Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Idén fogom megkérni a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Idén fogom megkérni a párom kezét, és nem tudom pontosan, hogy hogyan kérjem ki az édeapjától?

Figyelt kérdés

A párom szülei elváltak, és a párom az anyukájával és nevelőapukájával lakik. A vér szerinti apja nme igazán foglalkozik a lányával, és mivel nincsenek túl jóban ezért érzem nehézkesnek azt, hogy engedélyt kérhessek, hogy megkérjem a lánya kezét. A lány Anyukája illetve nevelő apja nagyon szeretnek engem, szóval tőlük nem félek ezügyben. A vérszerinti apukával úgy terveztem, hogy felhívom, hogy találkozzunk, és egy kv mellett megbeszélném vele. Eddig nem nagyon beszélgettem vele, nem ismerjük egymást. Egyéb ötlet javaslat?


Én 22F és a párom 21L


2018. máj. 4. 09:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
58%

Elég, ha az anyukájától és a nevelőapjától "kéred".

A vérszerinti apát én egyelőre kihagynám, majd inkább a lánnyal egyeztetnék, hogy hogyan jelentsük be felé. De lehet, hogy a lány meg se akarja hívni az esküvőre, és mindegy is.

2018. máj. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem értem, h mit vagytok úgy elájulva egyesek, h "elkéri" a lányt az apjától. Nem kell szó szerint venni. Ez egy szimbolikus, régi szokások, h elkérik a lányukat, h áldását adja a családfő a frigyre. Nekem is tetszik ez a hagyomány és nálunk is így történt. Ettől függetlenül "nem adtak el" vagy hasonló... H..lyék
2018. máj. 4. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
37%

Ez a kikérés idejétmúlt. Főképp, ha az igazi apjával nem is tartja a kapcsolatot.

Én személy szerint semmilyen kikérésnek nem örülnék, azt szeretném, ha a párom engem kérne meg, mert nem vagyok az apám tulajdona. De ha nálatok még szokás ez a kikérősdi, akkor mindenképpen a nevelőapjától kérd.

23/N

2018. máj. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
44%

Egyáltalán a PárOD tudja, hogy mit akarsz?


Elsősorban VELE kell megbeszélni, hogy mit gondol a jegyességről, házasságról, nem pedig elkérni olyanoktól, akiknek semmi közük kettőtök életéhez.


Majd ha Ő igent mond a felvetésre, aztán mehetsz fűhöz-fához, én biztosan érdekesen néznék a kedvesemre, ha egyik nap hazaállít:

- elkértelek apádtól, lehetsz a feleségem :D

2018. máj. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%

2- nek savanyú a szőlő. Nem, egyàltalàn nem biztos hogy elvàlnak csak mert nem kezdődő ràncokkal házasodnak hanem fiatalon.


Ne attól kérd ki aki nem apaként funkcionàl a làny életében, hanem attól aki lànyaként szereti a csajodat. Ha mindenképp ragaszkodsz ehhez . Bàr nem a múlt szàzadban élünk, a gyerek meg nem a szülei tulajdona, hogy engedélyt kellene kérni. Ès ha nem ad akkor összehúzod magad és nem veszed el? Tiszta vicc lenne. Na mindegy, a te dolgod.

2018. máj. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
58%

Ha nincsenek jóban, akkor szerintem ne beszélj vele. Ha megtörtént a lánykérés, akkor majd ezt a pároddal együtt eldönthetitek, hogy majd a vér szerinti apa mikor és hogy tudja meg.


Én sem vagyok jóban az apámmal kifejezetten, évi egyszer-kétszer találkozunk, azt is csak a nagypapám miatt. Nem szeretném, ha a párom elkérne tőle, én úgy gondolom ezt nem érdemli meg. Ha nem ő nevelt fel, hanem anyukám, akkor anyukámtól és esetleg a nevelőapámtól érdemes elkérnie.

Amúgy ez az elkérés dolog, bár szerintem felesleges, de tudom, hogy anyukámnak nagyon jól esne, így örülnék ha az én párom is majd így döntene :)

2018. máj. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!