Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyire furcsa, ha az egyik oldalról vannak 15-en, a másikról meg 40-en egy esküvőn?
Nekem nincs akkora családom, meg apám oldaláról nem hívnék meg senkit, a páromnak viszont nagyobb a családja és jobban tartják a kapcsolatot, mert egy faluban laknak. Bár a párom maga nem tartja velük annyira, mert ő nem olyan közösségi ember ahogy én se, de náluk illik meghívni a fél falut. Vitáztunk ezen, de már nem érdekel, nem szólok bele, azt hív meg, akit akar, meg én is akit akarok.
Mennyire furcsa ez? Milyen ültetési forma nézne ki jól, hogy ne tűnjön nagyon fel az aránytalanság?
Szerintem semmi jelentősége. Nálunk az én oldalamról 4 fő a család, párom oldaláról meg alsóhangon 15-18 és ez csak a szűk család, akikkel tartja is rendszeresen a kapcsolatot.
Ültetésnél szerintem a főasztalnál csak a pár és az örömszülők, a többiek akár rokon, akár barát máshol. Körasztaloknál lehet az egyes családokat vagy baráti társaságokat ültetni és akkor nem is látszik, hogy melyik oldalról ki jött.
Miert fizetni a par egymas kozott aranyosan az eskuvot?
Amugy semmi ertelme ezen agyalni ultesd oket osszevissza es akkor nem tunik fel
#5: utána a nászajándékokat is szétdobják? A feleség részéről x összeg jött be, a férj részéről 2x, úgyhogy a pasi a Maldív szigetekre megy nászútra, a nő meg a Margit szigetre?
Én nem vagyok a teljesen közös kassza híve, legyen neki is meg nekem is külön pénzünk is, de pont ne az esküvőn különcködjünk már.
Egyébként pontosan így tervezzük mi is az esküvőt. Az én részemről szűk a család, pár barátot hívnék rajtuk kívül, páromnál meg nagy család, sok unokatesó, mindnek gyerek és szoros velük a kapcsolat.
A családomból 31 fő volt az esküvőnkön, a férjem családjából 1. A baráti társaságok azért kompenzálták egymást, mert az enyém jelentősen kisebb, mint az övé. Szerintem a legtöbbeknek fel sem tűnt. Nem azt vizslatja az ember egy esküvőn, vajon ki kihez tartozik. Ugyan nem vagyunk teljesen közös kasszán, kettőnk számára teljesen evidens volt, hogy mindent felesben állunk és utána a nászajándék is abszolút közös. Én azt gondolom ez már az a szint, ahol mit sem számít. Közös az életünk, közösek a céljaink,. A számlánk nem közös, de az anyagiakban is közösködnünk kell, hogy a céljaink felé menetelni tudjunk. A párom anyukája teljesen ki volt akadva azon, hogy miért fizetnénk ugyan felesben az esküvőt. Én meg azon vagyok kiakadva, hogy ugyan miért NE fizetnénk felesben. :D
Minden nézőpont kérdése.
Az ültetést úgy oldd meg, hogy olyanok kerüljenek egymás mellé, akik azért nagyjából ismerik egymást. Mint mondtam, a kutyának nem fog feltűnni a különbség. Nem kell kiemelni, hogy vőlegény oldala, menyasszony oldala. Sem a szertartáson, sem a lagzin.
Nálunk úgy volt, hogy az én családomból jöttek négyen: anyám, apám, hugom, nagymamám. (Ennyien vagyunk, mindkét szülőm egyke). Férjem családjából pedig ötvenen (ott testvérek, szülők testvérei, azok gyerekei családostól,stb).
Teljesen normális így is. Nálunk mi (ifjú pár) fizettük az egészet, akkor már együtt éltünk évek óta, közös kasszán voltunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!