Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Van itt olyan, aki nem is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan, aki nem is sejtette a gyűrűt?

Figyelt kérdés

Mi 4 éve vagyunk együtt, beszéltünk már arról, hogy együtt szeretnénk leélni az életünket -házasságban-. Mivel már megérett az idő a dologra: nem lenne meglepetés a gyűrű. Nem azt várom minden alkalomkor vagy hasonlók, de már az évfordulós ajándék és minden hasonló gyűrű-gyanús, tehát ott van a pakliban hogy az lesz. Ha esetleg elvisz vacsizni, vagy bárhova: akkor megfordul az iyesmi az ember fejében, annál is inkább, mert az ilyennemű tevékenységek nem mindennaposak nálunk. Talán csak akkor tudna meglepni, ha mondjuk egyik hétköznap délután a munkából hazatérve letérdelne elém :) Mert ugyebár akkor fáradt arcot vár az ember és nem gyűrűt :) Hangsúlyozom ismét, hogy nem a gyűrűt várom, csak mivel esedékes a dolog ez is opció.

Volt még valaki így? Vagy van itt olyan, aki abszolút nem is sejtette a "kézkérést" amikor az megtörtént?


2011. okt. 19. 08:51
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk is a pocaklakó hozta meg a lánykérést. 2009-ben lettem terhes, akkor még egy picike albérletben laktunk. Mivel jött a baba, költöztünk egy nagyobba! Mikor sikerült rendesen beköltöznünk, berendezkednünk, meglepetés vacsorával vártam haza páromat, megünneplendő, hogy új helyen lakunk. Ahogy meglátta a terített asztalt, csak annyit mondott, hogy el akart vinni vacsorázni, de így még jobb. Még ekkor se esett le, hogy ezt miért mondta. Aztán mikor asztalhoz ültünk előkapta a dobozkát, és megkérte a kezem!

Köpni-nyelni nem tudtam!!! De nagyon nagy volt az öröm, és a meglepetés! :) Főleg hogy az én párom szülinapra karácsonyra se tud magától ajándékot venni, mindig megkérdezi mit akarok, mert neki nincs ötlete...

2011. okt. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
69%
:)Én is gondolkodtam már ezen vmikor lesz a nagy nap.De sajnos pénzünk nincs nagyon rá.Peddig van közös gyermekünk is:)De szerintem nem olyan fontos.Peddig olyan jó érzés lenne:D 26/N
2011. okt. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
14%
Miért kell eljegyzés ha jönn a baba?Nekünk 2 is van mégse vagyok a jegyese a páromnak?Ez most baj? 26/N
2011. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

Nekem áprilisban kérte meg a kezem, a szülinapom meg májusban volt. Szamítottam a lánykérésre, de azt hittem, várni fog a szülinapomig(hálistennek nem várt, az olyan sablonos)

Ehelyett egy teljesen hétköznapi napsütéses szombat reggel kérte meg a kezem, éjjel felkelt, feldíszítette virágokkal a házat, aztán megvárta, hogy felébredjek és kihívott a nappaliba és megkért. Csodálatos volt és meglepődtem, akkor nem szamítottam rá, még félig aludtam:)

2011. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
89%
Én nem sejtettem a gyűrűt. Ahogy azt se sejtettem, hogy szűk 2 évvel az esküvő után elhagy valami libáért.
2011. okt. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
32%
Ha 4 év után nem vett el, bocsi ezután se fog teperni. Jó ez így neki. Főzöl, mosol rá, ingyen van a szex is...
2011. okt. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

A 4 év azért van, mert fiatalon "jöttünk össze". Én most 21 éves vagyok, eddig nem akartam esküvőt sem. Szóval nem kell egyből ítélkezni, "hogyha eddig nem kért meg bla-bla-bla".


Köszönöm a válaszokat!

2011. okt. 19. 10:08
 18/26 anonim ***** válasza:
68%

Én nem merném neki sugallni.Bár tudom,más helyzetben vagy,hisz ha jól számolom alig voltál 16-17éves mikor összejöttetek.De ha 20-on évesen jön össze valaki komolyan egy férfivel,akkor jobb a kapcsolat elején megbeszélni,hogy ki mit vár a kapcsolattól,illetve mennyire hisz a családalapításban,házasságban.(nos egy elvált szülők gyerekével ez igencsak nehéz eset).


