Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A barátom megkérte a kezem....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátom megkérte a kezem. Mikor, és hogy mondjam el a szüleimnek, hogy menyasszony vagyok?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, a barátom 23. Nagyon szeretjük egymást, de még csak rövid ideje vagyunk együtt. Első pillanattól fogva élete szerelmeként tekint rám, csak velem tudná leélni az életét, azt mondja legalábbis. Én is nagyon szeretem, és jelenleg én sem tudok arra gondolni, hogy bárki mást szeretni tudnék az életben, ezért mikor ma este elémállt a gyűrűvel, igent mondtam. Az esküvőt még csak tervezni se tervezzük mostanába (a koromból, és a kapcsolatunk idejéből kifolyólag), de úgy gondoltam, az eljegyzésből még nem lehet baj, ugyanúgy felbonthatjuk, mint a kapcsolatot. Egyenlőre mondjam azt a szüleimnek, hogy ez csak egy gyűrű szerelme zálogául, vagy mondjam el az egész sztorit?
2011. jan. 18. 22:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem csakis egy alapos kardiológiai kivizsgálás után mondd el nekik, mert ilyenkor nem kizárt egy szívinfarktus.

Bár agyérgörcs is lehet...


Nem megbántani akarlak, de 17 évesen Te jól meggondoltad ezt?

2011. jan. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
82%
Valóban, egy eljegyzést is ugyanúgy fel lehet bontani,ahogy egy kapcsolatot, hiszen nincsenek papírok,nem kellenek ügyvédek stb... Viszont azt ne felejtsd el, hogy ha úgy tetszik,egy eljegyzés az már egy "kis esküvő". Amit természetesen nem sokkal utána követ az igazi esküvő. Persze, lehet évekig jegyben járni,de mi értelme annak? Nyilván akkor kéri meg egy férfi egy nő kezét, ha már nem sokára szeretné elvenni feleségül,nem pedig évekig jegyben járni. Ahogy te is említetted friss a kapcsolat,no meg ti is fiatalok vagytok,ki tudja még mi lesz később?! A szüleidnek inkább csak azt mondd,hogy a gyűrű a szerelme záloga, mivel nem hiszem,hogy el lennének ragadtatva az eljegyzéstől.
2011. jan. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
95%

Ezt még azért nem kell komolyan venni, járjatok jegyben akár, sok ilyenről halottam már, ez még nem esküvő közel sem, ezzel kifejezte, hogy mennyire szeret.


-------

Amúgy anyámat is 17 évesen jegyezték el, fél év kapcsolat után, fél év múlva összeházasodtak apámmal, azóta is boldog házasságban élnek, már több mint 25 éve, holott mindenki azt mondta úgy is válás lesz, nagyon nem az lett belőle.

2011. jan. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Tényleg nem szeretnénk még összeházasodni, most töltöttem a 17-et, a 18-ig még egy év van, és még amúgy is tudjuk, hogy várnunk kell vele, mégjobban megismerni egymást, hátha később jövünk rá, hogy mégsem vagyunk egymáshoz valók (amit jelenleg kizártnak tartunk :) de mégis lehetséges). Köszi a válaszokat amúgy. Egyelőre nem mondom el, hogy eljegyzés volt, később, ha komolyra fordulnak a dolgok, úgyis ők lesznek az elsők akik megtudják. :)
2011. jan. 18. 23:09
 5/19 anonim ***** válasza:
44%
Nem a szülőktől kell megkérni a lány kezét? Ezt elfelejtette a nagy szerelemben az a fiú?
2011. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Manapság ez már nem mindenhol szokás... :) És én se szeretném (se most, se később), hogy a barátom a szüleimtől kérje meg a kezem.
2011. jan. 18. 23:11
 7/19 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem neked kéne elmondanod. Párod elviszed a szüleidhez és ő elmondja, hogy majd ha te is készen állsz rá, meg ő is, akkor szeretnétek a házzasság kötelékével megszentelni a kapcsolatot, de jegyben jártok, mert komolyan gondol, stb.
2011. jan. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%

"Nem a szülőktől kell megkérni a lány kezét? Ezt elfelejtette a nagy szerelemben az a fiú?"

Szerinted ez a válasz nem hasznos.

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 23:09



Ez tudod úgy működik, hogy a férfi megkéri a nő kezét négyszemközt, romantikusan, akárhogy, ha a nő igent mond, ekkor bejelentik a családnak és akkor tartanak egy eljegyzést, ezt a lány szülei rendezik, egy vacsora vagy ebéd, a szűk család van ott (szülők, nagyszülők, testvérek és azok családja), ekkor a fiú megkéri természetesen csak jelképesen (mivel a 21. században már nem az apa dönti el, hogy a lánya kihez megy hozzá, és hogy hozzá mehet-e, hanem a nők is önálló emberek, akik dönthetnek) a lány apjától a kezét aztán a lánytól, koccintás, kaja, a lánynak virág annyi szállal ahány éves, stb...


A kérdező esetében ez a lánykérés még csak jelképes úgy gondolom, majd ha pár év múlva is így gondolják akkor lehet bejelenteni a családnak, eljegyzést tartani, aztán pár évre rá esküvő, stb...


ma 22:55 vagyok

2011. jan. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
27%
hát ne hari de sztem max 2 évig húzzátok és utána mindenki megy amerre lát.higgy nekem
2011. jan. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
ma 23:24 Mikor tetted le a jós vizsgát? Ez egyáltalán nem törvényszerű, nem mondom, hogy nem fordul elő sokszor, de koránt sem biztos, mint ahogy a szüleim példáján is látszik.
2011. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!