Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan lehet templomi esküvőnk?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet templomi esküvőnk?

Figyelt kérdés

A férjem első házassága 13 évig teartott és született két gyermek is. A Bíróság 4 éve választotta szét őket. Nekünk 2 éve volt a polgári esküvőnk és van egy gyermekünk és szeretnénk templomban is megesküdni. Hallottam már többször,hogy mások is esküdtek már másodszor templomban és úgy hogy az első házasságukból van gyermekük,csak nem tudom,hogy hogyan. Mit kell ahhoz tenni,vagy kihez kell fordulni? Esetleg van valaki aki átesett már ezen?

Köszönöm a segítséget!


2010. aug. 13. 12:48
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%

Amennyire meg emlekszem, a templomi eskuvohoz azert elvart, hogy meg legyetek keresztelve. Megvagytok?

Amugy nagyon egyszeru, keressetek meg a templom papjat, es beszeljetek vele.

2010. aug. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
50%
Szia, én elváltam egyszer, akkor volt templomi esküvő..majd most újra férjhez mentem de mivel már volt templomi így azt mondta a pap, hogy sajnos nem lehet ..tehát attól függ a párod az első házasságánál volt -e templomi szertartás vagy sem..ha nem akkor lehet.Elmentek az egyházhivatalba, és ott mindent elmondanak. Ha katolikusba akartok akkor először elsőáldozás, meg ilyenek és utána lehet..a többinél nem tudom.
2010. aug. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
61%
Kétszer senkinek nem lehet templomi esküvője,függetlenül attól,hogy van e gyerek,vagy nincs..
2010. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
50%
Ha jól tudom, a katólikus egyház nem ad össze kétszer, de a református vagy más vallás igen. az adott felekezetnél kell érdeklődni.
2010. aug. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
9%
Ha katolikus templomban akartok esküdni,arról tegyetek le. Ez majdnem biztos. A többi "nagy" vallás elnézőbb, úgy tudom.
2010. aug. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
45%
Van egyházi válás, katolikusoknál is. De iszonyat hosszú procedúra. Az egyik ismerősömék végig csinálták, nekik kb. 3 év volt. Esztergomba kellett menni, ott valami papi tanács többször meghallgatta őket, bizonyítani kellett, hogy miért romlott meg a házasság stb. Szóval ők, ha már belekezdte végig csinálták, de azt mondták, ha előre tudják, hogy ez ekkora hercehurcával jár, akkor tuti nem indulnak neki. A gyerekhez valóban semmi köze. Ha nem volt még templomi esküvőtök, attól még simán lehet most templomi, gyerek ide vagy oda.
2010. aug. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
46%
A katolikus egyház csak egyszer engedi a templomit, ha valamelyikőtöknek volt már templomi esküvője, akkor már nem lehet még egyszer.
2010. aug. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
76%
Utolsó ne mondj már ilyen butaságokat! Valóban létezik egyházi válás, ahogy már írta valaki! Csak tényleg kín az egész!
2010. aug. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
31%
Nem írod, pontosan milyen vallásúak vagytok. Ha mindegy milyen, csak templomi esküvő legyen, református pap simán összead titeket.
2010. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
66%
főleg akkor nagy kín, ha nem választanak el :)
2010. aug. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!