Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A férjed/párod letérdelt a lánykéréskor?
12:15!
Ez mennyire aranyos! Ennél szebb nem is lehetne egy lánykérés. Otthon, egyszerűen, őszintén. :) Sok boldogságot nektek!
nekem ott kérte meg a kezem,ahol először megpillantottuk egymást (egy kis étteremben). A pincérek kihozták a desszertet, aztán egy kistányéron egy angyalkát (amit a főnök küldött nekem karácsony alakalmából,mivel anya ott dolgozott nála) és az angyalka alatt volt egy doboz,amiben a gyűrű volt.Én speciel már régóta vágytam rá,hogy megkérjen,aztán mikor megláttam a dobozt,a kezemben tartottam és könnyes szemmel,mosollyal a számon ennyit kérdeztem: Ki merjem nyitni?
ő csak mosolygott,majd mikor kinyitottam már totál elsírtam magam ő felállt,kis aranyosan kivette a kezemből és mondta,hogy le is térdelek hozzá,tehát letérdelt és az aranyos szöveg után kinyögte,hogy hozzá megyek-e,persze én nagyon sírtam és igent mondtam.akkor átöleltük egymást,majd az ujjamra húzta a gyűrűt. Nyáron pedig esküvő :)
én 24 voltam, ő 21 éves. igen letérdelt elém mikor megkért:) épp egy Velencei tavas strandolós haverozós délutánra igyekeztünk, és átugrottunk hozzá összeszedni néhány dolgot az útra. álltunk egymással szemben a szobában, akkor letérdelt és elmondta mennyire szeret,velem akarja leélni az életét és hogy hozzámennék e feleségül:)
nos igent mondtam, aznap délután elég sokat késtünk a találkozóról. meg kellett ünnepelni a lánykérést:)
azóta már házasok vagyunk:) és mindjárt a 3 évesek leszünk júniusban. pont akkor lesz másfél éves a házasságunk:)
27/N
Magyarországon sohasem volt divat a térdelés, manapság kezd divatba jönni az idióta romantikus filmek hatására.30 évvel ezelőtt még ott sem volt ilyen vagy legalábbis a filmekben. Az a tévképzet, hogy a térdelés a tisztelet jele. Valójában az alázat jele a megalázkodásé. A lovagok az is alázat jeleként térdeltek, Isten és a király előtt.
A király meg a hűbérúr előtt kellett térdelni, illetve a legyőzötteknek és a rabszolgáknak.
Ne gondolja bárki, hogy a király előtti térdelés szabadon választott volt, ha nem térdeltél le lefejeztek, A legyőzöttek és a rabszolgák sem jókedvükben térdeltek.
Perzsiában is volt ilyen szokás: "Ha kisebb volt kettejük közt a különbség, az alacsonyabb rangú arcon csókolta a másikat, ha viszont nagy volt, a földre kellett borulnia, le kellett térdelnie köszönéskor. " Ez bárkinek úgy tűnik, hogy ez a tisztelet? (kellett =kényszerből)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!