Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Van pár kérdésem az eljegyzésr...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van pár kérdésem az eljegyzésről és a gyűrűkről, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Szóval, régebben ugye (szüleim így mesélték) a fiú megkérte a lányt a leendő apóstól, vitt a lánynak virágot, de gyűrűt akkor még nem. A lánykérés ennyi volt. Utána családi-baráti körben megtartották az eljegyzést, erre az alkalomra vettek egymásnak gyűrűt, bal kézen hordták az esküvőig, majd a szertartáson már a jobb kézre húzták fel. Hallottam olyanról is, hogy kísérőgyűrű, ez mit takar?

Amerikai szokás szerint ma már a lánykérésre a fiú visz gyűrűt (általában köveset), és a lagzira pedig együtt vesznek karikagyűrűket.

jól tudom ezeket?

ha a második verziót választja a fiú, (szóval hogy visz gyűrűt a lánykérésre) akkor a fiúnak nincs a kezén gyűrű az esküvőig?

légyszi írjátok le, hogy nálatok hogy volt ez, vagy ti milyen szokásokról tudtok még, esetleg javítsatok ki, ha valamit rosszul tudok, mert nem tiszta a dolog számomra még.

köszi!


2010. okt. 1. 12:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Köves gyűrűvel kéri meg a fiú a lány kezét, kettesben. Neki nincs köves gyűrűje. A lány innentől viselheti. Utána együtt megveszik a 2 karikagyűrűt, amit családi körben tartott eljegyzésen húznak fel egymásnak bal kézre. Esküvőn átkerül a jobbra.
2010. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ja, és a köveset hívják kísérőgyűrűnek, mert a lány a karikagyűrűvel együtt hordja, ugyanazon az ujjon.
2010. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A kisérőgyűrű az, amit eljegyzéskor húztok egymás ujjára, utánna esküvőre jön a karikagyűrű amit együtt választ ki a pár.

Teljesen a pártól függ, hogy miként vezetik le az eljegyzést és az esküvőt. Pl. mi a párommal, most 20 évesek vagyunk, és úgy döntöttünk, hogy eljegyzésre is együtt nézünk gyűrűt (férfi női párt, amit amúgy esküvőre szoktak) és majd 3-4 év múlva veszünk (vagy nem, még nem döntöttük el) egy másik párt amit az oltár előtt húzunk fel egymás ujjára.

Amúgy mindent jól tudsz, örülök hogy van még olyan akit ennyire érdekelnek a régimódi lánykérések:))


20/L

2010. okt. 1. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Csináljátok úgy, ahogy nektek a legmegfelelőbb.


A köves gyűrűt hívják eljegyzési gyűrűnek vagy kísérőgyűrűnek. Sok helyen ezzel kéri meg a fiú a lány kezét vagy tőle, vagy az apjától, ez változó. Ebben az esetben vagy nincs a vőlegénynek gyűrűje az eljegyzés ideje alatt, vagy a lány viszonozza az eljegyzési gyűrűt egy pecsétgyűrűvel. (A szüleimnél ez történt.)


De meg lehet kérni a lány kezét karikagyűrűvel is, amit ki lehet választani közösen vagy lehet meglepetés. Eljegyzés ideje alatt a karikagyűrű kerül a pár jobb (Észak-Amerika, Franciaország) vagy bal (Magyaroszág) gyűrűsujjára, az esküvőn meg átkerül a másikra.


Mi ezt a verziót választottuk. A párom meglepetés karikagyűrűt csináltatott, csak tőlem kérte meg a kezemet kettesben, az eljegyzési családi ebéden ezt csak bejelentettük és megünnepeltük, az apámtól már nem kért meg. Kísérőgyűrűt, pecsétgyűrűt nem vettünk, de én régi magyar szokás szerint hímeztem neki jegykendőt, amit az eljegyzési ebéden adtam át.


Láthatod, hogy sokféle szokás van, és egyik sem kötelező. Tényleg csináljátok úgy, ahogy nektek megfelel.

