Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményetek a muszlim...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a muszlim fériakról?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok a barátom 24, együtt jártunk egyetemre, az utolsó évünket külön töltöttük, visszament Pakisztánba. Valentin napon megkért, hogy utazzunk Malájziára (március 6-án megyünk). Már beszéltünk korábban házasságról és gyerekekről. Szinte biztos vagyok benne, hogy össze fogunk kint házasodni. Nagyon szeretem, ő az egyetlen dolog az életemben amit biztosnak mondanék, de mégis félek egy picit. Mennyire változnak a férfiak házasság után? Szeretnék hallani olyanokról, akiknek muszlim a férjük.
2013. febr. 22. 14:28
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem csak akkor lesz jó dolgod, ha Magyarországon maradtok, ahonnan ő jött ott nem bánnak jól a nőkkel. Valahogy beszéld rá, hogy veled együtt ott maradjon. :)
2013. febr. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
88%
Nézd kérdező, a muszlim férfiakra pont ugyanaz igaz, mint a világ többi félmilliárdos sokaságára... vannak közöttük nagyon jó emberek is, meg címeres gazemberek is, nagyon okosak is meg hihetetlenül buták is, szorgalmasak is meg világ lustái is, stb. Szóval a kérdés kb annyir jó, mint hogy "mi a véleményed az európai férfiakról"... hát mi kérlek, azon túl, hogy XY nemi kromoszómával rendelkeznek és Európában élnek... az egyik ilyen, a másik meg olyan. Na, a muszlim férfiak is pont így vannak ezzel...
2013. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
89%

Muszlim nőként, muszlim férfi feleségeként írok neked:

A muszlim férj vagy menny vagy pokol.

De azok a muszlim férfiak, akik istenfélők, és ezáltal jó férjek, nem európai lányokra vadásznak, hanem mecsetekben ismerkednek hasonlóan istenfélő muszlim lányokkal.


Megértem az előttem szólókat, hogy csupa negatív kritikával illetik a muszlim férfiakat, mert akik vallásukon kívűl keresnek társat, azoknak általában nem fontos a vallásuk. És azt tudni kell, hogy az iszlámban az istenfélelem az igazi kontrol. Ha valakinek nem fontos a vallása, akkor annak nem lesz nagy "szám", ha csalja vagy veri a feleségét.


Más: az iszlám nem csupán egy vallás. ez egy életforma, egy tradíció. Ha nem vagy muszlim, akkor nagyon nagyon nehéz lesz. És ne reménykedj abban, hogy a férfi számára elég lesz, ha tiszteletben tartod a vallását. Biztos, hogy nem fogja engedni, hogy pl. a gyerekek ne muszlimok legyenek. Bele kell tanulnod az ünnepekbe, a szertatásokba, és ezer más dologba, mert mint háziasszony neked kell majd lebonyolítanod ezeket.


Egy idő után megfakul az a szerelem, ami az elején még segít átvészelni ezeket a dolgokat. akkor majd mi lesz?


Fére ne érts: az iszlám szép és könnyű vallás, de csak a muszlimoknak. A nem-muszlimoknak nehéz és idegen.

2013. febr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
74%
Kedves kérdező! Nem fogsz itt olyan választ kapni aki hozzáment egy muszlimhoz, mert azok a nők már nem jutnak internethez,nincsenek jogaik,nem tarthatnak kapcsolatot még a szüleikkel sem. Sajnálom,ha hozzámész,mert onnantól csak a szenvedés jut neked.
2013. febr. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
61%
Kedves #16, #15 vagyok, és internethez jutottam. Azért ne essünk át a ló túloldalára. :)
2013. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
87%

Nyilván vannak különbségek, de addig ne jusson eszedbe hozzámenni, amíg saját magad nem ismerted meg a családját, nem voltál náluk (ha egyáltalán elmehetsz hozzájuk úgy hogy nem vagy a fiuk felesége...) el kell menned a konkrét helyre ahol élni akar, és tisztázni kell vele, hogy neked mi lesz a szereped. Háztartásbeli? vagy lehetsz a szakmádban?


