Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Ha valakit eljegyeznek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valakit eljegyeznek, melyik kezére húzzák a gyűrűt?

Figyelt kérdés

Én a "régimódi" eljegyzésre értem, amikor nincs kísérőgyűrű, és a pár együtt választja ki a jegygyűrűket. Anno nekem anyu azt mondta, először bal, majd esküvő után jobb kézre húzzák, de azóta sok embernél pont fordítva látom.

Most akkor hogy?

L


2010. okt. 1. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondta Anyukád, először a bal utána a jobb kézre!:)
2010. okt. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, eljegyzéskor bal kezére, esküvőkor jobb kézre kerül mindkét félnek a gyűrű.
2010. okt. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ezt fordítva tudtam:O Pont itt olvastam fordítva.
2010. okt. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Katolikusoknál balról jobbra. Evangélikusoknál, reformátusoknál (?) pedig fordítva, szerintem.

Ha nézel amerikai filmeket, ott például mindenkinek a bal kezén van a gyűrű. Nem hiszem, hogy mindegyik csak eljegyzett.

2010. okt. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Először a balra-merthogy bal oldalon van a szívünk és az eljegyzés a szív döntése.

Aztán a jobbra, mert a házasság az már az ész döntése:)

2010. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amerikában pont fordítva van ott ez az elfogadott,hogy az eljegyzés jobb/házas ember bal kézen viseli. Nálunk a házas jobbos
2010. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bal-jobb.
2010. okt. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Először bal, aztán jobb. Angolszászéknál máshogy van, néztek is rám furcsán, amikor amerikában egy brit lányról állítottam, hogy házas, mert a kezén a gyűrű, ők meg állították, hogy rossz kezén van. Aztán ismerősöm Angliába került, és nagyon frusztrálta, hogy más kezén van a gyűrű, mint másoknak, mígnem találkozott egy magyar sráccal, akinek szintén a jobbján volt. Kint azt mondták azért, mert a bal a szív oldala, azért hordják ők esküvő után ott.
2010. okt. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!