Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párotok kérésére kipróbálnátok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párotok kérésére kipróbálnátok 3 hónapig a vegán életmódot?

Figyelt kérdés
2018. nov. 12. 23:52
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
75%
Nem.
2018. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat


Nem lepontozó kérdésnek szántam


Igazából a kérdés arra irányult h sokan kételkednek h a vegán étrendet akár csak 1 hétig kibírnák, mert annyira szeretik a húst. És számukra az ízletes étel egyenlő a hússal, nem véletlenül, mivel a húst fűszerezzük, a salátákat, zöldséges kajákat meg nem annyira.


Hosszútávon engem pl. zavarna, h sohase ehetjük ugyanazt a kaját, a főzés így 2x annyi idő, csak azért, mert nem képes valaki a rántotthús-pörkölt-bolognai étrenden túlgondolni, pedig igenis nagyon sok finom vegán kaja van! És persze nemcsak saláták, de az is olyan, h egy idő után megszereted, és meg lehet azt is szokni, h nem zabálod minden egyes étkezésnél halálra magad


Különösen értékelem #13-as Testépítő válaszát, jól leírja h mi az amikor a vegán étrend nem igazán működik együtt az adott életvitellel.


Szerintem ezzel nincs is gond, és a vegánságnak sztem nem a "térítésről" kéne szólnia, vagy arról, h végleg eltörölni a húsevést, és mindenki legyen vegán... Vannak emberek akiknek olyan az életvitele, valakik olyan helyen élnek ahol csak húshoz lehet hozzájutni, és vannak akik meg csak szimplán alergiásak a vegán ételek nagyrészére.


Igazából a fenntarthatóságról van szó, a fölösleges állatkínzás megszüntetéséről, és igazság szerint, hogy ne legyen szükség a tömeges termelésre, ami most van. Mindenki látja, érzi a különbséget egy kisebb háztartásban nevelt állat levágása és a vágóhíd borzalmai között. Lényegében olyan állatot akarsz enni, amely egész életében egy sötét helyen szenvedett, és a halála előtt iszonyú kínokat élt át. Vagy olyat, aminek (amennyire mi emberek ezt megítélni tudjuk) "jó élete" volt... na persze a leölés néha otthon is borzalmas, de a törvények már tiltják az állatkínzást (kivéve persze a húsüzemeket, ott természetes).


Vagy azon elgondolkodni h milyen óriási mennyiségű húst dobunk minden nap a szemétbe, és ez lényegében egy-egy értelmetlenül kioltott élet.


Arról nem is beszélve, h ez egyéni, de sokan arról számolnak be, hogy a vegán étrend pozitív irányba fordította a közérzetüket, egészségüket.


A bőrcipőkről meg csak annyi, h nem, nem kell kidobni, de azért gondolkozzunk már el mielőtt a 10.-et megvesszük.


A kozmetikumoknál sztem senkinek nem nagy érvágás az h azt emelje le a polcról amin ott van hátul h nem tesztelték állatokon.


Azt meg elismerem, h az igazi, vérbeli vegán életmód kb lehetetlen. Akik komolyan tartják magukat, és városban élnek egy viszonylag szokványos életvitelt, azoknak nagyon sok mindenre kell nemet mondani. Többek között a sör készítésekor is felhasználnak állati eredetű anyagokat. Néhány piros színezőanyag állati eredetű. Lehetetlen ma már megmondani, hogy egy gyártási folyamatban hol került bele állati eredeti dolog. Aki ezzel foglalkozik minden ideje rámegy.


Én arra gondolok, h ésszerűen kell élni és legalább a fölösleges dolgokat mellőzni. Mivel sokan nem értik, h a húsevés lehet fölösleeges is, mert világéletükben csak húst ettek, nekik érdekes lehet kipróbálni ezt az étrendet. Utána simán lehet h azt mondják nem jött be, de lehet h azt mondják működik, vagy legalább, a húsevést lecsökkentik, és nem mindennap esznek húst, csak mondjuk hetente 2-szer.

2018. nov. 13. 19:48
 33/37 anonim ***** válasza:
#32 én nem vagyok vegán, de teljesen értem a vegán ismerőseim miért térítenek. Mert az, hogy érző lényeknek brutál kínokat okozunk az nem olyan kérdés, hogy mindenki csinálja ízlése szerint. Egyszerűen amikor valaki észleli ezt az eszeveszett mennyiségű kínt, akkor nem biztos, hogy azt tudja mondani, hogy mindegy.
2018. nov. 14. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
Nem. Szeretem a húst, sajtokat, NEM mondok le róla. Aki nem tudja ezt elfogadni annak viszlàt és kész. Én sem erőszakolok rà a kedvesemre olyasmit amit nem akar. Elhiszem hogy mostansàg nagy divat lett ez a dolog, de én semmi ilyesmibe nem megyek. Ha màs úgy dönt vegàn lesz, az magànügy, nincs bajom vele, meg közöm se hozzà, ne akarja mindenki màsra is ràtukmàlni. Nagyon rühellem az ilyeneket. Tesóm is ràkattant 37 évesen kb fél éve , azóta csesztet hogy legyek én is vegàn. Marha idegesítő...nem ok nélkül kerülöm jó ideje. Pont az a típus aki ha valamit a fejébe vesz akkor az a szentíràs és mindenkinek a fülét ràgja aki nem szeretné azt az életet követni amit ő helyesnek/ jónak tart.
2018. nov. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Ezzel nekem az a bajom, hogy hiába tukmálják, még a legjobban odafigyelő is csak bort iszik és vizet prédikál, mindegy, hogy vegán, vegetáriánus, vagy csak odafigyel az egészséges étkezésre.

Az egyik dolog az, hogy az egyik kollégám vegán, és amikor a céghez "beesik" egy jó kis vírus, Ő az első aki "meghal", majd a vegetáriánus, aztán a megfelelő étkezésre odafigyelő, a húszabálók vagy éppen az alkaromnyi szalonnazabálók pedig az egész bagázst kinevetve még csak el sem kapják!

A legszebb az, hogy térítenek, egészségesen étkezem, csak éppen a mikrosütőben melegítem a kajámat...

Vagy a vegán aki szegény állatka miatt nem eszik húst, 12 órára otthon hagyja a lakásba a kutyáját (inkább bár levágná szegényt).

Óóóó én olyan állatvédő és szereő vagyok, hogy luxus összeszednem a kutyám után a szart az utcán.

Szóval hagyjuk a rizsát.

2018. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

#35

erdekes, miota vega/vegan kozott mozgok etkezes ugyileg, alig voltam beteg. gyenge az immunrendszerem alapvetoen nagyon, es anno nekem egy betegseg olyan volt, hogy mindig korbahzban kotottem ki 5-7 napra. most is huzamosabb ideju, de sosem annyira durvan, hogy korhazba kene menjek. gondolom rohognek rajtam is a husevok, hogy mar nem kell a gyenge immunrendszeremmel korhazba jarnom. :O

azt hozzatennem, hogy a szigoru vegan nem is tart allatot. az pedig csak egy hulye, aki ennyi idore otthonhagyja szegeny kutyajat. sajnalom. de nem minden vega fogyatekos. :D

2018. nov. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Ha ki is probalnam akkor titokban ennek hust mert nem birnam ki annyi ideig zoldsegeken meg magvakon.
2018. nov. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!