Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

SOS mit tegyek?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz az esküvőnk. Ma össze ült a két család meg beszélni a dolgokat, mivel ők állják az esküvőt. Nálunk családi szokás ez. Feljött ma a vőfély téma is. Anyum szeretné hogy legyen, meg ma közölte hogy ki kérést is szeretne. Apu mondta csak akkor van értelme neki ha van az is. De itt jön a probléma. Együtt lakunk a párommal. (Egyenlőre anyoséknál. Mivel majd eztán kezdünk hozzá a házunkhoz. Addigra nem fog elkészülni.) A házasság kötés is itt lesz ahol élünk. A lagzi meg egy másik városban lesz tölünk 15 km re. De a kikérést sehogy nem tudjuk megoldani. Nem tudok hova menni, hogy ott legyen a kikérés. Anyum meg teljesen be sértődött. A lányos háznál nem tudjuk ezt megoldani, mivel 70km re lakunk egymástól.

Segítsetek kérlek hogy mit tegyek


2020. júl. 5. 21:30
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet oldani a házon belül is.

Unokatestvérem esküvőjén is így lesz most. A vőlegény szülei/nagyszülei és testvére az egyik oldalon áll majd, a menyasszony családja a másik oldalon. A vőlegény elköszön, majd a menyasszonyt kivezeti az édesapja és elköszön ő is a családjától.

Ők is együtt élnek már (más városban), a menyasszony falujában tartják az esküvőt és a lagzit is, az ő házukból lesz a kikérés, a vőlegény családja onnan 30 km-re lakik, ezért tervezik így.


De voltam már legalább 4 ilyen esküvőn, ahonnan egy helyről, ugyanabból a házból volt a kikérő. Az egyiken úgy volt, hogy a vőlegényt a ház utcafronti bejáratától, a menyasszonyt a hátsó udvar felőlitől.


Ha anyukád ilyen hülyeségen besértődik, hagyd rá. Vicces lenne 70 km-ről utazni mindenkinek csak azért, hogy onnan kérjenek ki (holott már ott sem élsz).

2020. júl. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell annyira ragaszkodni a hagyományokhoz. A lánykikérés gyakorlatilag azt jelenti, hogy a szülők hivatalosan is elengednek, hozzáadnak a kiszemelt férfihoz. A fiús háznál "elbúcsúzik" a fiú a szülőktől, a lányos háznál pedig a lány, majd kéz a kézben mennek esküdni. Az én véleményem szerint a mai világban, ha két felnőtt ember együtt él, akkor már az ég világon semmi jelentősége nincsen ennek a szokásnak. Ettől függetlenül, ha anyukádnak jól esne a szimbolikája, akkor oldjátok meg a szertartás előtt a helyszínen. A kikérés szövege mehet ugyanúgy, állhat egymással szemben a két násznép. Nem a ház és a hely a lényeg, hanem maga az érzés, hogy "kikérnek" a szüleidtől, elbúcsúztok, ők pedig szimbolikusan átadnak. Legyetek modernek. Jó vőfély megoldja bárhol!
2020. júl. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!