Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Férjem egyszer a szememre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem egyszer a szememre vetette hogy nem főzök, nincs mit ennie se neki se a gyerekeknek. Mit tegyek ha nem szeretik a főztöm?

Figyelt kérdés
Mindannyian finnyásak és csak a hagyományos magyar kajákból esznek, abból is keveset. Ilyen a hús, krumpli, spagetti, pizza és kb. nulla zöldség, se túró, se sajt, se mák, se dió, se meggy, se zöldbab, se máj, se gomba, se karfiol, brokkoli stb. Ha hagyományosat főztem (azt a kb 7 félét), akkor meg volt, hogy ki kellett dobni, mert sokszor rám maradt, csak kis adagokat esznek, gyerekek két kanállal, férjem egy női adagnyit. Minden este, reggel ugyanazt eszi, péksütit, este májkrémes kenyeret, sajnos gyerekek is követik a példáját, de próbálok velük, meg férjemmel is kóstoltatni dolgokat, de finnyásak. Mellettük én is meghíztam, de vissza akarok térni a régi étkezésemre. Amit én szeretek, az főleg zöldséges kaja, gyümölcssalik, zabkása, avokádó krém zöldséghasábokkal, hummusz, mozzarella-paradicsom saláta, bazsalikomos pesztó, cukkini, padlizsán krémek, salátáták, párolt zöldségek, zöldséges egytálételek, kb heti egyszer-kétszer hús vagy felvágott, heti egy-kétszer hal, tojás, joghurt, különféle sajtok, magok. Stb. Természetesen ezek igen drágák és akkor az van, hogy igaz hogy főzök mindennap, de nem kérnek belőle, így számukra minden üres a hűtő. Oviban, melóheléyen tudnak rendes kaját enni. Én tiszteletben tartom, hogy ők mást szeretnek, de nem tartom egészségesnek és nem akarok miattuk plusz egy órát főzni. Meg a gyerekeknek is mutatni akarom, hogy szeretem a zöldséget. Férjemen meg azt látom, hogy úgy érzi nem gondoskodom róla és a zöldségeim sokba kerülnek, bezzeg az ő májkrémes kenyere, meg rizses husa tök olcsó és legalább szeretik. Most mit tegyek?

2018. máj. 31. 11:04
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
76%

Te jó ég.. péksüti meg májkrémes kenyér?

Szörnyen egészségtelen..


"nem főzök, nincs mit ennie se neki se a gyerekeknek"


Nincs mit ennie? Gondolom volt csak épp finnyás volt és nem volt kedve azt enni. Egyébként a férjed is felnőtt ember gondolom. Van két keze és két lába is.. El tudja készíteni magának, vagy nem?


Szerintem igazából találjatok valami átmenetet a kettő között. Legyen pl valamilyen hús egy kis párolt brokkolival. Csinálsz mellé pl rántott sajtot vagy ilyen krumpli roládot és akkor mindenki tud enni olyat amit szeretne.

2018. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
azért az sem mindegy, mekkorák a gyerekek
2018. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%

Hajjaj van itt baj. Nem is tudtam hogy leteznek olyan emberek akik nem esznek zoldseget :D

Hat egy salata csirkemellel es ontettel a vilag legfinomabb kajaja :D en is szeretem a sult krumplit rantott hussal de olyankor a haromnegyede a kajanak salata :Dmivel nem is birom a sultkrumplit mert a sok olajtol rosszul vagyok ezert ritkan eszek es el nem tudnam kepzelni hogy annyi olajos szart egyek.

2018. máj. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Én ennék, amit szoktam, ők meg oldják meg.


Nehogy már azért háromfajtát főzzek munka után, mert ők válogatnak.


Gyerekek egyébként is eszek benn, minek nekik otthon is főtt kaja?

2018. máj. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
51%

Én is zabáltam a mekis kaját tiniként, rántotthúson és olajos zsírban tocsogó ételeken nőttem fel, szalonnán, tepertőn, kolbászon, kilószám tömtem a kenyeret és a krumplit, huszonéves koromig azt se tudtam mi a padlizsán..


Egész gyerekkoromban pálcika voltam, tiniként dettó, nem sportoltam.. Most is eszem ezeket, szintén nem híztam meg, makk egészséges minden értékem, mondjuk be is pótoltam minden ételt, ami kimaradt gyerekkoromból.


Ne tulajdonítsatok akkora jelentőséget az étkezésnek, hétvégén állítsatok össze a menüt közösen, pl férjed mond levest, te főételt, gyerekek meg desszertet, aztán az van. Megkóstolni meg kell mindent, megenni nem muszáj, csak ami ízlik.


Egy jó kis húslevessel biztos kiegyezne a férjed, vagy halászlével, aztán jöhet a te extra főfogásod, majd a gyerekek kelttésztás desszertje(aranygaluska mondjuk).


Ez tök rendben van.


Ma az én gyerekem menzáján répafőzelék volt.. kicsit túltolják az egészségesdit manapság.

2018. máj. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ajjaj, hát ez így elég nehéz. Sajnálom, hogy a férjed ennyire nem partner 😞 Én is úgy nőttem fel, hogy ilyen egészségtelen kajákat ettünk, zöldséget alig. Nagyon nehéz felnőttként ezen változtatni. Biztos, hogy ha nekem lesznek gyerekeim, oda fogok figyelni erre, mert ha azt szokod meg, könnyebb. Szerencsére a párom partner ebben, nem zárkózik el és hajlandó megenni pl a bulgurt és a zöldségeket, a teljes kiőrlésű kenyeret, sőt ízlik is neki.
2018. jún. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!