Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Az eljegyzésre (amikor összejön a család) a vőlegény kinek szokott virágot vinni?
Gondolom a Menyasszonynak visz, de az ő édesanyjának, plusz a vőlegény a saját anyjának szokott vinni virágot?
Egy csokorral illik ugye?
(a 2 anyának + a Menyasszonynak is)
Az eljegyzést szűk családi körben szokták megtartani a szülők, esetleg testvérek jelenlétében.
Ha háznál van az eljegyzés, akkor néhány alapvető szabályt be kell tartani. A lányos háznál szokás a megvendégelés. Az alkalmat előre tudatni szükséges a két szülőpárral, akiknek időt kell hagyni, hogy az eseményre felkészüljenek. Jó előre tisztázni kell, hogy vasárnapi ebédből, bőséges vacsorából vagy kora esti hideg büféből áll majd a vendéglátás. A pezsgő elengedhetetlen kellék, akárcsak az üdítők, hiszen bizonyára többen autóval érkeznek és jelen lehetnek gyerekek is.
Az eljegyzésen nem kell estélyibe felöltözni, hanem alkalmibb jellegű ruhát válasszunk, és előtte nem árt fodrászhoz is elmenni.
Úgy illik, hogy a vőlegény a leendő menyasszonynak mindenképpen vigyen virágcsokrot. A menyasszonynak szóló ne legyen nagy és drága, és ne hasonlítson az esküvőnél viselt kompozícióra, de azért elvárható, hogy egyedi, hangulatos, stílusos bokrétát köttessen a vőlegény. Ha az eljegyzésen a lány édesanyja és a nagymama is részt vesz, akkor őket is meg illik ajándékozni egy-egy szép csokor virággal! A vőlegény saját édesanyját is köszönti a jelenlévők előtt. A csokrok átadásával nem muszáj megvárni az étkezés kezdetét vagy a lánykérést, azokat már belépésnél az ajtóban is átadhatjuk.
Ha nem a lányos háznál tartjuk az eljegyzést, hanem egy étteremben, akkor a fiatal párnak és a szülőknek illik az eljegyzésre először érkezni. Mindenképpen kellemetlen az, ha ezen a szép és feledhetetlen eseményen először a vendégek jelennek meg.
A vendégek, meghívottak a menyasszonynak vigyenek az alkalomhoz illő virágot. Eljegyzési ajándékként pedig valami olyat, ami a leendő ifjú párnak közös ajándék. Ne próbáljuk meg túllicitálni egymást az ajándékozás terén. Az eljegyzési ajándék sokkal csekélyebb legyen, mint az esküvői. Egy hosszú távon is tartós, kedves dísztárgy, vagy egy biblia sokáig emlékezetessé teheti ezt a napot a jegyesek számára.
A lánykérés történhet a vacsora megkezdése előtt, az ünnepi torta felvágásakor vagy a koccintáskor. Ilyenkor szokott a férfi valami egyszerű, rövid és kedveset mondani.
Majd ezután következik a pezsgős koccintás és a gyűrűk felhúzása, amit a balkéz gyűrűsujjra húznak fel. Ezt követi a csók és tortabontás.
Az ebédnél vagy vacsoránál természetes téma az esküvő megtervezése, szóba jöhet, hogy hol laknak majd a fiatalok, hol lesz a nászút. Újabban a fiatalok összetegeződnek egymás szüleivel ilyenkor (és nem anyukának vagy apukának szólítják őket, mint hajdanán).
Az eljegyzés időtartama általában kilenc hónapig tart, de lehet rövidebb vagy hosszabb is, nincs rá konkrét szabály.
Az eljegyzést semmilyen törvény nem írja elő, azonban a felbontása jogi következményekkel járhat. Meghiúsulás esetén vissza lehet követelni az egymásnak adott nagy értékű ajándékokat, jelentősebb anyagi beruházásokat, ha a másik fél felbontásra adott okot (ilyen lehet a hűtlenség vagy az eltitkolt súlyos betegség is), de az is megesik, hogy akkor is visszakövetelik az ajándékokat, ha nincs jelentősebb ok a szakításra.
Bármilyen eljegyzést megálmodhattok magatoknak, minden megvalósítható, lehet az klasszikus és romantikus eljegyzés, de lehet igazán különleges, egyedi is.
(kérek zö ld kezet!)
Hálásan köszönöm a válaszokat!!
Mentek a zöld kezecskék :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!