Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Van pár kérdésem az eljegyzésr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van pár kérdésem az eljegyzésről és a gyűrűkről, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Szóval, régebben ugye (szüleim így mesélték) a fiú megkérte a lányt a leendő apóstól, vitt a lánynak virágot, de gyűrűt akkor még nem. A lánykérés ennyi volt. Utána családi-baráti körben megtartották az eljegyzést, erre az alkalomra vettek egymásnak gyűrűt, bal kézen hordták az esküvőig, majd a szertartáson már a jobb kézre húzták fel. Hallottam olyanról is, hogy kísérőgyűrű, ez mit takar?

Amerikai szokás szerint ma már a lánykérésre a fiú visz gyűrűt (általában köveset), és a lagzira pedig együtt vesznek karikagyűrűket.

jól tudom ezeket?

ha a második verziót választja a fiú, (szóval hogy visz gyűrűt a lánykérésre) akkor a fiúnak nincs a kezén gyűrű az esküvőig?

légyszi írjátok le, hogy nálatok hogy volt ez, vagy ti milyen szokásokról tudtok még, esetleg javítsatok ki, ha valamit rosszul tudok, mert nem tiszta a dolog számomra még.

köszi!


2010. okt. 1. 12:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A vőlegényem tudta rólam, hogy nem tetszenek a köves, kétszínű, cirklmas stb karikagyűrűk, hogy én egyszerű simát szeretnék.


Olyat is csináltatott (sehol se lehetett kapni :-( ) tök egyedül, ezzel kérte meg a kezemet. :-)


Sose kérdeztem, mennyibe került, csak nemrég akadt a kezembe a számlája, amikor valami mást kerestem. 60 ezer volt kettőnk karikagyűrűje. Nem is nagy kiadás egy életre szóló dologhoz.


(Ha a cirkalmas gyűrűk tetszettek volna, akkor természetesen én is ott akartam volna lenni a kiválasztásnál.)

2010. okt. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Az tuti, hogy azt nem szeretném, hogy a barátom esetleg az egész család előtt kérjen meg. Jobb ezt kettesben intézni, utána pedig bejelenteni, esetleg egy családi/baráti ebéd alkalmával megünnepelni.

2010. okt. 3. 19:56
 13/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Igazat megvallva én már nem tudok ehhez a témához hozzászólni, mert amit tudtam, azt már leírtam. De nekem lenne egy kérdésem ebben a témában, és nem akarok majdnem ugyanilyen kérdést nyitni, úgyhogy előre is bocsika.

Már sokan elmondták, hogy vannak helyek, ahol a lány balkezére húzzák az eljegyzési gyűrűt. Na de ha az esküvőre kerül a sor, akkor maradhat is a bal kezén a gyűrű és a jobbra húzzák a karikát?

2010. okt. 4. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Azt hittem te készülsz lányt kérni:)

Attól még hogy kettesben kéri meg a kezedet utána megkérheti apukádtól is, az apukák örülnek az ilyen dolgoknak akkor is ha egyébként nem igazán régimódiak.

2010. okt. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

egy előző válaszoló írta a jegykendő hímzést. az mi, mit takar, mit kell hímezni?

bocsi, hogy belekérdeztem

2010. okt. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Pár hónapja a párom is felvetette ezt a kérdést. Hogy eljegyzésre akkor köves gyűrűt kell vennie, és utána együtt veszünk karikagyűrűt?

Mondtam neki, hogy ne hülyéskedjen, nekem elég a karikagyűrű. Abból majd olyat választok, amiben kő van.

Aztán persze közölte, hogy ne várjak lánykérést karácsonykor, csak kíváncsi volt.

A barátnőmék pedig márciusban házasodnak, de nem volt eddig pénzük gyűrűt venni. Majd az esküvőig vesznek. Szerintem ez az egész csak formaság.

Régen azért felemrült, hogy esetleg nemet mond az apa/lány, stb. De manapság szerintem mindenki biztosra megy. Általában együtt van a pár már 1 ideje, mire az esküvő szóba kerül.

2011. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!