Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Hogyan van pontosan az eljegyzési és a jegygyűrű dolog?
Ha az eljegyzés titkos, akkor veszek egy gyűrűt, ami nem sima karika, majd együtt választunk karikagyűrűket, ami párban van? És egyiket az egyik, másikat a másik ujján hordja?
Nem tudom pontosan hogy van ez, akiktől tanácsot kértem együtt választottak eleve gyűrűket, nem volt romantise..
Kétféle hagyomány van a köztudatban:
1) Ez volt velünk is, a párom meglepett egy szép köves gyűrűvel, ezt tekintjük eljegyzésinek, bal kézen viselem. Együtt kiválasztottuk a karikát (ezt vagy hordják vagy nem az esküvőig, mi addig nem hordjuk), ez kerül majd esküvő után a jobb kezünkre.
2) Karikával kérik meg a lány kezét, amit az esküvőig a bal kézen, esküvő után pedig a jobb kézen hordanak. Ehhez opcionálisan jöhet köves kísérőgyűrű.
A magyar hagyomány szerint lánykéréskor nem kap semmilyen gyűrűt a lány. Eljegyzéskor húzzák egymás ujjára a karikagyűrűket. Mellé lehet a lánynak köves kísérő gyűrűt adni, a fiúnak pecsét gyűrűt. A karikagyűrűket általában együtt választják ki. A lány kérésnek nem feltétlen romantikusnak lenni. Ha szeretik egymást és jó a kapcsolatuk, akkor a fiú bármikor és bárhol megkérdezheti a lányt, hogy feleségül menne-e hozzá. Ez egy jó kapcsolatban nem lehet a lánynak meglepetés. Ha az, akkor azzal a kapcsolattal nincs minden rendben.
Lényegében attól a perctől kezdve jegyesek, amikor elhatározzák, hogy összeházasodnak. A jegygyűrű csak a külvilág számára jelzi, hogy menyasszony- vőlegény a pár.
Ma sokan utánozzák az amerikai szokást. Lánykéréskor a fiú egy gyűrűt ad a lánynak, de ez nem eljegyzés. A lány akárhány gyűrűt húzhat az ujjára, kaphat bárkitől vagy vehet magának is köves gyűrűt, de senki nem fogja menyasszonynak tekinteni. Vőlegény nélkül nincs menyasszony.
Akkor sem, ha ma sokan egy gyűrűtől annak hiszik magukat.
2. vagyok. Akkor én a "magyar" hagyomány szerint úgy megyek férjhez, hogy nem voltam menyasszony...
Ne haragudj, de ez butaság. Attól még, hogy valaki nem ezt a hagyományt követi, nem kevésbé menyasszony, mint aki igen. Nekünk nem is volt ilyen össznépi, "húzzuk egymás ujjára a gyűrűt" eljegyzésünk, csak kettesben megkérte a kezem. A meglepetést pedig nem maga a lánykérést jelenti, hanem a gyűrű kinézete/eljegyzés ideje/helye stb.
A fenti eszmefuttatás szerint akkor én sem voltam menyasszony,és ha a "hagyomány" szerint nincs se meglepetés,se romantika,akkor marhára nem akarok hagyományosan élni.
Sokkal kedvesebb volt így meglepetésszerűen kettesben,mint a nagycsalád előtt idétlenül vigyorogva feszengeni,miután megbeszéltük,hogy összeházasodunk.Ilyenformán igent sem mondtam volna.
Köszönöm a válaszokat!
Tervben van természetesen, hogy lesz egyszer esküvőnk, beszéltünk már róla, olyan nagy meglepetés nem lesz, de azért szeretném megadni a módját. Elég romantikus alkat, milyen férj lennék, ha már az elején sem lennék "álmai hercege", ráérünk még belefáradni a hétköznapokba :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!