Azt már írtad,hogy beszéltetek a házasságról,valamint hogy együtt szeretnétek leélni az életet is.

Arról nem írtál,hogy milyen az élethelyzetetek.Együttéltek-e, van-e munkátok, egyebek...


Ha minden adott végülis(van munka,közös lakhely,jól kijöttök egymás szüleivel,rokonságával),akkor szerintem minden adott egy lánykéréshez.


Valaki írta,hogy akkor leszel igazi menyasszony,ha a dátumot is kitűzitek.Én is így gondolom.Ha egy férfi megkéri egy nő kezét,akkor úgy ILLIK és úgy a logikus,ha a leánykéréstől számított következő nyáron már összeházasodnak.(szóval 1éven belül.Akár nagy lagziról és szervezkedésről,akár csak egy 4 fős polgáriról is legyen szó!)


Körülöttem rengeteg az ismerős hölgy,aki lehúzott 5-6-7-8 évet is egy kapcsolatban,majd közel a 30-hoz végetért a szerelem.Ebből volt amelyik 4-5 évig volt menyasszony...


Mérlegelj és vond le a következtetéseket.


Mondjuk nekem speciel nincs ahhoz energiám,hogy bármit is sugalljak majd a páromnak.Se egy új ruha miatt,se egy csokor virág miatt,de mégcsak a lánykérés miatt sem.Úgy szeretném,ha teljesen magától jutna eszébe,mindenféle ráhatás nélkül!

2011. okt. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Mivel mi csak randizgattunk, nem volt furcsa, hogy étterembe megyünk. De azért meglepődtem, amikor 5 hónap után egyszer csak előkerült a gyűrű. A kísérő meg szülinapomra.
2011. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
100%

Hungy ( 09.08) írására reagálva: tetszik a nejed megoldása. Az én párom kapott egy papucsot a névnapjára a haveroktól, ennek 15 éve. Szólok neki, hogy már egy picit elkopott, menjen vegyen egy másikat, csak közben nézzen be az ékszerészhez.:)

Viccet félre téve ,mi úgy költöztünk össze, hogy ő feltette a nagy kérdést, gyűrű nélkül, hogy hozzá megyek-e

feleségül. 2 hónapja voltunk együtt. Szerelmes voltam, de sokkal gyakorlatiasabb annál, hogy kapásból igent mondjak. Köztes megoldást javasoltam, mivel éppen akkor kerestem albérletet, ő pedig még mindig a kedves mamával élt. Mondtam, hogy próbáljuk ki a gyakorlatban, hogy tudunk-e együtt élni. Költözött velem, de 2 hétig még nem merte megmondani, hogy miért nem alszik otthon. Anyós fóbiám van, így anyósomat fél év együtt élés után ismertem csak meg. (szerencsére akkor még nem harapott :).Sokszor megkérte a kezem, volt, hogy a zebrán letérdelt, hogy addig nem áll fel, amíg igent nem mondok, én meg nevetve rángattam fel, hogy elütnek te bolond! Kedvenc éttermünkben a pultról elvett aranyesővel a kezében letérdelt a pincérek és a vendégek legnagyobb örömére is letérdelt ugyanezzel a kérdéssel. Akkor mondtam, hogy egy kapcsolat nem a gyűrűtől működik. Gyűrűt természetesen kaptam. Nem karikát, szépet. Időnként belém bújik a kisördög, és megkérdezem, hogy most mikor is fogsz feleségül venni? Amikor elakartalak venni azt mondtad, jó így is, ezt válaszolja. Tehát ez egy jó téma, ha valamit épp nincs kedve megcsinálni. Elbohóckodunk néha ezzel a kérdéssel. Tudjuk, hogy együtt fogunk megöregedni, és kész. Egyszer fültanúja voltam egy párbeszédnek a buszmegállóban, hogy ismerőseik összeházasodnak. "Ők csak két éve vannak együtt, és megvették a gyűrűt. És mi? Hét éve vagyok veled, és neked még csak eszedbe sem jutott!" kiabált a csaj a barátjával. Tehát hangsúlyozom, nem a gyűrűtől működik a kapcsolat. Tudok olyanról, akik 3 héttel az esküvő után beadták a válópert, mert előtte 1 percig sem éltek együtt. Kívánom, hogy a ti kapcsolatotok gyűrűvel, vagy nélküle, hosszú és boldog legyen!

2011. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!