2010. okt. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

igen jól tudod. a szokások picit változhatnak, de nagyjából így van.

nálunk nem volt hivatalos eljegyzési ünnepség, csak megkérte a kezem a párom karikagyűrűvel. így ő is hordta a gyűrűt. valóban balon szokták hordani, de mi kezdettől a jobbon hordtuk (nekem valahogy kényelmesebb volt),aztán az esküvő után is így hordtuk. bele szokták gravíroztatni az esküvő/eljegyzés dátumát is, ez nálunk még nem történt meg. kb. ennyi, már 3 éve viseljük :)


nincs semmi kötelező szabály, úgy csináljátok, ahogy nektek tetszik.

2010. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Én úgy látom, Magyarországon még a régi minta szerint eljegyzéskor 2 gyűrűt vesznek és az esküvőig mindketten viselik a bal kezükön, ahogy irtad.Szerintem a lánykérés már csak a 2 érintettre tartozik, nem kell szülői engedély, csak bejelenteni nekik a döntést illetve ha külön laknak és megvannak már a gyűrűk, akkor memgmutatni azt is egy kellemes vacsora mellett.
2010. okt. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a második verzió volt. A párom a köves gyűrűvel megkérte a kezemet a szüleimtől. Neki nem volt gyűrűje, és mivel lánykérés után két és fél hónappal volt az esküvőnk, így nem tartottunk eljegyzést sem. Felesleges lett volna. Az esküvőre pedig együtt választottuk ki a karikagyűrűket.
2010. okt. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

azért az engem mérhetetlenül zavart volna, ha

1) CSAK az apámtól kérik meg a kezemet

2) ha azonnal a végső karikagyűrűvel, amit én nem is láttam


ma már annyi féle karikagyűrű van, hogy tök simán lehet olyat választani, ami a lánynak nem fog tetszeni, ha előtte nem kérték ki a véleményét. És jó esetben azért azt élete végéig viseli majd a pár. Szerintem itt nem érdemes elrontani ezt.


Nálunk úgy volt, hogy párom vett nekem kísérőgyűrűt, azzal megkérte a kezemet. Majd ugyanezzel a gyűrűvel megkérte apámtól a kezemet és utána már viseltem is. Én szintén vettem neki egy ezüst karikagyűrűt és ő azt hordta (mind a mai napig azt is hordja a karikagyűrűje mellett a másik kezén). A karikagyűrűket együtt választottuk ki.


Arra is érdemes figyelni, hogy a karikagyűrűknek ma borsos áruk van, nem biztos, hogy anyagilag rögtön azt meg tudja magának engedni valaki. Mert ugye azt párban szokás venni, hogy egyformák legyenek... és egy eljegyzést rögtön 100-150 ezres kiadással indítani, háááááát... mi nem tudtuk megtenni. És én örültem a kis kísérőgyűrűnek is :)

2010. okt. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az én párom is először egy köves gyűrűvel kérte meg a kezem. Először tőlem. Mi nem tartjuk a hagyományokat, mármint, hogy először a szülőktől kell elkérni a lányt. Ezt én egyébként is mindig olyan marhaságnak tartottam. Olyan mintha a lány akarata nem számítana. Ha az apa nemet mondd akkor már mindegy is,hogy mit szeretne a lány. Na mindegy. Szóval mi utána közösen mondtuk el a szülőknek. A karikagyűrű közösen vettük, és én ennek örültem is, mert így mind a ketten beleszólhattunk,hogy milyen legyen!
2010. okt. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tubarózsa ***** válasza:

hali! mi úgy csináltuk párommal h együtt megvettük az eljegyzési gyűrűt(női-férfi pár) majd késöbb megkérte a kezem, kettesbe, aztán utána elmondtuk akinek kellett szülök,rokonok, közeli barátok.

a gyűrűt mindketten balkézen hordjuk, és mi ezüstöt vettünk. 1részt mert az nem olyan drága(jó nem 5ezer ft., de nem is 150ezer ft.)viszont nagyon szép, más részt én nem szeretem az aranyat. (nem nagyon tetszik) viszont esküvöre veszünk karikagyűrűt. tehát lesz balkézen eljegyzési meg jobb kézen jegygyűrű. :)

20L

2010. okt. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!