Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek miért mondd...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek miért mondd ilyeneket? Lehet igazság alapja?

Figyelt kérdés

A barátommal 4 hete vagyunk együtt, a részéről első látásra szerelem volt, nekem a 3. találkozás után ejtette rabul a szívemet. Tudni kell, hogy az előző barátnőiben csalódott, azt mondta mindegyikről kiderült, hogy egy ribanc, és hogy egy olyan lányra vágyik, aki komoly kapcsolatot szeretne, akinek még fontosak az érzelmek,és nem kell attól félnie, hogy hány pasival kavar még mellette.

Nos én pont olyan vagyok, amilyenre vágyott, és ez egyből kiderült számára is.

Annak ellenére, hogy ilyen rövid ideje vagyunk együtt, most érzem először azt egy férfinél (pedig volt már 3 éves kapcsolatom is), hogy minden értelemben egymáshoz illünk, mintha megtaláltam volna azt az embert, akivel hosszú távon el tudom képzelni a jövőmet (persze ez még úgyis kiderül idővel). Már első héten bemutattuk egymást a szüleinknek, akik nagy szeretettel bánnak vele is és velem is, teljesen idillikus minden!


Ő már most olyanokat mondd, hogy - majd itt fogjuk tologatni a kisbabánkat, hogy nemsokára itt a Karácsony, milyen jó lesz, akkor lesz az eljegyzésünk. Legutóbb meg kérdezte, hogy ugye nem baj, hogyha az esküvő előtt lesz eljegyzés? Mondom így szokás. :) Erre kérdezi, hogy mikor legyen, Karácsonykor? És ezt teljesen komolyan. Én meg mondtam, hogy ha majd az ég is úgy akarja. :) Én ezeken csak mosolygok, de azért elgondolkodtat, hogy minden viccnek a fele igaz. Legalábbis én ha nem akarnék valamit, akkor még viccként se hoznám fel.

Szerintem leginkább arról lehet itt szó, hogy örül, hogy megtalált, olyat amilyenre vágyott, és szeretne megtartani, szeretne "magához láncolni".

Lehet csak mondja, hogy ezt éreztesse velem, de elgondolkodtat, hogy mi van, ha tényleg ezeket komolyan gondolja, és megkéri a kezem? :)

Fiatalok vagyunk, de ahogy itt olvasgattam, elég sok fiatal tett már így, és boldogan élnek (mondjuk szerintem sem kor függvénye, inkább az egyéntől függ, és az érzemektől). Végülis sose lehet tudni előre, hogy ki az igazi, hogy ki lesz a társa az embernek egy életre, ugyanúgy megvan az esélye annak, hogy a mi kapcsolatunkból nem lesz komolyabb, minthogy megtaláltuk egymásban az igazit!

Én 22L, Ő 20F


2010. nov. 11. 12:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mi a párommal megismerkedésünktől számitva 4 hónapon belül összeköltöztünk, összeházasodtunk, és megindult a baba. Nem terveztem soha, hogy ilyen hamar menjen minden, előtte több többéves kapcsoltaom is volt, ahol szó sem esett sem összeköltözésről, sem házasságról, gyerekről meg végképp nem. De mikor mindketten úgy éreztük, hogy megvan a másik felem, nem volt értelme várni. És csak azért, mert egy kicsit hamarabb jött a pocaklakó, meg sem fordult a fejünkben, hogy nem lenne it az ideje. Ez 8 éve történt, és azóta született 2 kistesó is, és imádjuk egymást a férjemmel.
2010. nov. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 23 éves vagyok. 4 hónapja van egy kapcsolatom. Előtte nekem is éves kapcsolataim voltak, de sose jött szóba a házasság, összeköltözés, gyerek meg még a gondolatban sem. A mostani páromat ezelőtt én nem ismertem, ő sem engem. És egy hónap utána összeköltöztünk, most lesz a gyűrűvétel, házasság, elinditottuk a baba projektet. És ez mind 3-4 hónapja van :)

Sok boldogságot és szerencsét nektek!!!!

2010. nov. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és gratulálok Nektek!! :)
2010. nov. 11. 14:02
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia! Remélem, nem haragszol, leírok most egy negatív példát is. De nehogy félreérts, ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem működhet, főleg, hogy annyian hoztak pozitív példákat. Csak leírom az én történetemet.


