Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjuk el a gyerekeknek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjuk el a gyerekeknek, hogy apa egy nővel költözik össze?

Figyelt kérdés
Rég megbeszéltük a feleségemmel, hogy válunk. Megvártuk a suli végét a gyerekek miatt. Békében válunk, nincs vita. A feleségem keresett másik városban lakást, én pedig az új párommal vettem egy házat. Úgy intéztük a gyerekek miatt, hogy 5 percre lakjunk egymástól. A gyerekek azt már tudják, hogy anya és apa külön fog lakni. A különélést meglepően jól fogadták, persze mi is úgy tálaltuk, hogy a jó oldalát lássák. Hogy mondjuk el, hogy apának van egy új nő az életében?
2017. júl. 5. 18:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Úgy biztos ne mutasd be őt, mint apám anno a második feleségét. Sunyi, alamuszi módon átív aztán mikor már ottvagyunk benyögi, hogy ez lesz...


Igaz akkor én 14 voltam, szóval nem nagyon érintett, de valahogy ez a mód olyan...olyan... tipikus apám.


Készítsd fel őket a dologra, vezesd fel a témát és ugyanúgy, mint a költözéskor: a jó oldalakat mutasd be. De nem lesz ám könnyű.

2017. júl. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy hány évesek a gyerekeid? Nyilván nem lehet ugyanúgy előadni ezt egy 7 évesnek meg egy 17 évesnek.


Egyébként ne bonyolítsd túl. Mondd el nekik tisztán, érthetően és tömören a helyzetet. Hangsúlyozd, hogy továbbra is az apjuk vagy és az életük része szeretnél maradni (ha így van).


Nem kell őket túlfélteni. Egyrészt ilyen az élet. Ez veszi körül őket. Az emberek összeházasodnak, gyereket csinálnak, aztán elválnak és a gyerekek általában az anyánál maradnak. Nem lepődnék meg, ha lenne olyan osztálytársuk, aki hasonló élethelyzetben van. Másrészt ők sem tájékozatlanok vagy nehéz felfogásúak. Pontosan levágják, hogy mi a helyzet. Ha egyenes és őszinte vagy velük, akkor legalább kapnak mintát arról, hogy hogyan kell gerincesen viselkedni. Ha sunnyogsz, akkor meg sunnyogásból kapnak.

2017. júl. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne bonyolíts túl. Minél kisebb annál könnyebben kezeli. Kamasszal nehezebb lehet. Amúgy ovis társak, osztálytársak minimum felének, de inkább 2/3-ának külön élnek a szülei. Ez nem téma ma már.
2017. júl. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!