Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Te élnél így, ilyen élesváltás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te élnél így, ilyen élesváltással?

Figyelt kérdés
Elköltöztem a barátomhoz,több,mint egyéve.De mióta vele élek,jelentősen csökkent az életszínvonalam.Ő az anyjától kér pénzt,sokszor,én dolgozom,ő most nem dolgozott mozgásszervi panaszok miatt.Amikor barátnőmmel éltem az albiban,eskü jobban kijöttem a pénzből,mint vele.Nem kellett ennyire számolgatni a pénzt,tudtam jobban költeni,nem vágott földhöz ha egy hónapban beiktatok egy drágább fogorvost.Tudtam menni színházba,stb.Most semmi színház,csak meló.Örülök ha marad valamennyi a hó végére,arról nem beszélve,hogy anyám utálja a palim,amiért körülményeim ennyire megváltoztak.

2019. máj. 27. 08:05
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%

Jó, tehát te tartod el. Jobban mondva te és az anyja.

Nem, még mindig nem élnék így.

Gondolom azért nem keres jobb munkát, nehogy egy fillérrel több gyerektartást kelljen fizetnie.

2019. máj. 27. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Nem,hanem a végzettsége nem sok.Ez meg viszonylag biztos munkahely.Csak miatta,az én életszínvonalam is csökkent.Elég nagy lábon éltem előtte,lehet az volt a baj.
2019. máj. 27. 09:07
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem élnék így, mert nem szeretnék kihasználva lenni, sem tanítónénit játszani. Nyilván ha szeretek valakit, azzal megosztom amim van, nem sajnálom tőle, de mindennek van határa azért.


Azt mondod, hogy cigire, benzire, stb adsz neki pénzt, veszed neki. Hát ezt nem tenném. Nem szükséges dolog dohányozni, egészen nyugodtan le lehet rakni, ha nincs rá keret. Így egyrészt ha elfogy a pénze nem kell cigit venned, másrészt nem fogy el a pénze olyan hamar, hiszen amit alapból ráköltene, megmarad. Benzin, ha csak nem szükséges az autó a munkába járáshoz, akkor van lába , van tömegközlekedés, stb. És gonosznak tűnhet, de hihetetlen hogy egy felnőtt ember kezéből ennyire elfolyjon a pénz.


Nem akarsz szétköltözni, nem akarsz külön kasszát,mert nem tudna megélni... Ez azt jeleni, hogy ha szakítanátok, akkor éhen halna, és utcára kerülne? a gyerektartás összege egyébként nem veszélyeztetheti a fizető fél megélhetését...


Ebben a helyzetben kicsit elgondolkoznék azon is, hogy vajon mik a terveim, céljaim vele, hiszen még 1-2 hónapra sem tudnánk előre tervezni... Ha ne adj isten elveszted a munkád 2 hónapra, mi lesz? Anyubank?


Feltennék magamnak egy kérdést: Ő mindent megtesz azért, hogy maradjon pénze? Spórol ahol csak tud? ( már a cigin megbukott a dolog) Vagy arra apellál, hogy ha elfogy, neked lesz..?


Még egy megoldást tudok, ami számodra ugyanúgy lemondásokkal jár, de legalább lesz SAJÁT pénzed. ( bár ez kvázi a külön kassza definíciója, de hátha..) Megmondod neki, hogy ezen túl, amint betegállományból kikerül, annyit teszel bele a közös életbe, amennyit ő is, tehát cigi,gyerektartás,haveros sörözés levonásával. Teszem azt ő bele tesz 60-at, mert mondjuk egy hónapban elszív 30 ezret, és a legminimálisabb összeget keresi, akkor te is.. Ha keresel 250-et, akkor lesz pénzed bőven, ő pedig megtanulja, hogy ha azt a 30at amit cigire költ, az életben maradásba fekteti, akkor máris nem 120 ezerből éltek, hanem 180-ból...


Amennyiben a párom mindent megtenne, hogy spóroljon, akkor nem centizgetném, hogy ki mennyit tesz bele, jelenleg is 99-et keres nettó havonta, én diákként is többet, de tudom róla, hogy 5x megnézni mit vesz meg, csak hogy elmehessünk moziba vagy állítkertbe, és tudjunk félretenni, így nem érdekel az a +30-50, amit beleteszek, vagy az, hogy éltem már jobban is. Nem mindegy a másik hozzáállása, ráadásul egy idő után nagyon feszült leszel ettől, ha nem hetek, hónapok, akkor évek múlva, de nem fogod elhagyni, mert nem tudna megélni...

2019. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 A kérdező kommentje:
Anyám meg már közölte,hogy semmi nem lesz az enyém lakásügyileg,nehogy elherdálja a palim.
2019. máj. 27. 09:09
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Szóval eltartod,mert szereted,de azért itt sírsz,hogy fáj a pénzhiány.

Na akkor vagy elfogadod,hogy lehúznak,vagy dobbantasz.


Nevetséges egyébként amit művelsz. Te ezt választottad,ez kellett. Akkor mit akarsz,mit mondjunk?

2019. máj. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Anyád nem véletlenül mondja ezt!

Nem tudom, hogy mennyi idős, de ha már van egy gyereke, akkor gondolom nem 20.

Végzettsége nincs, így kilátása sincs jobb munkára, jobb fizetésre és jobb életre. Ráadásul x évig fizet még gyerektartást is. Az anyját lejmolja, ami nekem megint nem épp szimpatikus. Ráadásul cigizik is.

Kész főnyeremény!

Nem tudom, hogy emellett mit tud nyújtani neked, amiért úgy érzed, hogy megéri vele maradni és nyomorogni egy életen át.

2019. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Előtte költöttél albérleti díjra is, ami legyen X összeg, most ez ugye nincsen, így még jobban kéne most élned, mint előtte!
2019. máj. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen embereket nevezik trash-nek (szemét), otthon lógatja a lábát, gondolom a gyereke sem élvezi a maximális támogatását, eltartja az anyja meg a nője felnőtt férfi létére, de azért dohányzik, meg autóval jár.


Az én szemembe az ilyen nem férfi, de embernek is egy hitvány senki. Az ilyenért nem adnék fel semmit, és nem, nem te éltél túl nagy lábon, mert a színház az nem luxus. Eltartani egy keresőképes férfit, mert az lusta dolgozni, na, az luxus.

2019. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Elég sok ruhát vettem elötte,minden hónapban,mondjuk nem drágán.De bármi kiadás közbejött mellényzsebből ki tudtam fizetni akár havi 30pluszkiadást.Most volt havi 30pluszkiadásom és alig maradt a hó végére.Erre mondta,hogy örüljek ,hogy van pénzem orvosra.
2019. máj. 27. 10:45
 20/29 A kérdező kommentje:
De a gyerekére mindig költ,ha elhozza,nagyon szereti.
2019. máj. 27. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!