Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményed "esetünkről",...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed "esetünkről", mint külső szemlélő?

Figyelt kérdés
Helló!Kedvesemmel 5 éve élünk együtt, segítjük egymást mindenben, jól megvagyunk. Párom 38 éves. Mióta ismerem, mondja hogy szeretne gyereket,és hogy nincs ellenére az esküvő sem. Hogy mikor? Majd 1-2 év múlva, de ezt már 5. éve mondja. Eddig nem zavart,mert nem vágytam gyerekre.Most már egyre inkább szeretnék, ezt el is mondtam neki,hogy szeretnék összeházasodni vele,és szeretnék utána kisbabát. Azt mondja, hogy ő nem szeretne addig babát, amíg albérletben lakunk, első legyen egy saját lakás, utána nincs akadálya a többinek. Ez az "ütemterv". Nem tudom mit gondoljak, mert valahol úgy érzem, 38 évesen már rég lakhatna egy lakásban és fizethetné annak a törlesztőjét esetleg, az albérlet helyett, ha akarná, nem igazán töri magát érte. Talán csak kifogás ez az egész ütemterv. Nagyon jól megvagyunk, nem hagynám el egy olyan ultimátummal, hogy na akkor eltelt 5 év, nekem esküvő kell meg gyerek, vagy veled, vagy mással. Nem is nyaggatom a témával, hiszen világosan elmondtam már mit szeretnék, erőltetni pedig szerintem felesleges. Egyszerűen zavar, hogy úgy érzem sosem lesz ebből se esküvő, se baba, mert mindig jön valami ami fontosabb. Gondoltam talán kívülről szemlélve ezt a helyzetet, tudtok értékes véleményt mondani. Ha meg nem, hát legalább kiírtam magamból mi nyomaszt :)
2013. szept. 30. 15:21
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Kertvárosban élünk, klassz környéken egy nagy lakásban. Az én fiztésemből nem telne rá, pont ezért nem értem, hogy ő, aki ennyit ki tud fizetni albérletre, miért az albérletnél tart így 40 fele. A válasz az: ez nem olyan egyszerű, mint ahogy én azt gondolom. Autó, utazás, minden van, félre nem rak, a lakásvásárlásért nem intéz semmit, de az a kikötése hogy lakás előtt nem lehet se gyerek, se esküvő. Ki érti ezt?
2013. szept. 30. 16:21
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

Én értem. Ő nem tervez hosszútávra/illetve nem gondolja komolynak ezt a kapcsolatot.


Normális ember még ha egyedül is van ilyenkorra, ilyen fizetésből már rég a saját lakhatáson gondolkodik/megvan neki. Ez egy felelőtlen ember, aki a mának él. Otthagynám.

2013. szept. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor ez tényleg egyszerű. Nem akar veled gyereket. Keress mást. Ha akarna veled gyereket, akkor tenne érte. Ha annak a saját lakás lenne a feltétele, akkor gyűjtene rá. De nem teszi. Tehát lakást sem akar, de lakás nélkül nem kell neki gyerek.

Ebből nem lesz gyerek.

2013. szept. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is bizonytalan abban, hogy valóban téged gondol-e a jövendő gyermekei anyjának. Szerintem pedig még most lépj, mert még 5 évet lehúzol mellette, és közel a 30-hoz már sokkal nehezebb új kapcsolatba vágni úgy, hogy egy igen mély sérülés van benned egy 10 éves kapcsolattal a hátad mögött.
2013. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy te nem vagy 38 :) így érvényét veszti amit írtam. Nem is tudom miért hittem, hogy te is ott körül vagy. Ebben az esetben is azért beszéljétek meg komolyan.
2013. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Én sem hinném,hogy komoly,illetve hosszútávú tervei vannak veled...
2013. szept. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem pazarolnám az éveim...egy pasi 40 felé már nem változik. Ha 140 ezret ki tud fizetni a semmire, egy albérletre, akkor tényleg simán tudna egy lakást is törleszteni. A te dolgod, hogy hogy döntesz, mint írod, nem akarod erőltetni...de azért nem ártana letisztázni sem néhány dolgot, mert az is kiderülhet, csak az éveidet vesztegeted! Gondold át, mi az az idő, hány év, ameddig vársz a csodára...aztán annak megfelelően lépj!
2013. szept. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
42%
Mire vársz? 38 éve volt arra,hogy megteremtse magának a saját lakást,ha ez ennyire fontos neki.Eddig nem tette és nem is törekszik rá,csak dumál róla.Ha van még 38 éved megvárni,hátha elköltözik,akkor nyugodtan,én nem tenném.Borzasztó naiv vagy!
2013. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
61%

Annyira könnyű odaszúrni ezeket a frázisokat "Borzasztó naív vagy" fölényesen a mindent megélt és mélységeket megjárt tapasztalt nőknek.


Attól, hogy valaki még tud és mer bízni, megbízni a másikban, és adni a szavára, oda mer adni a másiknak mindenét, a fiatalságát, és bízik benne, hogy egyenlő képpen viszont szeretik még nem naív, hanem tiszta. A kettő nem ugyanaz.

2013. okt. 1. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A tiszta nem egyelő a balekkal.Aki hagyja,hogy elvegyék a legszebb éveit egy ámítással,azt másképp nem tudom hívni.Ő kérdezte a véleményünket,mint külső szemlélőtől,nem fogom tündérmesében ringatni,mert az nem fáj.
2013. okt. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!