Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom megkérte a kezem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom megkérte a kezem. Mikor, és hogy mondjam el a szüleimnek, hogy menyasszony vagyok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, a barátom 23. Nagyon szeretjük egymást, de még csak rövid ideje vagyunk együtt. Első pillanattól fogva élete szerelmeként tekint rám, csak velem tudná leélni az életét, azt mondja legalábbis. Én is nagyon szeretem, és jelenleg én sem tudok arra gondolni, hogy bárki mást szeretni tudnék az életben, ezért mikor ma este elémállt a gyűrűvel, igent mondtam. Az esküvőt még csak tervezni se tervezzük mostanába (a koromból, és a kapcsolatunk idejéből kifolyólag), de úgy gondoltam, az eljegyzésből még nem lehet baj, ugyanúgy felbonthatjuk, mint a kapcsolatot. Egyenlőre mondjam azt a szüleimnek, hogy ez csak egy gyűrű szerelme zálogául, vagy mondjam el az egész sztorit?
2011. jan. 18. 22:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
46%
Mi mar nem vagyunk "fiatalok", sot gyerek is van a vadhazassagunkban, de ha megkerne a parom a kezem, elvarnam, hogy a szuleimtol is kerje meg.
2011. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Jaj köszi a sok hozzászólást. Igen, egyetértek azzal, hogy először romantikus leánykérés legyen, négyszemközt, majd a családnál a bejelentés, mivel már nem az apa dönt arról, hogy kihez mehet hozzá a lánya, ezért feleslegesnek tartom ezt, hogy tőle kéne megkérni a kezem. Az esküvőt tényleg nem most tervezzük, ha 1-2 év múlva szétmennénk, akkor még csak az eljegyzést bontjuk, nem válás lesz belőle. Esküvővel ráérünk még 2-3 évet, szeretnék főiskolára jelentkezni, emellett dolgozni, megteremteni a megfelelő körülményeket a családalapításhoz.
2011. jan. 18. 23:31
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

"elvarnam, hogy a szuleimtol is kerje meg."

Igen, ez ok, de csak jelképesen, gondlom, ha apád nemet mondana attól te még hozzámennél az illetőhöz, mivel nem Ő dönt helyetted...


Kérdező, szerintem többet is várhatsz az esküvővel, 2-3 múlva legyen mondjuk egy rendes eljegyzés, aztán még egy-két év múlva lagzi, manapság tényleg nagyon sok csúnya esetről lehet hallani, nem vesztenétek semmi némi várakozással, és ezalatt még jobban megbizonyosodhattok egymás szerelméről, hogy tudtok együtt élni, a szüleimnek bejött szerencsére kevés járás és mindenféle együttélés nélkül, ez azért nem minden esetben van így sajnos. Szurkolok, sok boldogságot. :)

ma 22:55, ma 23:23, ma 23:26 vagyok.

2011. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
80%

Szia, én nem akarlak bántani, de én is pont ilyen naivan gondolkodtam az eljegyzésről és a vele való felhajtásról, meg a "komolyságáról" ebben a korban.

A párom 18 évesen vetette fel először (már két éve együtt voltunk!!!) hogy el szeretne jegyezni. Elsőre nagyon nagy bulinak tűnt és már nagyon el voltam szállva a gondolattól és, hogy ettől mennyire jobb és több lesz a kapcsolatunk. Aztán rájöttem néhány dologra: nem szeretnék 5-6 évig jegyben járni, és 18 évesen nem szeretném ha mindenki "kiröhögne", hogy úgysem maradunk együtt. Aztán ezeket a dolgokat megbeszéltem a párommal és azt mondtam egyetem után visszatérünk a dologra (annál is inkább, hogy távkapcsolatba kerültünk az egyetem miatt). Már csak egy évem van az egyetemből, tehát lassan aktuális lesz az eljegyzés, és most nagyon örvendek, hogy nem történt meg korábban, mert így legalább olyankor fog megtörténni, mikor már azért valamennyire időszerű lesz. Úgyhogy emiatt most szerintem nem kellene lelőni a feelinget, de a Te döntésed, csak vigyázz, mert sokan támadnak majd Rád, hogy jogosan vagy nem, azt majd később meg fogod tudni ítélni:)

Amúgy mióta vagytok együtt?


"Egyelőre nem mondom el, hogy eljegyzés volt, később, ha komolyra fordulnak a dolgok, úgyis ők lesznek az elsők akik megtudják. :)"


Ezt a mondatodat le kell reagáljam. Ne haragudj, de egy eljegyzés szerintem túlságosan komoly dolog ahhoz, hogy egy nem komoly kapcsolatot bélyegezzetek meg vele. Eljegyzést akkor szoktak tartani amikor már a kapcsolat biztosra fordul, mikor a felek kiismerték egymást. Addig pedig elég az együtt-járás.


