Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valaszolnatok ket kerdesre?

Valaszolnatok ket kerdesre?

Figyelt kérdés

Van egy haz ami az enyem,ebben lakunk 8eve.A haz apukam neven van,nem akartam hogy a nevemre irassa.

A ferjem penzet is a hazra koltjuk,javitgatjuk.ket kerdesem lenne.

1-Ha netalan igy elvalnank jarna valami a paromnak?

2-Ha ram van iratva a haz es tegyunk fel elvalnank ugy jarna e valami a paromnak?


2011. máj. 31. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha számlákkal tudja igazolni, akkor peres úton érvényesítheti, mindegy kinek a lakására költött.
2011. máj. 31. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudja bizonyitani,max tanukkal.
2011. máj. 31. 08:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Eleg szomoru lenne az, ha nem kapna a parod semmit, hiszen mint irod is, hogy a parod penzet is a hazra koltitek!

S mi tortenne akkor, ha Te halnal meg elobb pl., erre nem gondoltal?

Ez egy megtortent eset volt, amikor ugyanigy gondolkozott az illeto, s minden a nevere kerult, es zsarolta a masikat, mig nem az, Aki annyire ezzel volt elfoglalva egesz eleteben, egy veletlen baleset kovetkezteben elhunyt, fiatalon!

Tehat igy az elettars orokolt, Akit annyira kiakarta semmizni valojaban!

Az elet ilyen, "ember tervezz, Isten vegezz!"

2011. máj. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha most meghalnak a hazat a lanyom orokolne,mivel a parom maradna vele,maradna minden ugy mint most.
2011. máj. 31. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
Így is jár(méghozzá a ráfordítással megnövelt értéknek a fele,illetve az ingóságok fele).Valóban elég nonszensz,hogy a pénze jó,de az már nem,hogy az visszajár Neki válás esetén.Különben ha Apukád Neked ajándékozza a házat(ami ma már ingyenes,mert nem kell illetéket fizetni),és a nevedre kerül sincs semmi gond,mivel örökségről van szó,ami nem osztódik ketté.Nem tudom van-e testvéred,vagy valaki más is tarthat igényt a házra,mert akkor célszerű meglépni ezt a dolgot,mivel ha Apukáddal valami történne már csak hagyatéki úton rendeződhetne a ház sorsa.
2011. máj. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet pepitába, nekem azt mondták kössünk eltartási szerződést.
2011. máj. 31. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Járni jár de nem biztos, hogy kapna.

Most tőlünk is követel egy illető még olyat is amihez aztán semmi köze, és valószínűleg a bíró az ő javára dönt. Az egész egy nagy sz@rság, bárkit ki lehet semmizni,ha már egy kicsit jobb az ügyvéde.

2011. máj. 31. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Az ügyvédünk szerint csak addig vagyok védett(tehát az egész az enyém)ameddig nincs a nevemen a ház,mert igy tulajdonképp olyan mintha albérletben laknánk.

Nem akarunk elválni,szo sincs erröl,csak apum szeretné még életében lerendezni a dolgot én meg nem szeretném ha rámiratná.

2011. máj. 31. 12:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor a gyerek nevére kell íratni(az is illetékmentes,mivel egyenesági rokonról van szó),és Téged haszonélvezőnek kell bejegyezni.Ez azért is jó,mert akkor-soha nem lehet tudni,hogy később milyen kapcsolatod lesz a gyermekeddel-nem lehet Téged kirakni,illetve eladni a fejed felől a házat(a haszonélvezet erősebb,mint a tulajdonjog)
2011. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen valami ilyesmire gondoltam en is,de azt lehet addig mig a gyerek kiskoru?
2011. máj. 31. 14:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!