Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » "Megfordult a fejemben, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

"Megfordult a fejemben, hogy megkérjem a kezed, de mostmár azért se! " Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy nem akartam az "eljegyzést" kierőszakolni, és ezelőtt nem is hoztam fel a témát.

Most azonban szervezünk egy családi bulit mindkettőnk családjával, és amikor meghívtuk a vendégeket,kérdezték hogy milyen alkalomból, nem tán eljegyzés...stb...

Több,mint 5 éve vagyunk együtt, engem régóta foglalkoztatna a dolog, ezért otthon próbáltam ezt felhozni még aznap este...

A párom eléggé hárította a témát, és azt mondta hogy semmi értelme az eljegyzésnek, mert rövid időn belül házasságnak is kellene követnie. Eleve ez rosszul esett, mert ezek szerint nem hogy eljegyzést, de házasságot sem mostanába tervez.Majd másnap, beszélgettünk egy ismerősünkről, akik rövid idege vannak együtt, de már jön a baba, és házasodnak is.Párom ezen fenn akadt, hogy milyen fura stb.stb.stb.Én erre elszóltam magamat, hogy nem mindenkinél olyan lassúak az események mint nálunk.Nos erre aztán bepörgött, és elejtette a kérdésben szereplő kijelentést: "Megfordult a fejemben, hogy megkérjem a kezed, de mostmár azért se! "

Szerintem elég gáz,hogy ezt kijelentette, mivel sejtheti hogy szeretném hogy eljegyezzük egymást, erre az orrom alá dörgöli, hogy most már azért se?

Megértem, ha még nem akar ilyen dolgot, de akkor ne "kínozzon" ilyennel hogy megfordult a fejében....

Szerintetek is bunkó kijelentés volt?


2013. aug. 28. 14:13
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
87%

Juj, most jutottam addig, hogy összerakjam: 5 éve együtt, 8 év korkülönbség és 22 vagy...


Azaz 25 éves, elméletben "érett" férfiként leállt egy 17 évessel és még csodálkozol, hogy így áll a kapcsolatotokhoz?


Felnőtt férfiak csak akkor szoktak (undorító módon) gyerekekkel kezdeni,

-ha a saját korosztályuknak nem kellenek, mert nem tudnák megadni, amire ők vágynak,

-vagy ha ők nem akarják megadni, amire egy korabeli vágyik.


Csodálkozom, hogy csak most borult a bili!


Én is voltam ilyen kapcsolatban, de mire 20 lettem, már rég a fejére nőttem. Addigra gyerekesebben viselkedett még hozzám képest is.

Megszakadt a kapcsolat, majd ő összejött egy nálam is fiatalabbal, akivel ugyanott folytathatta, csak már nem 8, hanem 11 volt a korkülönbség a "javára".

2013. aug. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem a korkülönbség a baj. Régen ez természetes volt, a mai világban meg szerintem szintén elfogadott, mi több, szerintem 8 év nem a világvége, még akkor sem ha 17 voltam ő meg 25!

Az lett volna, fura ha nem említitek meg, hogy a korkülönbség a probléma köztünk.Szerintem meg ilyen "gond" azoknál is van, akik közt nincs ennyi év.

Mindegy is, hiába ragozom, sok részletet nem tudtok és hosszú is lenne ezt közölni veletek, pont ezért nem tudtok ti sem igaz véleményt alkotni erről a kapcsolatról.

Egy biztos, most a buliig nem hozom fel a témát, nem akarom elcseszni a szülinapját, meg követelőzőnek sem akarok tűnni, de a buli után felhozom ezt újra, és megpróbálom vele tisztázni, lássuk hányadán állunk...

2013. aug. 29. 11:24
 23/35 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem meg ilyen "gond" azoknál is van, akik közt nincs ennyi év."


Ki állította, hogy másnál nem fordulhat elő ilyesmi?

És ki állította, hogy a korkülönbség az oka?


Az az oka, hogy ALAPBÓL egy defektessel jöttél össze, aki fél az elköteleződéstől! Ezért választott egy fiatal csitrit, akinek nincsenek és még jó hosszú ideig nem is lesznek igényei.

Tévedett, és most fel van háborodva.


Alapból a korából EGÉSZEN mást várna az ember (ezért sem pusztán a korkülönbség az ok).


Két férfi közül ugyanis, ahol az egyik 22, a másik 30, nagyobb valószínűséggel az utóbbi hajlik jobban a házasságra.

Ezért szokták azt javasolni, hogy egy nő idősebb párt válasszon, mivel a férfiak (általában) később érnek.


S aztán vannak azok, akik soha nem "érnek meg".

Ők azok, akik annyira fiatalt választanak, hogy tudjanak azzal az indokkal takarózni, hogy bizony a "nő miatt nem házasodnak, hisz túl zsenge még..."

2013. aug. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
17%

Szia!


