoztuk az ex elérhetőségét, felhívtam telefonon (nem is ismertem )elmondtam, hogy miért hívtam és mondtam, hogy el kezdem felsorolni a kitételeket, állítson meg, ahol úgy gondolja, ez illik rájuk.A gyermekes résznél állított meg. Innen kezdve nyílt meg az út, tanúvallomást tett, de voltak más tanúk is, akik ezt bizonyíthatták volna, volt régi munkatársak, barátnők, akiknek ő mondta, hogy nem akar gyereket. Amúgy félredugott,a férjem rajtakapta, de ez az egyházat nem érdekli:-)))Na mindez hivatalos papírokon le lett zongorázva és mindig egyre feljebb ment az egyház hivatalokon belül. Néha kaptunk egy-egy levelet, hogy hol áll az ügy, aztán kb. 1,5 év után jött a semmissé nyilvánítás.

Hát dióhéjban ennyi.

Azt még hozzátenném, hogy nem divatból szerettük volna a templomi esküvőt. Előtte 3-4 évvel éreztem késztetést egy zarándokút megtételére, innentől kezdve indult el valami.

Előtte soha nem foglalkoztatott a hit sem engem, sem a férjemet.A férjemmel később egy másik zarándokhelyen is voltunk, innentől kezdve mindketten szerettük volna, ha rendbetesszük ezt a dolgot is az életünkben.

Remélem, tudtam segíteni, ha kérdésed van, szívesen válaszolok, ha tudok.

2010. aug. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Kedves Katolikus Válaszadó!


Mi ezt a procedúrát azért csináltuk végig, mert az Egyház megkívánta, csak így esküdhettünk Isten színe előtt.

Ám nem vagyok meggyőződve róla, hogy Isten így kívánta.

2010. aug. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Mi is most készülünk erre a hosszú procedurára!A páromék nagyon fiatalon házasodtak össze, 12 évig voltak együtt, majd a felesége elhagyta őt egy olyan férfiért aki az apja lehetne!Remélem nektek is sikerül a templomi esküvő!

Akik meg látatlanban itélkeznek feletted kedves kérdező, ne törődj!

2010. aug. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Kedves válaszadók, kedves érdeklődők!

A kérdező felkeresett E-mailban, és az alábbi tartalommal válaszolt a reakciómra.

Gyanítom, hogy a levelet úgy fogalmazta, hogy közben az Anyaszentegyház járta át szellemét.

Ő engem kizárna a társadalomból, miközben egy egyszerű mondatot nem tud értelmezni.


"Miből gondolod,hogy a férjem hazudott

és nem pedig Őt csapták be? Feltételezem,hogy te egy

arogáns,boldogtalan és megkeseredett ember vagy és ha így folytadod,az

is maradsz! Az ilyen embereket mint Te, egy életre kizárnám a

társadalomból!


tegnap 13:32 voltam...

2010. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

A pozitív válaszadóknak köszönöm a válaszokat! Külön köszönet a 00:11-nek és a 00:49-nek! 00:49-nek üzenem,hogy ugyanez a mi történetünk is és sok sikert és kitartást kívánok nektek a továbbiakban!

A sok negatív hozzászólónak akik tudatlanul ítélkeztek éa nem a kérdésre válaszoltak,azoknak pedig üzenem, hogy próbáljanak pozitívan gondolkodni,próbáljanak meg kedvesebbek lenni,próbálják meg elfogadni azt,hogy szerencsére nem vagyunk egyformák és minden embernek van magánügye ami felett nem illik ítélkezni és ami a legfontossabb,hogy legyenek boldogok!

2010. aug. 14. 10:26
 27/32 anonim ***** válasza:
44%

No meg ezt is kaptam a Horváthné Zsófitól!


"Te egy beteg ember vagy! A pszichiátriai klinikákon biztosan találnak neked megfelelő kezelést!

Aztán nem ártana egy kis illemtant és egy kis emberséget tanulnod!

További szép napot! :))"


.........

2010. aug. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Akik emailben jelentkeztek azokkal maximálisan egyetértek!Mi jogon itélkezel te mások felett??????Semmi jogod nincsen hozzá!
2010. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
hja, 00:49es voltam!
2010. aug. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Én csak véleményt mondtam....több hozzáfűzni valóm nincs.

Részemről ennyi...

2010. aug. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!