Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy kellene eljegyezni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Roadkill kérdése:

Hogy kellene eljegyezni a páromat?

Figyelt kérdés
Szép estét\délutánt mindenkinek.Bocsánat emiatt a buta kérdésért de lassacskán úgy érzem hogy el kellene jegyezni a barátnőm,de hogy megy ez?Mármint értem én hogy romantikus hely meg letérdelés,de a házassági meg az eljegyzési gyűrű az ugyan az?Magamnak is kell venni eljegyzési gyűrűt?Ha eljegyzem meddig járhatunk jegyben,vagyis eljegyzés meg az esküvő közt mennyi idő telhet el?Nektek hogy volt?Válaszokat előre is köszönöm.

szept. 1. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
46%

Jegygyűrűvel!


Ujjára kell húzni!

szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Oké,tudtam én hogy hülye kérdésre,ilyen válaszokat kapok.Na nem baj
szept. 1. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
26%

Anyádat kérdezd. Havert, akárkit.


A csajnak meg sok szerencsét a szerencsétlen férjéhez.

szept. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
He,téged vernek otthon?Vagy mi bajod van?Én nem bántottalak,te meg itt sértegetsz.Lehet nem vagyok egy alfa hím aki mindent tud,de azért álljunk már meg.Szépen nem lehet válaszolni?
szept. 1. 19:23
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
Eljegyzési gyűrű csak a nőnek kell. A bal kezére húzod fel. Úgy "illik" hogy egy éven belül esküvő. Előtte vesztek jeggyűrűt mindkettőtöknek amit a jobb gyűrűsujjon hordtok majd esküvő után. Persze aztán ahogy nektek jó. De ha már megkéred a kezét történjen komoly szándékkal, tehát ha még évekig nem akarsz esküvőt inkább meg se kérd. Én nem vagyok egy érzelgős fajta de nekem pl a letérdelés fontos gesztus. Meg hogy csak ketten legyünk, semmiféle barátnő, fotós, mama, senki. Meg valami olyan helyen ami fontos, pl ahol először találkoztunk vagy ahol első csók elcsattant, vagy ahol először mondta ki hogy szeret vagy valami ilyesmi. De te ismered a barátnődet.
szept. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezt a választ,a helyszín ötletett köszönöm.Na de akkor legalább megtudtam a menetét ennek,rettentően köszönöm.De az tuti hogy letérdelés lesz meg én is afelé hajlok hogy csak ketten.
szept. 1. 19:53
 7/13 anonim ***** válasza:
70%
Biztos vagy benne, hogy a letérdelés bejönne a párodnak? Én pl. 5-össel ellentétben nem szeretem a letérdelést. Abban egyetértek vele, hogy csak kettesben legyetek, és jó ötlet egy, a kapcsolatotok szempontjából fontos helyszínen megejteni. Bármennyi idő eltelhet az eljegyzés és az esküvő között, de valóban akkor érdemes eljegyezni, ha 1, max. 2 éven belül meg lesz az esküvő. Beszéltetek már a közös jövőről, ő is úgy gondolja, mint te, hogy ideje összekötni az életeteket?
szept. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a párodnál kéne valahogy kideríteni...

Egyáltalán beszéltetek már házasságról? Ő szeretne férjhez menni?

Én pl hülyét kapnék, ha párom gyűrűvel letérdelbe elém. Klisés, nyálas, amerikai filmes. Meg ne térdeljen már előttem... Ez egy közös döntés.

A kövesgyűrűt is fölösleges pénzkidobásnak tartom. Nálunk a karikagyűrűt szokás eljegyzés után hordani.

De ez én vagyok. A te barátnőd lehet, hogy tandemugrás közben szeretné, ha megkérnék.

Csak azért írtam, mert nincs ilyen hogy "hogyan kellene eljegyezni". Ez megbeszélés kérdése.

szept. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Én örültem volna a térdelésnek, de nem volt :D Nem gondoltam hogy ez ennyire megosztó kérdés!

Eljegyzési gyűrűt nem kell venned magadnak, olyan csak a menyasszonynak van. A Karikagyűrűk később ketten együtt veszitek majd meg.

Nem kötelező ez az egy éves időintervallum, de azért valami tervezett időpontot érdemes kiszúrni, hogy ne csak a levegőben lógjon a dolog.

Majd írj, hogy mi volt! :)

szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A leanykeresre nincs szabály. Mindenki mashogy csinálja. Van aki leterdel van aki nem, van akik megbeszélik. Magadol is kérdeztem hogy tényleg vele akarsz-e megöregedni. Mert hacsak azert akarod mert már itt az ideje akkor még te sem állsz készen a házasságra. Szóval csak akkor hozd fel a témát ha 100 %-ig biztos vagy benne. Tőle se várd el hogy a semmiből egy ilyen eletreszóló döntést meghozzon. Úgy is megkérheted, hogy megmondod neki hogy nem kell azonnal válaszolnia. Azert ha túl sokáig gondolkodik az már nem jó jel.

Eljegyzési gyűrűt eljegyzeskor szokta a ferfi a nőnek adni, általában egy köves. Nem kell, csak egy szokás. Sokan nem vesznek. Vagy az ára miatt, vagy mert a lány nem nagyon hord gyűrűt. Az hogy ez is a szekrényben álljon annak felesleges.

Karikagyűrű (hazassagi): Régen a sárga arany volt a szokás, ma már feheraranyat, és platinát is szoktak választani. Ezt az összeadáskor szokták a párok egymás kezére húzni, előtte közösen veszik meg (de igazából e nélkül is összead az anyakönyvvezető). Sok ember nem hordja utána, csak elrakja emlékbe.

Az 1-2 éven beluli esküvőt azert szokták mondani, mert elég gáz ha megkéred, de még 5 év múlva se veszed el. Akkor felesleges volt a leanykeres. Tudom hogy az anyagi része a nőn is múlik mert altalaban együtt dobják össze a párok a penzt, de túl sokáig nem illik húzni egymás idejét a hazassagkötessel ha mar egysuer igent mondtatok. Mert ez olyan mintha egysuer komolyan gondolnátok egyszer még nem.

szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!