Én 23 voltam, mikor találkoztam egy pasival, ő 25 volt akkor. Neten ismertük meg egymást (azelőtt sosem ismerkedtem neten, de gondoltam, kipróbálom). Leveleztünk 1 hétig, találkoztunk, nekem kicsit fura volt az első találkozó, mert nagyon megnyílt, és elmesélte a gyerekkori lelki sérelmeit. 2. találkozón összejöttünk. 3. találkozón azt beszéltük, hogy milyen lagzit fogunk tartani, meg a gyerekeink nevét tervezgettük. :) Mikor nála voltam (távkapcsolat volt), és elmentünk a kórhát mellett, mondta, hogy majd ott fogok szülni (!). Ez akkor jólesett, nem mondom.


Kicsit furcsa volt ez nekem, de inkább örültem neki, mert azt hittem, komolyan gondolja. Sőt megkockáztatom, AKKOR tényleg komolyan gondolta, mert még nem ismert. Mert eltelt pár hónap, és hamar rájöttünk, hogy a másik egyáltalán nem az, akinek gondoltuk. Főleg ő koppant nagyot velem kapcsolatban, mert ő egy édes-aranyos-mosolygós, egyszerű lánykára vágyott, én meg nem ilyen vagyok, csak ő ilyennek akart látni.


Elég csúnya véget ért a kapcsolat, szerintem a fő oka az volt, hogy mindketten egy képet szerettünk, nem a valódi személyt.


Szóval azóta én nem nagyon tudom komolyan venni az ilyen korai tervezgetéseket, DE!!! nagyon hangsúlyozom, hogy ez az én véleményem csak, ami a saját rossz tapasztalatomból fakad. Hozzáteszem, én azért anno furcsán éreztem magam ezek miatt egy kicsit... azt hiszem, nem voltam szerelmes, csak inkább görcsösen kapaszkodtam belé.


Ha Te úgy érzed, hogy a párod az igazi, akkor nyilván van benne valami... Azért ne siessétek el nagyon szerintem. Sok boldogságot! 25/N

2010. nov. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtad! :)

Igen, soha nem lehet tudni ki az igazi, sok rosszat tapasztaltam már eddig, nekem is volt egy 3,5 éves kapcsolatom, másképp, mint a mostaninál, de terveztük ezeket a dolgokat, aztán 3 év után kiszerettem belőle, és örülök, hogy addig nem léptünk komolyabbat, mert akkor most elvált lennék.

Talán most megtaláltam akit nekem szánt a sors, csak a legjobbakat tudom remélni, az idő meg majd meghozza a választ! :)

2010. nov. 12. 01:19
 16/19 anonim ***** válasza:

Hát én írok két negatívan pozitív példát.

Előszöris a szüleimé.

Édesanyám egy nagyvárosból költözött falura, munkalehetőség miatt (állattenyésztő-és növénytermesztő tehnikus)

Csinirucis napbarnított csaj volt.

Mikor apám meglátta, megjegyezte: "Kiváncsi vagyok, ezt a cigánylányt ki veszi feleségül"

Anyukám pedig szintén negatív volt apám felé, mert baromi jó pasi volt, és ezt tudta is magáról. Tehát úgy elméztek egymás mellett.

Egy hangszer hozta őket össze: tangóharmónika.

Édesanyám gyerekkori álma volt, de soha nem kapta meg, anyagi okokból.

Édesapám a falu ügyeletes muzsikusa volt. Anyukám sokszor hallotta, amikor gyakorolt, de nem tudta, hogy apám volt az.

Végül anyukámat meghívták kukoricaáldomásra, ahol meglátta apámat játszani.

Végül beszélgetésbe elegyedtek, és összejöttek.

Édesapám egy hónapra rá váratlanul letérdelt anyám elé, aki képen röhögte. Szó szerint.

Anyukám úgy volt ezzel a kapcsolattal, hogy tart ameddig tart, mert (az ő szavaival élve) pisiltek a lányok utánna. Biztos volt benne, hogy apám hülyül.

Apám bőgve ment be a kocsmába....

Rá egy hónapra, percre pontosan újra megkérte anyám kezét, akinek ugyanez volt a reakciója.