Fontos lenne tudni, hogy a szülei és a családja mennyire tartja a vallást. Mert van nem egy ismerősöm, aki a saját unokatestvérét vette feleségül, mert a szülei azt akarták, így döntöttek a családban!!! a XXI. században!!!! nem semmi, és kulturált réteg, még nem is mondhatom utolsó istenháta mögötti faluról van szó.


Ettől eltekintve, van olyan ismerősöm is, muszlim, aki teljesen normális, akihez hozzá lehet menni. De ő itt él! itt is tanult.


Tudod, még magyar férfinél is azt mondanám, hogy ne legyél neki anyagilag kiszolgáltatva, mert aztán ott maradsz minden nélkül ha lelép egy fiatalabbal, de idegen arab országban, idegen férfivel ez fokozottabban igaz. Na nem az, hogy lelép egy fiatalabbal, mert otthagyni nem fog, csak maximum te nem tudod őt otthagyni, meg nem engedi hogy elhozd a közös gyereketeket. mert azt teljesen biztos hogy nem fogja hagyni. Ahány ismerősöm van, mind a pasinál maradt a gyerek, akik végül elváltak. Olyanoknál, ahol a nő is muszlim volt. Mert a pasi nem engedte el a gyerekét. Ezt azért vedd számításba. És hiába vagytok sokáig együtt, pénzt se fogsz kapni. eljöhetsz a bugyidban. Én azért ebbe nem mennék bele.


A muzulmán férfiak alapjában véve nagyon udvariasak. Sokkal udvariasabbak mint a magyarok. Kedvesek és előzékenyek. De ez nem azt jelenti, hogy valóban oda vannak érted. Ők ilyenek, kedvesek, mindenkivel, de a felszín alatt a problémákat, ha vannak, eltitkolják. Rendkívül adnak a látszatra.


Szóval egy biztos, nem ajánlom hogy ott élj vele. Ha ide jönne, akkor rendben, vagy Európában valahol. És ismerd meg jobban, meg a családját is mielőtt hozzámész.


34/N

2013. febr. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 Felülmúlhatatlan válasza:
100%

A párom a Váci utcában dolgozott egy étteremben. Oda járt egy muszlim üzletember. Nagyon rendes volt. A családjával évek óta Magyarországon élt, a lánya is ide járt egyetemre. Elméletileg boldog családként élnek. Nem élek velük, de ez a látszat. Nagyon jó fej az ember.


Viszont tavaly volt egy ügyfelem. 30 körüli lány, aki egyedül neveli a kisfiát. A hitelügyintézés végén derült ki, hogy nem egyedülálló, hanem elvált... Ekkor elmesélte, hogy nyaraláskor megismerkedett egy muszlim fiúval, aki nagyon kedves és rendes volt. Eljött vele Mo-ra, éltek itt is együtt, maga volt az álom. Majd kiköltözött vele a hazájába, hozzá ment feleségül, majd ezután a pasi teljesen átfordult és többször meg is verte.

Hazajött Mo-ra, akkor a pasi utána jött, könyörgött stb. A csajszi megbocsátott, visszament vele és terhes lett. Onnantól kezdve verés és lakat alatt tartás volt.

Amikor megtudta, hogy fiú lesz a trónörökös, akkor megmondta, hogy a gyereket soha nem engedi vissza Mo-ra. Elment a lány apukája Mo-ról, hogy beszéljen a férjjel, de a pasi félholtra verette és nem ért el nála semmit... Közben megszületett a kisfia és napirenden volt a verés is.


Ezt követően haza kellett szöktetni. A kalandos út részleteit nem ismerem, de a nővére és a barátja intéztek mindent és elég rizikós volt...


Amikor Mo-ra értek, akkor el akart válni, de ez sem ment normálisan, mert külföldön ment hozzá. Végül nem kevés pénz stb. után sikerült elválnia és jelenleg Mo-on élnek, a gyerek apja évek óta nem jelentkezett. Gyerektartást nem fizet...