Remélem nem sértettelek meg, lehet mindent én sem látok jól, de ez a véleményem. Egyébként legyetek boldogok és bizonyítsátok, hogy volt értelme az eljegyzésnek! Üdv

2011. jan. 19. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
65%

Nekem is az az érzésem, hogy ezt elkapkodjátok. Ha a srác úton-útfélen megkéri minden olyan nő kezét, akibe beleszeret, akkor pont az eljegyzés komolysága és megbízhatósága vész el (tisztelet a kivételnek, ha nem így van - kérdezted valaha tőle, hogy a többi bnőjét is eljegyezte-e?). Az eljegyzés nagyon komoly dolog, ígéret, hogy rövid időn belül a felesége leszel (1-max 2 év), és utána örökké hűséges leszel hozzá, tisztelni, szeretni, ápolni fogod, akkor is, ha nehéz helyzetben vagytok (lelkileg, anyagilag, egészségileg). 17 és 23 évesen is lehet ilyet komolyan gondolni, természetesen. De az a tény, hogy rövid ideje ismeritek egymást, nekem emiatt komolytalannak tűnik, meg azért is, mert nem akarjátok 1-2 éven belül az esküvőt.

A gond az, hogy elveszitek az eljegyzés hangulatát. Ilyet nem akárkivel és akármikor csinál az ember. Százszor átgondolja, sok helyzetben megvizsgálja ezt a kérdést. Végig kell gondolni, hogy miből, hol fogtok élni, ki mennyit keres, mi lesz, ha egyikőtök elveszti az állást, akartok-e gyereket, hányat, fiút-lányt (érdemes megdumálni, mert hallottam már olyat, hogy a pasi akkor buggyant meg, amikor kiderült, hogy nem fia született... totál elmebetegként viselkedett), mikor, félre tudtok-e rá rakni pénzt?, egyáltalán közös családi kassza lesz (ez a legbevettebb), vagy külön kassza? vagy ennek keveréke? kinek a nevén lesz a bankszámla, a másik hogyan fog hozzáférni a pénzhez... anyósék szeretnek-e téged, no és őt a te szüleid? és még sorolhatnám!

Nem ártana eljegyzés előtt legalább félévet együttélni! az nem sok, de legalább a legkirívóbb gondok kiderülnek. persze az, hogy ha már nem új a szerelem, akkor őneki milyen a napi rutinja, ez félév alatt nem derül ki. Pl. sokan abba a hibába esnek, hogy 2 év után (amikor már kezd lanyhulni a nagy szerelem), akkor a pasi fél életét a szgép előtt tölti, a nő meg válni akar... ha együtt éltek volna, akkor még házasság előtt ez kiderült volna. vagy ehhez hasonlók. Házasság után sok ffi birtokának tekinti a nőt és egész másképp viselkedik. Úgy, ahogy otthon látta. Ismered a szüleit (nem vendég, hanem majdnem családtag szinten), hogy otthonról milyen mintát hoz? Megállapodtatok abban, hogy kinek mik lesznek a feladatai a házasságban (pl. ki milyen házimunkát végez)?


Ezek a témák még az eljegyzés előtt elő szoktak kerülni. Ha nem, az nagy baj! És van, hogy többször is át kell magunkat rágni rajta, mert egyik egyszer igy, másszor meg úgy válaszolunk rá. Amig nincs ezekre a kérdésekre mindig ugyanaz a stabil válasz, addig nincs értelme az eljegyzésnek és a házasságnak.


Elkapkodtátok.

2011. jan. 19. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

egyetértek az előzővel, kiegészítetted amit mondani akartam még. Előző előtti vagyok a 2o-L

Nálunk ezek a dolgok mind-mind szóba kerültek még ennél több is...már voltunk egymás mellett betegségben...tudtuk melyikünkre mikor, hogy lehet számítani...ezeket fontos tisztázni az eljegyzés előtt. tiszta szívből remélem, hogy nem bánjátok meg:)!

2011. jan. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) 4 hónapja vagyunk együtt, tudom, hogy nagyon kevés idő, de nagyon sok időt töltünk együtt. Természetesen tudom, hogy még sokkal jobban meg fogjuk ismerni egymást az elkövetkezendő években, és igazatok is van. De ennek ellenére én örülök ennek. :) Az egyik válaszoló kérdezte, hogy megkérdeztem e már, hogy előző barátnőit eljegyezte-e. Nem kérdeztem, tőle tudom, hogy 1 komoly kapcsolata volt eddig, amire azt hitte, hogy szerelem, de mióta engem megismert rájött, hogy az semmi volt ahhoz képest. A többi csak futókaland volt. Most 23 évesen úgy érzi, hogy én már élete végéig vele leszek, és szeret, mellettem szeretne maradni. És ez nagyonjó érzés, hogy így gondolja. :) Szeretnék boldog lenni vele még nagyon sokáig, és ha arra kerül a sor, akkor boldogan leszek a felesége. :)
2011. jan. 19. 19:23
 18/19 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2014. jún. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Hú mennyire érdekes, hogy előkerült ez a kérdés. Kedves érdeklődő: azóta szakítottunk, valamivel több, mint 3 évig voltunk együtt. A kapcsolat kihűlt, és békésen elváltunk, még mielőtt jöttek volna az ebből fakadó viták. Nekem azóta új partnerem van, 4 hónapig voltam szingli.
2014. jún. 18. 23:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!