Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Lánykérés és eljegyzés között mi a különbség?
Tudtommal szinonimája a kettő egymásnak.
Lehet, hogy régen mást jelentett, de szerintem régen amikor elkérték az apától a lányt, akkor az maga volt az eljegyzés.
A lánykérés akkor van, amikor a fiú megkérdezi a lányt, hogy felesége lenne-e ? Ehhez nem KELL sem gyűrű, sem virág, sem letérdelés. A fiútól függ a lánykérés formája.
A lánykérés MÉG nem eljegyzés. Ha a lány igent mond, akkor tekinthetik egymást menyasszony vőlegénynek, de a külvilág csak akkor fogja jegyeseknek tekinteni, ha mind a ketten karikagyűrűt húznak az ujjukra. Ezt nevezik eljegyzésnek. Mellé kaphat a menyasszony kísérőgyűrűt, vagy a fiú is pecsétgyűrűt.
Az eljegyzés is történhet úgy, hogy felhúzzák egymás ujjára a karikagyűrűt. Vagy úgy is, hogy összehívják a rokonságot és ebéd keretében van az eljegyzés.
Akinek az ujján karikagyűrű van, arról mindenki tudja, hogy "foglalt". Ha a férfi nem visel gyűrűt, akkor mi jelzi, hogy vőlegény? Sok férfi lehúzza-húzta a jegygyűrűjét, ha kalandot keresett.
A szülőktől még ma is szokás megkérni a lány kezét. De ez ma már csak formaság, tiszteletadás a szülőknek.
Régen nagyobb jelentősége volt, amikor még az apa döntötte el, hogy bele egyezik-e a házasságba. Ma már ennek nincs jelentősége.
Minket nem érdekel, ki mit mond, nálunk a kettő egy volt. A párom szóban megkérte a kezemet, én igent mondtam, és onnantól jegyeseknek tekintjük egymást (jövőre esküvő).
Megünnepelve semmilyen formában ne volt, szülőknek is x idővel utána mondtuk meg, hogy össze fogunk házasodni.
Karikagyűrűnk nem biztos, hogy lesz, mert nem szeretjük az ékszereket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!