Azt gondolom, hogy nem lehet általánosítani, de én azért félnék egy ilyen sztori hallatán, de legalábbis levonnám a tanulságokat. Az irataimra nagyon vigyáznék, mindenképp Mo-on házasodnék vele össze, de előtte családdal együtt meglátogatnám az ő családját, megnézném, hogy az apja hogyan viselkedik a nőkkel, a családtagjaival, mennyire gyakorolják a vallásukat, milyenek a barátai. Beszélgetnék a barátainak a feleségeivel stbstb.


Illetve angol órán együtt járunk egy nővel, akinek a férje nem tudom, hogy vallását gyakorló muszlim-e, de az biztos, hogy arab. A férjet egyszer, kétszer láttam, illedelmes és szimpatikus, de a kisfiú, aki lassan 4 éves iszonyat. Durva, az anyját semmibe veszi, jó hogy nem rúgja fel. Egyáltalán nem fogad szót neki...

Az anyuka viszont megjegyezte, hogy azért ilyen, mert az apuka férfiasan neveli, mert a fiúkat máshogy veszi az ő kultúrája és minden nap beszél hozzá arabul és elmondja neki, hogy ő egy igazi férfi...

A kis srác nagyon szép, de iszonyat neveletlen, lazán eltarol mindenkit a motorjával. Egyik nap odament a fiamhoz, aki kicsit idősebb nála és azt mondta neki, hogy nem vagyok a barátod... Mire megkérdeztem tőle, hogy ne haragudj, de ki mondta Neked, hogy barátkozni szeretne Veled? Nagyra nyíltak a szemei és csodálkozva nézett, hogy valaki rá mert szólni....

Ennyi az én tapasztalatom...

2013. febr. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%

Az én ismeretségi körömben van egy arab orvos, magyar nő házasság, ami nagyon jól sikerült, már felnőttek a gyerekek is. De ők itt élnek Magyarországon.

Még Európában is letelepedhettek, nem lesz baj.

De ne menjetek muszlim területre!!! Ott teljesen megváltoznak, tényleg rabszolgasors vár rád.

Nézd meg a Lányom nélkül soha című filmet, és olvasd el a Hercegnő című könyvet. Rengeteg információhoz juthatsz.

2013. febr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha elvenné a szerelem az eszem és egy muszlim férfiba lennék szerelmes, akkor sem költöznék soha, de soha az ő hazájába! Maradjatok itt Magyarországon!
2013. febr. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Hát te tudod. Anya barátnője is az egyetemen ismerte meg a barátját, aki líbiai. Nagy volt a szerelem, a házasság után 5 évig éltek Magyarországon, itt született egy kislányuk. Eddig minden rendben volt. Viszont az 5 év után kimentek Líbiába, Tripoliba, mert, hogy ott milyen jól fognak majd élni. Született még 2 fiú gyerek. Viszont ahogy kimentek, életbe léptek a szabályok, hogy a nő ott semmit sem számít, nem nagyon hagyhatja el a házat, nincs szava. Anya barátnője sokszor üzent kintről anyának, hogy mennyire bánja, hogy kijött vele, szörnyű az élete. haza akart jönni a gyerekekkel, de nem engedte a férje, csak egyedül jöhetett volna. Közben azonban a férfi unta a nőt, megházasodott egy másik nővel. Már egyáltalán nem törődött anya barátnőjével, a gyerekekkel se. Ez ment 12 évig. Végül anya barátnője hazajött, de iszonyúan szenvedett, mert a gyerekeit sosem hozhatta haza és ők sem akartak jönni, mert a fiúk is élvezték kint a hatalmukat, a lányt meg beházasították addigra.

Most ott tart a nő, hogy se gyerekei, se férje(sikerült elválni), se munkatapasztalata 46 évesen (kint sosem dolgozhatott) és az anyjával él együtt. Jól gondold meg mit csinálsz, biztos van, aki megváltozik, de otthon náluk azért szabályok vannak, azt egy nő(aki semmit sem ér) miatt nem dobhatja félre. Itthon is múlnak el szerelmek, mennek tönkre a legjobb házasságok, de legalább itthon könnyen megy a válás. Anya barátnőjének 5 évébe telt mire sikerült elválni, volt olyan is, hogy még kint bezárva tartotta a férje egy szobában.

2013. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!