Lehet, hogy eljegyezne. De az, hogy folyton ezzel piszkálod, az agyára mehet. Igen, bunkó volt, mert felkapta a vizet. Azért ez furi, hogy ilyen fiatalkorúval kezd. (eddig nem talált magához való nőt, a saját korosztályában) Azért az 5 év alatt kellett volna már erről beszélnetek, hogy egyáltalán vannak-e tervei, sőt hogy veled vannak-e tervei... egy szinten szerintem magadnak köszönheted. De lehet, hogy tévedek. Neked kell őt ismerned. Vannak férfiak, akik nehezen köteleződnek el és esküvőt sem akarnak.. De vagy elfogadod így vagy mást keresel. Fiatal vagy még, sok mindent nem tapasztaltál. Előtted még a lehetőségek tárháza. Most nem azért, de 5 év egy ilyen férfi mellett még gyerek szerelem is lehet és még ki sem élted magad. Amúgy a kapcsolatotok jó? Vagy csak úgy vagytok, hogy legyen a másik mellett valaki? Mert nem mindegy. De ezt érezned és tudnod is kéne...

2013. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Utolsó!


Már írtam, hogy ezelőtt nem célozgattam és nem is nyaggattam a témával kapcsolatban! Most próbáltam komolyabban felhozni és ez lett a vége...

Azt is írtam, hogy tudom hogy egyszer nősülni akar, mert olykor-olykor tesz rá megjegyzést, majd a lakodalmunkon, majd ha a feleségem leszel...stb.Tehát konkrétan nem is beszéltünk a kapcsolatunk alatt erről, de nyilvánvaló hogy tervezné egyszer hogy megnősül...

A kapcsolatunk jó, szeretem őt, és ő is engem ( de talán nem eléggé?! ). És jelenleg nem tudnék szakítani vele emiatt...

A kiélés dologra inkább nem is válaszolnék, legyen annyi elég, hogy égnek áll a hajam, ha valaki ezt hozza fel hogy "fiatal vagy, előtted az élet, annyi minden történhet még, és éld ki magad..."

Tudom, hogy nekem nincs ilyen KIÉLÉS szeretném őt életem végéig!

2013. aug. 29. 13:59
 26/35 anonim ***** válasza:
80%

Nem olvastam végig az összes hozzászólást,de siralmasnak tartom,hogy 5 év után még nem vagytok annyira érettek,hogy tisztázzátok ki mit szeretne az élettől.

Lehet,hogy én vagyok a hülye,de jobb a kapcsolat elején tisztázni,hogy ki mikor szeretne házasodni esetleg szeretne-e egyáltalán. Itt nem arról van szó,hogy kikönyörgöd az eljegyzést,csak tudod,hogy mire számithatsz.

Miért nem ülteted le és beszéled meg vele higgadtan,hogy neked mik a terveid és kérdezel rá,hogy ő mit szeretne. Ha ezen a ebszélgetésen átestetek,akkor többé ne hozd fel az eljegyzést,mert az már bőven a kierőszakolás kategóriája.

2013. aug. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:

Pedig igazán végig olvashattad volna a hozzászólásokat, mert akkor láthattad volna, hogy ( bár konkrétan nem tisztáztuk sosem ) tudjuk egymásról, hogy házasságpáriak vagyunk, és tudom a megnyilvánulásaiból, hogy egyszer akar majd nősülni!

A tanácsod megfogadom, fel fogom hozni még egyszer, higgadtan elbeszélgetek erről.

De nem most, majd a buli után...

2013. aug. 29. 14:16
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak az a lényeg,hogy akar-e majd házasságot, hanem az is,hogy kb mikor.

Mert nem mindegy,hogy te 25 évesen szeretnél férjhez menni ő meg 45 évesen nősülni.

Jó lett volna tudni,hogy kinek mik a tervei és ahhoz igazodni. Mert azzal sincs gond,ha ő 40 felett akarna családot alapitani,csak akkor tájékoztasson téged is erről. (legalábbis szerintem ez lenne a normális)

2013. aug. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
79%

Hát, ha 25, és 30 éve kora között nem érett meg benne a gondolat, hogy te vagy az igazi....

Amúgy igen: bunkó kijelentés volt, de ez a kisebbik baj, - szerintem

2013. szept. 6. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
66%

Mi is pont ilyen idősek vagyunk a párommal, bár mindketten tanulunk még:). Négy éve vagyunk együtt, mi megbeszéltük, hogy akkor lesz esküvő, ha már elvégeztük az iskolát és lesz rá pénzünk. Mivel szerintem az eljegyzés nem azt jelenti, hogy majd egyszer talán összeházasodunk, így egyértelmű, hogy ez is még pár év. Tehátööö... Mi is volt a kérdés? :)


Szóval: szerintem nem az a baj, hogy még nem akar esetleg házasodni, hanem az, hogy már csak azért se. Ez egyrészt rendkívül tapintatlan, másrészt a párodnak nem az lenne a dolga, hogy már csak azért se tegyen meg dolgokat, mert te szeretnéd, hanem az, hogy néha csak azért tegye meg, mert te szeretnéd. Az eljegyzés persze nem ilyen, de szerintem ez komoly hozzáállásbeli probléma, és én komolyan elgondolkodnék azon, hogy hova tart ez a kapcsolat.

2013. szept. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!