Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Jogos elvárás az tőlem, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos elvárás az tőlem, hogy szeretném ha feleségül venne?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve vagyunk együtt, albérletben élünk, és éppen a babát próbáljuk összehozni. 39 éves vagyok és még nem voltam férjnél. Azért szeretnék férjhez menni, mert romantikus vagyok és szeretném már a férjemnek szólítani a páromat. Jogos elvárás ez egy nőtől, vagy ez a mai világban már egyáltalán nem fontos?
2010. aug. 22. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
40%
De még mennyire jogos! A te korodban két év együtt/járás/élés után meg főleg. A helyedben én addig nem is szülnék, amíg nincs esküvő. Ha eddig vártál, kibírsz még egy kis időt.
2010. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%

Neked fontos, azt már látjuk. Hogy a párodnak mennyire, megkérdezted-e tőle?


"Jogos elvárás" a házassággal kapcsolatban nincs, nem létezik, két fél egyöntetű és önkéntes elhatározása.

2010. aug. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%
A "romantika" és az "elvárás" szó egy mondatba hogy fér össze? Nem attól lesz romantikus a lánykérés és maga az esküvő is,hogy ezzel a párod lep meg és önként teszi fel neked a nagy kérdést? Ha már elvárás van,az már egy nyomást jelent a másikra,aki lehet,hogy megteszi,mert tényleg ezt várják el tőle,de hogy annak köze nincs a romantikához,az biztos.
2010. aug. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Bocsánat,ez most jut eszedbe?ennyi idő után?(itt a korodra gondolok)elöbb nem szerettél volna gyereket vállalni?én biztos nem mondanám egy pasinak se,vegyen már el,hogy ha ő nem érzi.utána nehezebb elválni,a sok macera.2 év az nem sok idő,nekem volt 4 éves,úgy hogy született gyerek,mégig szétmentünk.
2010. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
sokan mondják,hogy a papír nem fontos,de én úgy gondolom nem a papír miatt lenne ez az egész. beszélj erről pároddal,hogy mit szeretne. 39 évesen 2 év után,(nem sokára)közös babával szerintem van olyan komoly a kapcsolat hogy meglegyen az eljegyzés. remélem minden sikerül:)
2010. aug. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem jog kérdése. Két szabad ember döntésén múlik. Ha a párod másképp látja ezt, akkor vagy az elfogadás, vagy a továbblépés marad. Én nem látom jónak a kiharcolt lánykérést, az már nem az igazi.
2010. aug. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem nem attól romantikus a kapcsolat,hogy a párodat férjednek szólíthatod.

Szerintem nem attól kezdve emlegetheted a párodat férjedként,mikortól összeházasodtatok,hanem mikor már a kapcsolat megért rá.Én házasságkötésünk előtt már több éve a férjemként emlegettem a mostmár valóban férjemet,ugyanis a kapcsolatunk olyan szintre emelkedett,hogy valóban úgy éreztem,hogy ő a férjem.A férj ugyanis az,akiről tudom bizton,hogy vele akarom leélni az életem.

Még egy valami.Két év után is annyi újat tud mutatni az ember a másiknak,hogy nem kell azt a házasságot elkapkodni.

Főleg hogy egy kicsikart lánykérés valóban nem túl romantikus.

Elvárni pedig főként nem lehet senkitől,hogy elvegyen.

2010. aug. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 margoz ***** válasza:
54%

Hát ,már az a szó hogy -feleségül vegyen-olyan furcsa, én ugy mondanám helyesen,-hogy össze házasodunk-egy felnött nöt ne vegyen el senki,egy felnött nö döntsön a saját sorsárol és irányitsa.Miért érdemelnéd meg?Többet tettél az asztalra?Vagy valamilyen rendkivülit cselekedtél?Mi az amiért meg érdemelnéd?Olyan nagy dolognak érzed hogy két éve vele vagy,és ezért neki most meg kell téged jutalmazni?

Ugy látszik nagy áldozatnak gondolod,a szerelmedet meg kell fizetni?

2010. aug. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem fontos volt, hogy a baba előtt feleséül vegyen, sőt, mielőtt próbálkoztunk volna. Viszont nem volt elvárás, mert elég hamar eszébe jutott, inkább meglepett. Szerintem a mai világban sem maradi dolog ragaszkodni a házassághoz, főleg, ha gyerek is lesz.
2010. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Egyáltalán mi az, hogy elvárás? Ez nem egy olyan dolog, amit te egyedül eldönthetsz. Ha ő nem akar elvenni, akkor nem fog, akármit is csinálsz. Ülj le vele és beszéljétek meg, hogy te ezt szeretnéd, ő mit gondol róla. De ha számodra ez egy ennyire kardinális kérdés, akkor még akkor legyen meg ez a beszélgetés mielőtt megfogan a baba!


De, hogy a kérdésre is válaszoljak... Szerintem ez az elvárás jogos egy nő részéről, különösen ha családot terveztek. Viszont, mivel senkit nem lehet kényszeríteni arra, hogy feleségül vegye a párját, így csak akkor lesz belőle valami, ha a másik fél is így gondolja.

2010. aug. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!