Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A jegyes oktatás kötelező?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A jegyes oktatás kötelező?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 17:50
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:

Nekünk 25 ezer volt a templomi esküvő, + virág az oltárra. (Amúgy is vittünk volna, azért írom, mert külön hangsúlyozták, hogy kérik.) Átutaltuk a pénzt még esküvő előtt jóval. Esküvő utón 2 héttel felhívtak, hogy fizessük be, mert nem látják a nevünk mellett az összeget. (Aztán persze meglett...) Ezt csak a tanulság kedvéért írtam le, semmi nincs ingyen. Katolikus esküvő volt.


Kérdezőnek. Igen, a jegyesoktatás kötelező, amennyiben templomban akarsz esküdni. Ez utóbbi viszont nem kötelező. Akkor sem, ha "mindenki" így csinálja. Tehát ha meg akarod "úszni" a jegyesoktatást, akkor gondolkozz el rajta, miért is akarsz templomban esküdni, és kerüld el a templomot. Kéne a felhajtás, de legjobb az lenne, ha semmit nem kéne tenni érte.


Amúgy... nem késtél le semmiről, rengeteg időd van még addig.

2010. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
54%

Én em vagyok vallásos abban a tekinteteben, hoy nem járok templomba. Hiszek Istenben, és nekem ennyi elég is,a hitem és én jól megvagyunk otthon a lakásban is. Ehez nem kell a templomba járnom úy érzem.

Nekem is lesz templomi szertartás az esküvőmön, mert ragaszkodom hozzá, nekem ez fontos. Ennyi.

A jegyesoktatásról meg az a véleményem,hogy el fogunk menni jó szívvel, mert ha már templomba nem járunk, legalább ezen részt fogunk venni, szerintem még jót is tesz!

2010. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

A kommenteket figyelmen kívül.

Nekünk katolikus szertartás sz. volt az esküvőnk és előtte kellett menni jegyesoktatásra. Pár alkalom volt az egész és szerencsére az atya közvetlenségének, modernkori felfogásának élvezetes is volt.

2010. júl. 23. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!