Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy fogadnátok ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fogadnátok ha a párotok házassági szerződést akarna?

Figyelt kérdés
Neki sokkal több vagyona van. Van 2 kocsija és 2 ingatlanja és értékes ingóságai. Tudom, valaho őt us meg lehet érteni, de akkor is....

2023. aug. 6. 12:58
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
88%

#8:

Gondolom azért akar a kérdező párja házassági szerződést, mert van olyan hogy valakinek van egy meglévő ingatlana amit később elad és annak az árát beleforgatja egy nagyobb közös ingatlanba.

És ha pl. az egyik fél nem sok pénzt tesz bele a közös ingatlanba a másik meg jóval többet, akkor szeretné ha írásos szerződés lenne arról hogy neki mennyit értek eredetileg az ingatlanjai (egyéb vagyontárgyai) amit beleforgatott a közösbe.

Volt ismerősöm aki a nagyszüleitől örökölt belvárosi lakásban élt, később megnősült. A párja rábeszélte hogy adják el a srác lakását és vegyenek házat. A srác jóval többet tett a házba mint a csaj. Két gyerekük lett, később elváltak. Nem volt házassági szerződés, a pasi elég sokat bukott anyagilag. Nem árt ilyenkor lepapírozni hogy ki mennyit tesz bele akkor ha már meglévő ingatlant ad el a közös miatt.

És mielőtt bárki nekem támad, ez fordítva is lehetséges! Van amikor a nőnek van jóval nagyobb vagyona, neki sem árt előre gondolkodni.

Van olyan hogy valaki egy bőrönddel megy a házasságba, de évek során adják veszik a régen sajátként nyilvántartott ingatlanokat (bedobják a közösbe) aztán váláskor viszi a felét az aki "csak" egy bőrönddel jött. Ez is létező jelenség, kár lenne tagadni.

2023. aug. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
72%

Ha te vagy a nő akkor gyerekszülés esetén járjon neked valami. Mondjuk az egyik ingatlan. Mivel gyereket nevelni egy teljes másik állásnak felel meg, és az esetek 90%ában a nő csinálja a munka 90%-át természetes, hogy a karrierjének annyi. Munkája még lehet 2 gyerekkel, de karrierje már nem, vagy csak akkor ha a gyereke(ke)t a nagyi neveli.

Nem csak az első 2 év esik ki, hanem utána sincs túlóra, üzleti utak, mert a gyerekért rohanni kell oviba, suliba és ha beteg akkor meg otthon kell vele maradni

2023. aug. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
5%
Nekem pont azért nem tetszik a házasság, mert utána közös a pénz, és nekem az fura.
2023. aug. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
95%

Házasság előtti vagyok csak az ővé marad.

Amúgy simán benne lennék.

N 31

2023. aug. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
82%
Én nem mennék hozzá olyan pasihoz, aki már házasságkötés előtt a válást tervezi. Ha nem gondolja komolyan a házassági fogadalmat, akkor teljesen felesleges az egész cécó.
2023. aug. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
22%
13-as vagyok, nő, és hozzátenném, hogy nekem a közösködés olyan, mintha onnantól közös email címünk lehetne csak. Az ember felnő, lesz saját pénze, aztán férjhez megy, és megint gyerek lesz. Nem értem, hogy miért a pénzről szól a házasság.
2023. aug. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
88%
#16 A házasságban elvileg a két felnőtt ember közösen gyarapítja a családi vagyont. A házasság egy gazdasági közösség is az érzelmi mellett. Igen, a teljes önállóság megszűnik. De egy jó házasságban közös erővel, egymást támogatva sokkal többet elértek, mint külön-külön.
2023. aug. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
23%

De miért kell gazdasági közösségnek lennie? Már a nők is dolgoznak, ennek akkor volt értelme, mikor pasi kellett ahhoz, hogy életben maradjunk.


Elrontja a szerelmet, hogy a gazdaságról szól. Bemocskolja, lealacsonyítja számomra.

2023. aug. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
85%

A házasság előtti vagyon minden esetben külön vagyon marad. Aki annyira hülye hogy ezt nem képes megguglizni hanem engem fáraszt ilyen szerződéses agymenéssel, az sajnos nem érdemli meg hogy hozzámenjek. Ha majd egyszer el akarja adni és abból újat venni, akkor ott lehet beszélni róla hogy a házasság alatt vett ingatlan nagyobb arányban vagy akár teljesen kerüljön az ő nevére.

Meg alapból ilyenbe csak akkor mennék bele ha az is benne lenne a szerződésben, hogy nekem mi jár ha szülök és otthon maradok. Ugye amortizálódik a testem terhesség alatt, a szülésbe még mindig bele lehet halni, vagy jobb esetben csak kisebb-nagyobb eü problémákat szerezni. Ha azt akarja hogy én maradjak otthon 2-3 évig a gyerekekkel akkor szakmailag és anyagilag is nagyot bukok. Szóóval, ha nem közös az a bizonyos kassza akkor belekerülne pár misibe ha tőlem akarna családot.

2023. aug. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
100%
A meglévő vagyona soha nem feleződik.
2023. aug. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!