Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A vőlegényem miért mondta,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A vőlegényem miért mondta, hogy az eljegyzés csak a kapcsolat nyomatékosítását jelenti?

Figyelt kérdés

kb most van 1éve, hogy eljegyzett.

és most hallottam a fenti mondatot tőle.


hiába próbálom felidézni miért mondta, vagy mire, nem tudok emlékezni.

ez a mondata mindent kitörölt belőlem mi volt akkor.

olyasmi rémlik, hogy pont a véleményemet fejtettem ki valamiről, határozottan.

lehet épp kikértem magamnak, hogy azt hiszi a pénze kell (mióta jól keres ez a fóbiája)de ebben nem vagyok biztos, hogy akkor erről beszéltem volna.


de a reakcióm volt, hogy jeleztem neki, hogy azért jegyzik el az embert, hogy utána megházasodjanak és asszem úgy néztem rá mint egy idiótára.

viszont ő higgadtan tartotta a véleményét.


?


2012. máj. 2. 23:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%
az eljegyzés ígéret,h 1 éven belül elvesz
2012. máj. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
75%

Mindkettőtöknek igaza van.

Persze, hogy az eljegyzés egyfajta "szándéknyilatkozat". De nem több.

A katolikus egyház a házasságot szentségnek tartja, és nem engedi meg a felbontását. Eljegyzést is lehet akár templomban is tartani (nem szokás), de az nem szentség, bármikor felbontható, illetve egyszerűen nem jelentkeznek házasságkötésre a felek.

Azt pedig minden jegyesoktatáson külön hangsúlyozzák, hogy ha kétségeid vannak, gyűrű ide vagy oda, NE házasodj. Inkább sírjon a másik fél egy hétig is akár, mint sínylődjetek egy rossz házasságban esetleg gyerekekkel együtt.

Persze ez így csak a katolikusokra vonatkozik, de a párod gondolatai valahol itt gyökerezhetnek szerintem.

2012. máj. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

nálunk nem ígérgetett semmit

"csak" megkérdezte, hogy hozzámegyek e feleségül.

2012. máj. 2. 23:11
 4/18 A kérdező kommentje:

szóval hol gyökereznek a párom gondolatai?

nem egészen világos.

a kétségek között?


így kért meg?

2012. máj. 2. 23:12
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én ebből azt veszem le, hogy ne gondolj még házasságra, ez csak amolyan kapcsolat megerősítő dolog volt, nem a házasság előfutára (ami ugye alapból lenne). Legalábbis ez a gondolat vág egybe azzal, amit egyébként is tapasztalsz a viselkedésével. (Hogy azt hiszi, a pénze kell neked)
2012. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

habár ilyen esetekről már hallottam, hogy egy srác azért kérte meg a lány kezét, hogy ne szakítsanak, egyfajta bocsánatkérésből...


kezdhetem beleélni magam a szabadságba

már kezdtem komorabban látni a jövőmet - fakanál meg gyerekek...

2012. máj. 2. 23:19
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a pénzéért kell dumát honnan veszi? Mióta keres olyan jól, akkor már együtt voltatok, ugye? Nem anyós vagy valami jóakaró duruzsolja neki azt, hogy a pénz miatt vagy vele?

Bár nem egyszer hallottam róla, ha a férfi hirtelen kitör, jó állása és fizetése lesz, megváltozik, persze rossz irányba. Érzékelteti a párjával is, hogy ő most az atya úr Isten.

2012. máj. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
83%
mert most nem akar elvenni. lehet, h akkor is így gondolta, amikor megkérte a kezed vagy közben változott meg benne valami. ki tudja... az viszont biztos, h most, ebben a pillanatban, az életének ebben a szakaszában nem akar házasságot kötni veled.
2012. máj. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Egy régi jó mondás jutott eszembe: hosszú jegyesség, rövid házasság.


Gondold meg jól, mit is akarsz tulajdonképpen ettől a kapcsolattól és ettől a pasitól.

2012. máj. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A helyedben én jól meggondolnám, hogy tényleg hozzá akarok-e egy ilyen férfihoz menni...
2012. máj. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!