Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Elrontottuk? Másképp kellett...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elrontottuk? Másképp kellett volna közölni?

Figyelt kérdés
Kiránduláson jegyzett el a párom. 1 hete jöttünk haza és ma közöltem csak a családdal a neten keresztül, h megtörtént a lánykérés, de biztosan értesültek róla, mert a párja testvére feltette a netre a lánykérés pillanatát. Majd pár órával később írt az unokatestvérem, h a szüleit (akik a keresztszüleim) mennyire megbántottam, h 1 hét elteltével bököm be, h "Amúgy eljegyeztek", sőt, h netről "értesülhettünk" róla, miközben ezt tőlünk várták el. Még a nagymamámmal és a nagynénimmel sem közöltük. Én személyesen szerettem volna, de nyilván ez nem fog összejönni, így a netet ragadtam meg. Tulajdonképpen azzal van "sértődés", h ők tudták meg legutoljára, amit nem gondoltak volna és tiszteletlenségnek érzik. Nagyon megbántott az unokatesóm,h ezzel állított nekem... Szerintem nem volt jogos... Vagy mégis?
2018. ápr. 27. 16:26
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Picit belegondolva.. Megértem azért. Szinte ők neveltek fel, mert édesanyám kiskoromban meghalt és kiskoromban mindig ők vigyáztak rám ha apu nem ért rá...
2018. ápr. 27. 16:58
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem pedig van jelentősége az eljegyzésnek. Jogilag ugyan nincs, de akkor is egy szándéknyilatkozat. Egy lépés az elköteleződés felé. Más az, hogy a barátom, és más az, hogy a vőlegényem.

A többinek az etikett oldalát nem tudom, mi nyaraláskor jegyeztük el egymást. Hazatérvén először az egyik, majd a másik szülőpárnak mondtuk el személyesen. Nagymamáknak telefonon mondtuk el, távol lakó testvéreknek, nagynéninek, nagybácsinak emailben megírtuk.

2018. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

Én is megértem őket, egy telefon nem került volna sokba.


Viszont, elég ennyit mondanod:

"Én személyesen szerettem volna..:"


Ennyi.

2018. ápr. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%

Miért lenne BÁRMI jelentősége? Jogilag semmivel nem vagytok többk, mint barát-barátnő, és a gyűrű épp semmit nem jelent.


Majd ha már házasok lesztek, annak lesz jelentősége, bár úgyis bármikor kidobhat - vagy te őt.

2018. ápr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
44%

Udvariatlanság a leendő sógortól, hogy az engedélyetek nélkül felrakta a képeket a netre.

Valóban úgy lett volna ildomos, hogy előbb elújságolod a fontosabb rokonoknak, majd jöhet a világgá kürtölés. Igen, akkor is, ha közben eltelik egy hét.

Nem azzal van a gond, hogy neten közölted velük (bár én ehhez azért minimum a telefont megemeltem volna), hanem arról, hogy egy hét elteltével jut eszedbe, mikor már rég tudnak róla a hírfolyamból.

Én mondjuk lekapnám a körméről azt is, aki előttem tesz közzé ilyesmit. Nem vagyok fészellenes, de azért vannak dolgok, amikről én szeretném eldönteni, mikor kerül ki. Ez pont egy ilyen.

2018. máj. 1. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Pofám szakadt volna le, ha a facebookról tudom meg, hogy tesómat eljegyezték....Telefonról hallottatok?
2018. máj. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!