Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Most akkor pontosan mit takar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most akkor pontosan mit takar a kísérő gyűrű? Mert szeretném eljegyezni a barátnőmet, de inkább ilyesféle elő eljegyzésre gondoltam. S részletesen milyen eljegyzési szokások vannak?

Figyelt kérdés
2009. dec. 15. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
A magyarországi hagyományok szerint az eljegyzéskor karikagyürüt adsz a lánynak, amit a bal keze gyürüsujjára húzol. (Az esküvö utána a jobb kézre kerül majd) A karikagyürüt hivják jegygyürünek. Ha ezenkivül egy másik (rendszerint köves) gyürüt is adsz neki, az a kisérögyürü.
2009. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A karikagyűrű mindkettőtöknek jár, és méretre gyártják.


A kísérő gyűrű a köves (vagy am nem feltétlenül köves, az enyém pl nem az) és az csak a lánynak jár.


Szal ha meglepire gondoltál, jobb ha kísérő gyűrűt veszel, mert azt a háta mögött is megveheted, a jegygyűrű elkészítéséhez jobb ha jelen vagytok mindketten.


Meg mi tök szép jeggyűrűt akartunk amire most nem futja, szal ezért még nincs, majd ha házasodásra is lesz pénz, kísérő gyűrűt meg egész normál áron is lehet kapni szépet, és jó nagy meglepetés lesz.


Sok sikert!

2009. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Karikagyűrűt is kaphatsz bármelyik ékszerboltban,meglehetősen nagy választékban.Ha kell,akkor bővítik vagy szűkítik ingyen.A csináltatott sokkal többe kerül.Nem mindenkinek van rá pénze.
2009. dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

sajnos a kísérőgyűrű azért terjedt el, hogy az emberből minél több pénzt kihúzzanak. Én nem akartam kísérőgyűrűt, így csak jegygyűrűt csináltattunk (olcsóbb volt, mint a bolti!)


de annyi előnye tényleg van a kísérőgyűrűnek, hogy azt meg tudod venni előre, és meglepetésként átadni (ha nem jó a méret, kicserélik).

2009. dec. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 07:49-es: a kisérögyürü nagyon régen szokás, nem most terjedt el. Viszont egyáltalán nem kötelezö!

Hagyományosan a férfi adott a nönek (a jegygyürü mellett) kisérögyürüt, a nö meg ezt pecsétgyürüt viszonzásképpen. Az eljegyzés meg nem meglepetés volt, hanem komoly, elöre megbeszélt lépés.

2009. dec. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%
mi az az "elő eljegyzés"? még nem igazi, csak jelzi, hogy egyszer majd el fogod jegyezni? mi van akkor ha ő igazi eljegyzésnek örülne? szerintem akkor csalódott lesz. jól gondold meg, hogy ezt akarod
2009. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kísérőgyűrű igen régi szokás, régebbi, mint a karikagyűrű. A férfi az eljegyzéskor jegyajándékot ad a nőnek, és ez bármi lehetett: ékszer, föld, szegényebbeknél kendő, ruhadarab, kés. Ekkortájt terjedt el a gyűrű is, amit a vőlegény ajándékoz a menyasszonynak.


A kísérőgyűrű nagyon szép meglepetés lehet. Mindig köves.


A karikagyűrűt tényleg jobb, ha ketten választjátok ki. Több okból is. Nem biztos, hogy eltalálod a párod ízlését, márpedig a karikagyűrűt jó esetben egy életen át hordani fogjátok. Aztán a díszesebb típusokat nem lehet csak úgy szűkíteni-bővíten tetszés szerint, a minta nem engedi. Tehát jó, ha pontosan méretre van csinálva.


Elő eljegyzés nincs. Maga az eljegyzés nem kötelez benneteket semmire, nem hivatalos aktus, nem jegyzik be sehová, nincs róla papír. Vagy eljegyzed, és ezzel kinyilvánítod felé, a család és az egész világ felé, hogy házassági számdékaid vannak vele szemben, vagy nem. Légy férfi!

2009. dec. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat..S Nagyjábol képben voltam..Csak ugye minden helyen mást írnak s mást mondanak...Ezért gondoltam én is arra,h meglepetésként valami szép köves gyűrűvel jegyzem el..S majd késöbb ha már a képbe kerülne az esküvő akkor majd közösen a karika gyűrű..ugy olvastam,h ilyen létezik/s mostanában kezd bejönni külföldről/..s ekkor ez a mostani eljegyzési gyűrű lehet majd a kísérő a késöbbiekben..Rem nem értettem félre.s íg azért tényleg meglepetés lenne..
2009. dec. 16. 20:04
 9/9 anonim válasza:
100%
Az én kezemet jegygyűrűvel kérték meg, de én alapból is így akartam. Egyszer beszéltünk róla, hogy kinek mi a véleménye erről, ő megjegyezte, és amikor eljött az ideje, aszerint kérte meg a kezem. És igen, akkor magának is megcsináltatta a gyűrűt, bal kézen hordtuk, és esküvő után átraktuk a jobb kezünkre.
2009. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!