Apám annyit mondott szomorú képpel,"majd egy hónap múlva"

Ebben a hónapban anyukám rájött, hogy apám mégsem hülyülhet ennyire. A bizonyos nap elején jól kinevette magát, és fapofával fogadta apámat, és igent mondott. Június végén összeházasodtak. Mindennek már 28 éve...


És itt a másik történet:

17éves volt a lány mikor a 18éves fiú az osztályba került. Egy hét után összejöttek, de sajnos mind a ketten éretlen tacskók voltak egy komoly kapcsolathoz.Pedig a kapcsolat határozottan komoly lett, az érzelmekkel együtt. Mindketten megrémültek tőle. Egy szomorú szilveszter éjszakán egy haver, akinek nagyon tetszett a lány, nekiállt hülyeségeket magyarázni a fiúnak, hogy "biztosan megcsal, mi másért akarna külön szilveszterezni"

A fiú pedig a jogos bosszú érzésével megcsalta a lányt.

Másnap józanul rettenetesen szégyelte magát és felhíta a lányt és kitálalt.

A lány rácsukta a telefont és megszakadt a szíve. Rájött mennyire szereti a fiút.

Találkoztak, és úgy döntöttek megpróbálják újra. Két napig küszködtek, majd a fiú azt mondta legyen vége.

A lány büszkesége is összetört. Egy új érzést tapasztalt meg: a lángoló gyűlöletet. Gyűlölte a fiút mert az összetörte kétszer, és gyűlölte magát, amiért még így is szereti. A fiú képét kitörölte az agyából és két évig nem is szólt hozzá. Átnézett rajta.


Másfél évre rá, a lány összejött egy másik fiúval, aki teherbe ejtette, és elhagyta. A baba léte későn derült ki, a lány erős gyógyszereket szedett. A baba beteg volt az uh szerint is, így elvetette. Szerette volna a babát, már csak azért is hogy csökkentse a magányát. A lány árnyéka lett önmagának.A fiú közben összejött egy iskolabeli lánnyal. A lány minden nap látta őket együtt és féltékeny lett. A fiú kapcsolata csak egy hétig tartott, de ez kirázta a lányt a melankóliájából.

Közbejött egy osztálykirándulás. Mint minden jó 20onéves osztály mindenki egy üveg piával indította az utazást a vonaton.

A fiú összeveszett azokkal akikkel egy fülkében ült és átült a lányéba. A lány elviharzott a fülkéből, az odaút alatt.

Visszaúton a lány barátai visszacsábították a lányt. Közös piálgatás vodka+eprescappy és martini...hm...

Üvegek adódtak körbe és forrongott a hangulat. A lány fölált valamiért de a fiú ölébe zuhant és ott is maradt.

Másnap a lány két komoly dolgot vett észre: baromira másnapos, és fogalma sincs hol van. A fiú ölelésében ébredt. Megbeszélték az érzéseiket.

A fiú egy hét múlva megkérte a lány kezét. A lány megkérdezte miért. "Többé nem akarlak elveszíteni" hangzott a válasz.

Bejelentették otthon anyukának úgy tervezték ballagási ebéden bejelentik apukának is, de anyuka elkotyogta. Istenem de jöl tette. A lány decemberben újra teherbe esett, de természetanya fintoraként nem tudott róla. Úgy ment el a dokihoz, hogy fogamzásgátlót írasson, úgy jött ki hogy 14 hetes terhes. A fiú örömárba úszott. Összeköltöztek majd összeházasodtak. Túlélték az apás vajúdás a kegyetlen kórház és a császármetszés rémségeit.

A lány pedig éppen az öt hetes kislányukat szoptatja és befejezi az írást! :)

2010. nov. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, gyönyörűen fogalmazol, és mély érzéseket írtál le!pedig ha jól sejtem 18 vagy....gratulálok, és látszik, hogy felelőségteljes vagy, és kor nem számííít, ha te(ti)boldogok vagytok


18/L

2010. nov. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Utolsó 2 sztori írójának: nagyon tetszett mindkettő, sok boldogságot kívánok Neked is! Jó ilyeneket olvasni. :)
2010. nov. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
köszönöm
2010. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!