Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 32 éves vagyok a párom 27....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

32 éves vagyok a párom 27. Már több mint 4 éve távkapcsiban élünk. Én ezt nagyon nehezen viselem érzékeny vagyok tőle és néha tán még hisztis is. Problémánk ebből fakad mert ő néha ezt nehezen kezeli. Mit a helyes út mit tegye? Szeretem.

Figyelt kérdés
Nagyon sok mindent megtesz értem soha nem szeretet még igy senki.Nem irom le hogy miket de ilyen dolgokat csak akkor tesz az ember ha tényleg szeret.De ettől függetlenül én nagyon ki vagyok már és mondtam neki,hogy tegyen valamit amittől én bírjam még s várjak rá.Én mondtam neki, hogy két dolog jöhet szóba az összeköltözés vagy az eljegyzés.Ez év vége "határidőt"mondtam neki.Az összeköltözés most különböző okok miatt nem megoldható, de az eljegyzés igen.A gond csak az, hogy ő azt mondta,hogy magától ez nem jutott volna még eszébe.Nem akarok rá erőltettni semmit.Mit tegyek?Fogadjam el vagy engedjem el ezt a kapcsolatot? Nagyon nehéz már igy nekem..
2008. okt. 19. 09:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még "csak" 2,5 éve élek távkapcsolatban. Kb. havonta egyszer tudunk találkozni. Néha én is hisztis vagyok... De igyekszem tartani magam. Mindketten tanulunk, fiatalok is lennénk még összeköltözéshez vagy eljegyzéshez. Én úgy érzem, minden percért megéri annyit várni, amit együtt tölthetünk! Te sokkal idősebb vagy nálam, teljesen érthető, h szeretnél már valami komolyabb lépést, de a körülményeitek ismerete nélkül (miért távkapcsolat, mennyire táv, milyen gyakran találkoztok) elég nehéz tanácsot adni vagy akár csak vigasztalni is. Azért én mégis kitartást kívánok! :)
2008. okt. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Én magamból kiindulva,nem tudnék így élni,nem tudnám elviselni a szeretett fél hiányát.Az a kérdés egy eljegyzés min változtat,mert ha a távkapcsolat marad,akkor mivel vagytok előrébb?Érthető az érzés amit kivált belőled ez a kapcsolat,gondolom szeretnél gyerekeket,stb. és valóban erőltetni nem szabad.Ha érzed hogy ő lenne az igazi,és érdemes,adj még neki egy kis időt, de azért mérlegelj,hogy tulajdonképen mire is vártok.Kinek jó így.Ha szereted,persze megéri, de meddig,tudod zt is vedd számításba,mert az idő megy.Szerintem tudakold meg finoman,miért nem gondolt összeköltözésre,sztem fél,s hogy a függetlenségét félti-e, mert a távkapcsolat kényelmes is lehet abból a szempontból hogy nincs az ember szem előtt nap mint nap.Ne érts félre, nem bogarat akarok a füledbe ültetni,csak szerintem te is egy igazi kis családra vágysz.Hát valóban nehéz tanácsot adni,de ahogy írtam ha úgy érzed, várj,és közben puhatolózz!Az eljegyzésnek ilyenformán nincs értelme,majd ha összeköltöztetek.
2008. okt. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Találkozni havi kb.2alkalommal tudunk atáv abból adodik hogy nem egy helyen élünk 350kmer választ el bennünket.Ami jó,hogy teljesen ingyen telefonálunk egymással:)Sok mindent kapok tőle, azt tudom, hogy nem jönne ilyen messzire ha nem szeretne, mert ha kiszámoljuk rengetegbe van, üzemanyag,stb és mindig elvisz valahova kirándulni. Összeköltözni ő is akar meg én is csak azt ez évben nem tudjuk megoldani én se meg ő se csak majd tavasszal v.nyáron.A problémám az,hogy én hoztam fel az eljegyzést mert már ugy éreztem-érzem kell valami mert egyre nehezebb.Egy fajta biztositéknak érzem,lehet hülye vagyok de ez van.Azt nem tudom,hogy helyes e hogy én hoztam fel és nem ő, ő még nösülni nem akar.Bár a kezét nem én kértem meg, mondtam hogy döntse el mit szeretne de történjen valami mert én nem folytatom már tovább mert beleörülők..nem tudom értitek e mi a problémám.Teljesen tanácstalan vagyok...
2008. okt. 19. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Szia, nekem meg csak egyszer volt tavkapcsolatom, de az volt az elso meg az utolso is.

A Te esetetdben, ha azt erzed hogy o az igazi akkor ugysem tantorit el semmi, senki ettol a kapcsolattol.Szerintem ketto dolgot figyelembe kene venned,mindenekelott.

Miert csak tole varod a megoldast?

A szavaidbol az volt kiveheto, hogy ha o nem tesz valamit a te erzeseid megnyugtatasara akkor vege.

Ha ketten vagytok ebben a kapcsolatban akkor, lehet hogy te neked is tenned kene valamit!

Nem ismerem teljesen a helyzetetek ezert mondom, hogy inkabb csak javaslat szintjen: te nem tudnal kozelebb koltozni hozza?olyan tavolsagba hogy legalabb hetente talalkozzatok mielott felesegul mesz egy emberhez akivel telefonon elitek az eletet???Vagy esetleg olyan a munkatok, hogy nem tudtok talalkozni?Akkor meg merlegelni kell, hogy melyik a fontosabb?

A masik hogy szerintem az egyik elottem szolonak nagyon igaza van, azzal kapcsolatban, hogy biztosan szerelmes vagy a parodba?Ha ennyire keves idot tolt egyutt 2ember akkor hajlamosak csak a szepet es a jot kiemelni a kapcsolatukbol.A nyugos munkabamenest, meg a hetkoznapi koccanasokat szinte meg sem tapasztaljak.

