Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lánykérés és eljegyzés között...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lánykérés és eljegyzés között mi a különbség?

Figyelt kérdés
most olvastam egy kérdése és írták h 1 gyűrű a lánykérésnél de h az nem számít eljegyzésnek meg akkor még a lány nem menyasszony. eljegyzéskor meg 2 gyűrű van. de lánykéréskor nem meg kéri h legyen a felesége? szóval nem eljegyzi? vagy mivan? teljesen belezavarodtam xĐ
2012. nov. 10. 22:41
 1/8 anonim válasza:
8%
A lánykérésnél a lány szüleitől elkéred a lányt. Ezután jöhet az eljegyzés.
2012. nov. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nálunk volt egy gyűrű eljegyzéskor, ami nyaraláskor történt meg, kettesben voltunk. Majd a karikagyűrű az esküvőkor. Én sem tudom, mi a különbség a kettő közt, nem is gondoltam, hogy van. Nálunk nem volt konkrét értelemben vett lánykérés, ez már nem az a kor, mikor az apának áldását kell adni, úgy gondolom. Miután hazajöttünk a nyaralásból elmentünk, és megmutattam a gyűrűm a szüleimnek, ők meg gratuláltak. Ennyi volt.
2012. nov. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Tudtommal szinonimája a kettő egymásnak.

Lehet, hogy régen mást jelentett, de szerintem régen amikor elkérték az apától a lányt, akkor az maga volt az eljegyzés.

2012. nov. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Emberek, a lánykérés az, amikor megkérik a lány kezét... az eljegyzés meg azután van, hogy igent mondott... a kettő között telhetnek el percek is, meg hónapok is:)
2012. nov. 11. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

A lánykérés akkor van, amikor a fiú megkérdezi a lányt, hogy felesége lenne-e ? Ehhez nem KELL sem gyűrű, sem virág, sem letérdelés. A fiútól függ a lánykérés formája.

A lánykérés MÉG nem eljegyzés. Ha a lány igent mond, akkor tekinthetik egymást menyasszony vőlegénynek, de a külvilág csak akkor fogja jegyeseknek tekinteni, ha mind a ketten karikagyűrűt húznak az ujjukra. Ezt nevezik eljegyzésnek. Mellé kaphat a menyasszony kísérőgyűrűt, vagy a fiú is pecsétgyűrűt.

Az eljegyzés is történhet úgy, hogy felhúzzák egymás ujjára a karikagyűrűt. Vagy úgy is, hogy összehívják a rokonságot és ebéd keretében van az eljegyzés.

Akinek az ujján karikagyűrű van, arról mindenki tudja, hogy "foglalt". Ha a férfi nem visel gyűrűt, akkor mi jelzi, hogy vőlegény? Sok férfi lehúzza-húzta a jegygyűrűjét, ha kalandot keresett.

A szülőktől még ma is szokás megkérni a lány kezét. De ez ma már csak formaság, tiszteletadás a szülőknek.

Régen nagyobb jelentősége volt, amikor még az apa döntötte el, hogy bele egyezik-e a házasságba. Ma már ennek nincs jelentősége.

2012. nov. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

Minket nem érdekel, ki mit mond, nálunk a kettő egy volt. A párom szóban megkérte a kezemet, én igent mondtam, és onnantól jegyeseknek tekintjük egymást (jövőre esküvő).

Megünnepelve semmilyen formában ne volt, szülőknek is x idővel utána mondtuk meg, hogy össze fogunk házasodni.

Karikagyűrűnk nem biztos, hogy lesz, mert nem szeretjük az ékszereket.

2012. nov. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
pont a szülinapomon kérte meg a kezem gyűrűvel(köves ,nem karika)pont itt volt mindenki,így gyorsan megkérte apukámtól is.nekem ez volt a lényeg,de külön mi eljegyzést nem csinálunk.ez volt egyben eljegyzés ,leánykérés.elég lesz anyagilag az esküvő is..:)
2012. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tök hülyeség feszegetni itt, hogy karikagyűrű, meg külvilág meg izé. 2012-t írunk, nem úgy mennek a dolgok, mint 1900-ban, ráadásul ha csak 30 kilométerrel mégy arrébb, már akkor is másképp mondják a dolgokat, meg mások a szokások.
2012. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!