Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Férjem egyszer a szememre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Férjem egyszer a szememre vetette hogy nem főzök, nincs mit ennie se neki se a gyerekeknek. Mit tegyek ha nem szeretik a főztöm?

Figyelt kérdés
Mindannyian finnyásak és csak a hagyományos magyar kajákból esznek, abból is keveset. Ilyen a hús, krumpli, spagetti, pizza és kb. nulla zöldség, se túró, se sajt, se mák, se dió, se meggy, se zöldbab, se máj, se gomba, se karfiol, brokkoli stb. Ha hagyományosat főztem (azt a kb 7 félét), akkor meg volt, hogy ki kellett dobni, mert sokszor rám maradt, csak kis adagokat esznek, gyerekek két kanállal, férjem egy női adagnyit. Minden este, reggel ugyanazt eszi, péksütit, este májkrémes kenyeret, sajnos gyerekek is követik a példáját, de próbálok velük, meg férjemmel is kóstoltatni dolgokat, de finnyásak. Mellettük én is meghíztam, de vissza akarok térni a régi étkezésemre. Amit én szeretek, az főleg zöldséges kaja, gyümölcssalik, zabkása, avokádó krém zöldséghasábokkal, hummusz, mozzarella-paradicsom saláta, bazsalikomos pesztó, cukkini, padlizsán krémek, salátáták, párolt zöldségek, zöldséges egytálételek, kb heti egyszer-kétszer hús vagy felvágott, heti egy-kétszer hal, tojás, joghurt, különféle sajtok, magok. Stb. Természetesen ezek igen drágák és akkor az van, hogy igaz hogy főzök mindennap, de nem kérnek belőle, így számukra minden üres a hűtő. Oviban, melóheléyen tudnak rendes kaját enni. Én tiszteletben tartom, hogy ők mást szeretnek, de nem tartom egészségesnek és nem akarok miattuk plusz egy órát főzni. Meg a gyerekeknek is mutatni akarom, hogy szeretem a zöldséget. Férjemen meg azt látom, hogy úgy érzi nem gondoskodom róla és a zöldségeim sokba kerülnek, bezzeg az ő májkrémes kenyere, meg rizses husa tök olcsó és legalább szeretik. Most mit tegyek?

2018. máj. 31. 11:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Hallod. Nézz neten receptet. :) Próbálkozz azokkal.
2018. máj. 31. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

Te nem dolgozol talan?

Fozzon a kedves ferjed is. A sajat gyerekeire is fozhet.

Nem ertem, miert erzik egyesek azt, hogy egyoldaluan ki kell szolgalni a parjukat.

2018. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem kéne mutatni nekik egy elrettentő példát, hogy mi vár(hat) rájuk, hogyha egész életükben szeméttel tömik magukat. Aztán talán megjön az eszük.


Amerikában pl. 15%-ról 34%-ra ugrott az elhízottak aránya az 1990-es diétás irányelv óta (amiben olyan ~45%-al növelték a javasolt szénhidrát bevitelt és csökkentették a javasolt zsír és fehérje bevitelt).

2018. máj. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
Akkor főzzön a férjed. Hisztis kisgyerek....
2018. máj. 31. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
54%

mondjuk egyik nap főzöl te, amit akarnak. másnap főz ő, amit te akarsz?

vagy rendeljetek.

2018. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%
Az én kedves párom is, rántott hús sült krumplival, csirkepaprikás, meg egy két dolog. Én megmondtam, hogy ki ne találja, hogy minden nap rántott húst fogunk enni, aminek elkészítéséhez egy tányérkészlet kell, és kicsit sem egészséges. Azóta terítéken van, bulgur, zöldségek, sült zöldség, csirkemell, hal, rizs. Ha nem tetszik neki (ami sokszor van), akkor ehet szendvicset! Én nem a bejárónője vagyok. Neki sem esik le a gyűrű az ujjáról, ha főz valamit. Szerencsére ritkán, de szokott.
2018. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
15%

Hány évesek a gyerekek?

