Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mivel kezdjem az esküvöm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mivel kezdjem az esküvöm szervezését? November-december körül lenne!

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 17:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Le kell foglalnod az időpontot az anyakönyvvezetőnél, bár novemberben már talán nincs olyan roham. Ott a papírmunkákat, adminisztrációt közlik veletek.

Összeírni, kiket akartok meghívni. Lefoglalni az éttermet, néha ott is van ütközés. Megbeszélni a menűt. Mit adnak ők, hány főre, mit lehet vinni.

Aztán a ruhák vásárlása, bérlése, próba, igazítás.

A meghívók megrendelése. Torták megrendelése. Ennyi jut eszembe:)

2010. júl. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én mindenképp így csinálnám:

1.Költségvetést csinálnék(vendéglő ára,templomi esküvő ára,polgári esküvő ára,ital árak,étel árak,zene ára,vőfély fogadás ára,díszítések ára-templomban és a vendéglőben)

2.Lefoglalnék egy időpontot a vendéglőben,a papnál,a polgári esküvőhöz,jegyesoktatást megbeszélném a pappal.

3.Leírnám egy lapra,hogy kiket hívok meg.

4.Ülésrendet alakítanék ki.

5.Meghívókat gyártanék,vagy megkérnék valakit,hogy csináljon meghívókat.

6.Megbeszélném valakivel a vendéglő,templom díszítését.

7.Az időpontot újra lefixálnám mindenkivel!

8.Felkeresnék egy cukrászdát,feladnék nekik egy rendelést-szóval elmondod az időpontot,meg a süti mennyiségét.

9.Ha lesz lánybúcsú,akkor megbeszéled a barátnőiddel,hogy hol legyen,és maximum mennyit szánsz rá.

10.Anyakönyvvezetőt(vagy kit) keresel,aki a polgári esküvő lefolyásáért felelős.

11.A lagzis zenészeket megkeresed,lebeszéled velük is az időpontot.

12.Autót szerzel,amiben visznek téged meg a férjedet.

13.Násznagyot keresel magadnak meg a leendő férjednek.

14.Újra átnézel mindent,hogy jól van-e szervezve,megkérdezed az étterem/vendéglő vezetőjét,hogy a kaja hogy legyen(tehát te diktálsz,de rá kell kérdezned,hogy ez így megoldható-e,meg tudatnod kell vele,hogy éjfélbe szeretnél-e svédasztalt,meg persze milyen kaját szeretnél vacsorára)

15.Szétosztod a meghívókat,viszel némi sütit azoknak,akiket a lagziba nem hívtál meg(azoknak is vihetsz,akiket meghívtál,de nekik utólag)

16.Veszel menyasszonyi ruhát,menyecske ruhát,gondoskodsz a férjed ruhájáról.

Ha nem megfelelő a sorrend,azért én kérek elnézést.

Mindehhez szerintem 2-2,5 hónap bőven elég,ha igényesen szervezed,akkor bőven kell ennyi idő..:)

Sok boldogságot!

2010. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, és beszélni a fotóssal, mert lehet, hogy arra az időpontra már van meghívása.

Átnézni a virágosnál a csokrok fotóit.

Azért az első szerintem, hogy az anyakönyvvezetővel fixáljátok az időpontot, mert minden ettől függ majd.

Az egyházit nem ismerem, de ha lesz, a pap elmondja a kötelezettségeket.

2010. júl. 15. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

És attól függ, hogy lesz e kikérés, a szülőktől való búcsúzás.Akkor érdemes flkérni egy ebben járatos személyt, aki levezényli az egész hajcihőt. A miénk szolíd volt: a polgári szertartás előtt volt a fotózás, a szertartás után átmentünk a közeli étterembe. Ők mindent feldíszítettek a különteremben, zene csak halk gépi volt, a násznép 10-kor szétszéledt, a szülők meg elővették a pénztárcát.

De voltam olyanon, ahol délelőttől kezdve meg volt komponálva minden: lányos ház, fiús ház, templom, anyakönyvvezető, busszal szállítás, hangos zenekar, műsor a fogások között, menyasszonytánc, gyertyás éjféli tánc...á, ez észbontó.Át kell gondolni, mit akartok, mennyit bír a pénztárcátok. De sok boldogságot, türelmet!

2010. júl. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segitséget!!!

Ez kemény munka lesz::)lehet h elöbb neki állok...nehogy valami kimaradjon:)

2010. júl. 15. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Jó ha már most nekiállsz, mi 2 hónap alatt hoztuk össze a miénket, egy rémálom volt:D


Először is ha lesz templomi, menjetek el a paphoz, persze már a fix időponttal:) Vele meg kell beszélni a jegyesoktatást, a gyónást, h akarsz-e misét, engedi-e, hogy a ti virágosotok díszítse a templomot, stb.

Aztán az anyakönyvvezető, időpont egyeztetés, mit szeretnétek, stb.

Aztán az étterem, mi végigjártunk vagy 10 helyet, tudni kell, h hányan férnek el, milyen a mosdó, van-e lehetőséged átöltözni, ezek nagyon fontos dolgok:) Mit vihettek (mi vihettük a bort és a rövid italokat, ezzel is sokat lehet spórolni.) Ki díszít, vihettek-e dekoratőrt, ill. az étterem ragaszkodik-e hozzá (ilyen is van) Menü kiválasztása.

Aztán írd össze kiket akartok meghívni.

Válaszd ki a meghívót, készítsd el, v rendeld meg.

Keress cukrászt, válaszd ki a tortát. Anyagi megfontolásból jobb, ha háznál sütteted ki a sütiket, sokat lehet spórolni. Jah, és ha nem mondod, h esküvői torta, azzal is spórolhatsz, tapasztalat:):)

Frizura kiválasztása, időpontegyeztetés a fodrásszal, kozmetikussal, körmössel.

Ruha kiválaszása, bérlésre időpont egyeztetés, v vásárlás.

Cipő vásárlás.

Köszöntő ajándékok.

Ültetőkártyák.

Koszorúslány ruhák.

Vőfély jó dolog, nagy segítség. (tudok egy nagyon jót!!!!)

[link]

El kell dönteni milyen zenét szeretnétek, megfelelő zenekar kiválasztása, ha mulatóst szeretnétek, tudok hozzájuk adni elérhetőséget:D

Tűzijátékot ha szeretnétek, na azt én is vállalok:P

Azt hiszem nagyjából mindent leírtam:)

Sook boldogságot nektek:)

2010. júl. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Jézusom mennyi tenni való:)

Köszönöm a segitséget egyedül a felét kihagynám,elfelejteném:)

2010. júl. 16. 12:51
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezekkel kell kezdeni: vőfély-, fotós-, videós-, zenekar- felkérése, vendéglő lefoglalása, Polg. Hiv. Azért kezdeném ezekkel, mert némelyik már 1-1,5 évvel előre le van foglalva, utána persze mindazzal foglalkoznék amiket az előttem szólók leírtak.


(nekünk tavaly volt az esküvőnk és mi így kezdtük. a zenekar és a vőfély már egy évvel előtte annyira le volt foglalva, hogy alig volt szabad hétvégéjük a köv. évre)

2010. júl. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!