En csak azt javaslom, hogy ne ugorj bele egy hazassagba csak mert ugy tunik hogy ez megoldas az egyuttletre, es foleg ugy hogy elotte nem toltotok eleg idot egyutt!!!!!!Szemelyesen!!!!!

Probaljatok kitalalni vmit hogy kozelebb lakjatok egymashoz es akkor talan tobb idot tudtok egyutt tolteni.

Az eljegyzes, ahogy mondtad megnyugtat teged, de szerintem az nem MEGOLDAS!!!!!!

Sok szerencset!!!!!

2008. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő is akarja,akkor meg költözzetek össze,és meglátjátok, de az eljegyzésre továbbra is azt mondom szerintem várjatok,főleg hogy erre ő még nem gondolt.Költözzetek össze,és meglátjátok,megismeritek egymást úgy igazán.
2008. okt. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadó, én mindent megtennék azért, hogy ott éljek ahol ő itt hagynék mindent a boldogságunkért de ezt neki is akarni kell és nekem jól esett volna, hogy 4év után ő hozza ezt fel nem én.A másik jobban ismerem mint bárki más 4 év hosszú idő nagyon sok minden történt köztünk, a lehető legtöbbet találkozunk nem tudom mit gondolsz arról, hogy időt s pénzt nem sajnálva mindent megtesz értem amugy. Anyám mondta, hogy nem normáli ez a fiú de örül, hogy ilyen nagyon szeret, de nem is ez a lényeg, hanem az,hogy én nehezen viselem már a távot ésugy gondoltam eljött az ideje a változásnak.S nem tudom várjak e még?Ennyi
2008. okt. 19. 17:17
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Látod,értelek, de ez az a döntést mindenképp neked kell meghozni,én csak a magam szemszögéből nézem,mert így tudok olyan választ adni,amit én tennék,ha olyan helyzetben lennék,mint te,remélem sikerül jól döntened,és boldog lehetsz végre igazán!
2008. okt. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem nem kellett volna neked felhozni az eljegyzést.Egyrészt nem biztosíték semmire,másrészt most elveszett az a varázs,amit akkor éreztél volna ha Ő elédtérdel,és megkéri a kezed.Mondjuk,ha az egész kapcsolatotok ennyiből állt,hogy havonta 2x találkoztatok,akkor talán ez lehet az oka,hogy neki még nem jutott eszébe.Hidd el,hogy hiába beszéltek naponta több órát telefonon,akkor is csak lakva lehet egymást kiismerni igazán.Az a pár alkalom,amit együtt töltöttetek,gondolom boldogságban örömben telt.Ha együtt élsz valakivel,a gondok problémák is közösek lesznek és még így is imádjátok egymást töretlenül,akkor érdemes hosszú távra tervezni együtt.Azt elhiszem,hogy nem bírod ezt így tovább,megértelek,szerintem én eddig sem bírtam volna.Oldjátok meg mihamarabb az összeköltözést,úgy hamarabb tudtok dönteni.Egyébként,ha ekkora áldozatnak tekinted anyagilag amit rád áldoz,akkor abból már akár albérletbe is lehettetek volna együtt eddig is nem?Hiszen azt írod,a te részedről ez bármikor megoldható lenne.


Sok sikert,minden jót üdv

2008. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia! Mintha ezt a kérdést én tettem volna fel. 34 vagyok, párom 29. Több, mint egy éve vagyunk együtt. 299 km-re lakunk egymástól.Ritkán találkozunk, mondjuk úgy csak hétvégén. Én nem akarok itt maradni, de én sem tudom, hogyan tegyem fel neki a nagy kérdést. Utalt már rá, hogy majd mehetek a lakásába, de ez mégsem konkrét dolog. Arról nem is szólva, hogy a szülei mélyen vallásosak, úgyhogy összeköltözésnek nem örülnének házasság előtt. Igen, én is szeretnék már családot, hiszen láttod, mindjárt 35 éves vagyok.. Eljegyzés, mint biztosíték. Na ez nálam nem vált be. Vőlegényem 10 év után elhagyott.:-( Tehát, egy gyűrű semmit nem jelent. Gondold el 10 év után újra kellett kezdeni, s az én koromban nem is könnyű már találni független, s rendes pasit.Közben anyujék a fülemet rágják, mikor lesz már unoka? De mégis hogyan mondjam azt egy pasinak, hogy hello költözzünk már össze, ha őneki eszébe sem jut. Én nem is értem hogyan kell megfogni egy pasit. Na az exvőlegényem csajának sikerült. Ő fogta a volt barátomat, s beköltözött vele a nagybátyja házába, persze úgy hogy közben állapotos lett. Lehet ez a megoldás? A férfiakat kész tények elé kell állítani. Mi meg csak itt várunk arra, hogy mikor mondja már azt , hogy költözzünk össze. Láttod, más is van ilyen helyzetben , mint te, sőt én még idősebb is vagyok.Próbálok optimista lenni, s néha rá-rá utalni a dologra, de eddig nem vált be,nem úgy néz ki , hogy nősülni akarna. Hát igen , egy 30 éves pasi nem siet, de mi lesz velem, akinek lassan szülnie kellene....Sajnos, nem tudom a választ a kérdésedre. Sok ezzel kapcsolatos könyvet olvastam én is, talán ez volt a leghasznosabb: "Miért a rossz lányokat veszik el a férfiak?" Olvasd el, s talán te is okosabb leszel férfiakból...:-)
2008. dec. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!