Elrontottad anno, mikor még csak a férjeddel éltél, akkor kellett volna rászoktatni az egészséges étkezésre. És már a gyerekeket is így étkeztetni. Persze lehet spagettit, meg pizzát is enni alkalmanként, de többségében tápláló, egészséges ételeket. Én édesanyám is úgy főzött, és bár gyerekként fújjogtam én is a rakott karfiolra, vagy töltött padlizsánra, az volt, és kész. És egyébként jól készítette el anyukám, szóval nem hányingerrel küszködve ettem meg, ízlett, de persze én is szívesebben ettem volna sült krumplit rántott hússal, de örök hálám anyukámnak, hogy nem így etetett. Nem küzdök túlsúllyal, cukorbetegséggel, meg egyéb dolgokkal.


A májkrém, a kenyér, és a felvágottak a legegészségtelenebb ételek. Én nem hagynám, hogy a családom ilyeneket egyen, hiába finnyásak, ez már tényleg túlzás, amit csinálnak.

Ha keveset esznek, akkor annyit főzz, max a maradékot fagyaszd le. Éhes ember mindent megeszik.

2018. máj. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Az elrettentés nem fog működni.. Gyerekként vedeltem a kólát meg zabáltam a mekis kaját. Hiába harcolt velem az anyám. Az eredménye meg is lett 15-16 éves koromra már jó kövér voltam, majd ez tartott úgy 21-22 éves koromig amikor elhatároztam, hogy lefogyok. Elkezdtem edzeni, egészségesen étkezni és végül megszabadultam 25-30 kilótól. A mai napig odafigyelek arra, hogy mit eszem (ami miatt sokan be is szólnak, hogy jajj pff ez ilyen urizálás mi az, hogy te nem eszel szalonnát meg édességet). A lényeg, hogy a mai fejemmel pofán b*sznám a régi önmagamat akit nem érdekelt, hogy mit eszik. Sajnos a környezet sem segít ebben. Hiába neveli arra egy szülő a gyerekét, hogy egyen egészségesen, amint bekerül az oviba/iskolába ott megízleli, hogy milyen finom is a szemét kaja. Sajnos a munkahely sem jobb. Engem nap mint nap csesztetnek azzal, hogy nem eszem meg akármit, már mindenféle evészavart meg testképzavart diagnosztizáltak nálam az önjelölt orvos kollégák.

Na mindegy, hosszú lett lényeg hogy nem egyszerű a dolgod, főleg amiatt sem, hogy a férjed is ellened van. Ha melletted lenne és odavágna az asztalra, hogy gyerekek márpedig ez lesz akkor sokkal könnyebb lenne. De így te vagy a szemét boszorkány aki fúj kajákkal akarja tömni őket, apuci meg a jófej aki olykor-olykor elviszi őket a mekibe vagy a burger kingbe. Szóval apu jófej. Idővel vagy rájönnek, hogy nem fölöslegesen tépted a szádat (mint én), de sajnos van példa arra is, hogy a büdös életbe nem változnak meg.

Csak azt sajnálom, hogy te ráléptél egy jó útra és most a családod teljesen visszahúz téged.

2018. máj. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Illetve még egy javaslatom lenne. Próbáld meg a szemét kaját egészségesen elkészíteni. A legtöbbet igenis el lehet. Pl. egy rántott húst, zabliszttel, teljes kiőrlésű panírba. Sütőbe berakni kókuszzsírral megkenni és kapásból sokkal egészségesebb mint a hagyományos, mert nem szív magába 2 liter olajat.

Ehhez valami saláta és már a zöldség is megvan. Sültkrumplit is szintén el lehet készíteni sütőbe.


Na mindegy ez csak egy példa volt, de a lényeg hogy mindent el lehet készíteni egészségesen (vagy legalábbis jóval egészségesebb módon mint a hagyományos).

2018. máj. 31. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Én hozzá se mentem volna ilyen emberhez,utálom amikor egy pali finnyás,és semmilyen kaja nem tetszik neki.Az meg kizárt nálam hogy valaki azt mondja a főztömre hogy nem jó,mert akkor lehet máshol enni.A gyerekeket nem hagynám erre a szintre süllyedni.Megmondanám nekik hogy amit apátok csinál az nem jó,igenis mindent meg kell kóstolni.Pl. ha megeszed ezt,játszhatsz ezzel vagy azzal,vagy nézhetsz mesét,vagy utána kapsz sült krumplit is.
2018. máj. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!