Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Volt már olyan menyasszony,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már olyan menyasszony, aki szintén gyűrűvel lepte meg a vőlegényét?

Figyelt kérdés
Adott egy eljegyzés ,ahol a pár férfi tagja köves gyűrűvel kéri meg a lány kezét . A házasságot kb 2 évvel az eljegyzés után tudják megtartani . A karikagyűrű párt is esküvő előtt valamikor tervezik megvenni . Később menyasszony felveti az ötletet ,hogy miért nem vesznek a vőlegénynek is egy gyűrűt ? A vőlegény nem ellenzi ,de ő úgy tudja a menyasszony is megveheti ;-) azaz meglepheti egy gyűrűvel a párját . Volt már erre példa ? Gondolom erre a célra nem az arany karikagyűrű való ,hiszen majd úgyis vesznek egy gyűrű párt esküvő előtt .. De ha a vőlegény addig is szívesen viselne gyűrűt ,pl .egy wolfram gyűrű megfelelő erre a célra ?

#gyűrű #vőlegénynek
2014. jún. 30. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem veszitek meg a karikagyűrűt? Azt szokás esküvő előtt is hordani!
2014. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Magyar szokás szerint CSAK karikagyűrűvel lehet eljegyezni egymást! A köves gyűrű csak kísérőgyűrű, és a vőlegény is kaphat pl. pecsétgyűrűt.
2014. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magyar szokás szerint ! De mivel mi nyitottak vagyunk ,egyáltalán nem ragaszkodunk a 'MAGYAR ' szokásokhoz ,amik a mai világban már szintén többfélék lehetnek ! :D
2014. jún. 30. 16:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Ma már nincsenek áthághatatlan akadályok. A szigorú kötöttségekkel járó szokások ideje is rég lejárt. Míg régen előre megfogalmazott forgatókönyve volt a lánykérésnek és az eljegyzésnek, addig mára már nincsenek általános kötöttségek és mindenki a saját elképzelései szerint alakíthatja a lánykérés, az eljegyzés mozzanatait . Jó ideje szokás Magyarországon, a köves eljegyzési gyűrű, amivel a fiú eljegyzi a kedvesét. Ez eredetileg gyémántköves, de ki-ki pénztárcája és ízlése szerint választhat. Ilyenkor a fiú csak a házasság után hord ékszert, a karikagyűrűt, azt is a jobb kezén.
2014. jún. 30. 16:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Biztos van ilyen, de én személy szerint ugyanolyan fölöslegesnek tartom, mint nőnek a kövesgyűrű, csak ez kevésbé elterjedt.

Ott vannak a karikagyűrűk: azt mindkét fél hordja,. ráadásul párban vannak, így szebb a szimbolikus jelentése is.

2014. jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én egy ezüst karikagyűrűvel (amin van valami minta) leptem meg a páromat, örült neki.
2014. jún. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van olyan hagyomány is, hogy a nő köves gyűrűt kap a lánykéréskor, a férfi pedig egy pecsét gyűrűt kap ez után valamikor a nőtől.

Viszont ha mindketten szivesen viselnétek gyűrűt már az esküvő előtt akkor egyszerűbb, ha mindketten karikagyűrűt hordtok, akár megveszitek közösen, feltéve, ha neked még nincsen lánykérős gyűrűd.

A wolfrám gyűrűvel kapcsolatban még annyi az észrevételem, hogyha neked már van lánykérős (köves gyűrűd), ami mondjuk a legtöbb esetben, ha aranyból van kb. 40 ezer ft. alsóhangon, akkor bizony elég röhejes lenne, ha te odaállítanál egy 5ezer forintos wolfrám gyűrűvel. PErsze, ha a te gyűrűd is olcsóbb, akkor nem gáz. Viszont, ha értékesebb gyűrűt kaptál, és te is szeretnéd a párodat viszont meglepni valamivel, akkor úgy illik, hogy hasonló értékben végy valamit, tehát a pecsét gyűrű akkor jobb megoldás.

2014. júl. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat .. sokat segítettek ! Igazatok van ! Tényleg hülyén jönne ki a Wolfram gyűrű .. Köves gyűrűvel kérte meg a párom a kezemet .A pecsétgyűrű nagyon nem az ő stílusa ... azt biztos nem veszek . Szerintem leülök vele ,hogy megbeszéljük alkalomadtán vegyük meg a karikagyűrűket ;-) !
2014. júl. 1. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, nincs erre szabály. Úgy csináljátok, ahogy nektek jó.


Nálunk pl volt a férjemnek gyűrűje.


Úgy volt ez az egész, hogy a férjem ( akkor még párom) kitalálta, hogy adjunk egymásnak ajándékba gyűrűt:), de mivel nem tudja a méretemet, és nem is akart kockáztatni, válasszuk ki őket együtt.

El is mentünk, kiválasztottuk, ő a sajátját, én az enyémet, és egymásét fizettük ki. Aztán kértem az enyémet, hogy felvehessem, de azt mondta nem adja oda, majd később....

Mikor odaértünk hozzá, ott a nappaliban elém térdelt, és megkérte a kezemet. Ő ráhúzta az ujjamra a gyűrűmet, aztán én is ráhúztam az ő ujjára azt a gyűrűt amit ő választott magának.

17 hónapig voltunk jegyesek, és végig viseltük bal kézen a gyűrűket. Aztán az esküvő óta pedig jobb kézen ott vannak a karikagyűrűk, balon pedig az eljegyzési. Mindketten hordjuk őket:)


Hát ennyi. Szóval a férjemnek is volt gyűrűje a jegyesség alatt is. Acél karikagyűrű szerű egyébként, egyenes (nem féldomború, mint a karikagyűrűink) és vonalakkal mintázott a külső részén. Ő választotta:)

Az enyém pl ezüst, és 3 kő van benne egymás mellett. 2 kisebb, és közében 1 nagyobb.


A karikagyűrűk meg a klasszikus arany, féldomború gyűrűk, belül dátumos gravírral. Amúgy semmi csicsa, semmi dísz, azt nem szeretjük.

2014. júl. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!