Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mit tehet ilyenkor az ember?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehet ilyenkor az ember? Hogy lehet megoldani? Hosszú, bocsi?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10éve  vagyunk  együtt  a  párommal,  akivel  egyébként  jól  kijövünk,  sok mindent  legfőképpen   a  hétköznapi problémákat  megtudunk  beszélni.

Egyre  inkább  érezzük  azt,  hogy  a  másik  nem  táplál  már  megfelelő érzelmeket  a  kapcsolatba,  én  azt  mondom  ő  nem  szeret  én  azt  mondom  ő. Valahogy  nem  adjuk  tudtára  a  másiknak,  mostmár  nem  a  jót  látjuk hanem  a  rosszat,  inkább  a  negatív  dolgot  szűrjük ki,  mint  a  pozitívat.

Van egy  egy  éves  lurkónk,  imádjuk.

 Ő  van vele  otthon  többet  mert én  dolgozom,  4:45től   16:45ig  nem  vagyok otthon.Amiben  tudok  segítek, megcsinálom a  gyerek  kajáját mindennap, fürdetem, amikor otthon  vagyok  minden percemet  igyekszem  vele tölteni,  hogy minél több tehert  vegyek  le  a  párom válláról.

így is  stresszel  folyamstosan, s  felbosszantja magát minden apróságon, ha valami nem úgy sikerül, ahogy eltervezi akkor felhúzza magát.

Szexuális életünk, olyan, mint  a mese. Hol van hol nincs.

Számára nem fontos ő nem gondol rá, mikor én hozom fel  a témát akkor nagy részt elutasító pl.a leírtak miatt vagy mert fáradt vagy nincs kedve vagy fel kell a gyerek és meglát stb stb.Próbáltunk kitalálni megoldást,  hogy havi 2xén kívánhatok 2xő valami.

Ő 1x sem mondott  semmit mert nem jut eszébe semmi, nincs ideje gondolkodni vagy a kedve megy el.Én  igyekszem olyat ami jó lehet neki is, de nem tartjuk be ezeket a kívánságokat  mert éppen nem szeretné.

Néha mondja ha gondolom akkor csak úgy össze bujik velem, hogy nekem jó legyen, de ez olyan essünk túl rajta annál hamarabb  szabadulok szitu, amit egyébként sem élvez mert csak miattam csinálja.Mióta megy így? Magam sem tudom, 1éves a lurkó, plusz előtte a terhesség, de már  előtte  is  csökkentek az alkalmak száma.Azóta aktus közben nem is tud elmenni  csak kézi-nyelvi segítséggel.

Hogy tudnám megoldani ezt a problémát?

Kommunikációval folyamatosan  próbálkozunk, ideig óráig  minden szuper.

Tanácstalan, remény vesztett  vagyok.

Észrevételt, tanácsot  szivesen fogadok, jöhet hideg/meleg.Bocs ha hosszú. Köszi.

F



2017. nov. 21. 07:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon sok nő az első szülés után elfelejti, hogy NŐ, és pusztán ANYA lesz. A szeretetét sem képes megosztani, minden törődést a baba felé tud csak sugározni. Rühellem, amikor mindenért szakembert javasolnak, de jelen esetben egy párkapcsolati terapeutát javasolnék.

Addig én is tudom ajánlani az Egymásra hangolva c. könyvet, amit szerintem minden párkapcsolatban élőnek el kellene olvasnia.

2017. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt, nagyon örülök, hogy korrekt rendes választ kaptam és nem lehurógosat. 🙂
2017. nov. 23. 16:41
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az érzelmek halványodása mellett ilyenkor a feleség is teljesen új dolgokat él meg, ami lehet neki fel sem tűnik.

Én borzasztónak éltem meg a szülést, mintha minden női méltóságomtól megfosztottak volna. Anyának éreztem magam és nem egy vonzó feleségnek, akinek olykor elkéne csábítania a férjét. A férjem is apa lett a szememben. A gyerek kötött össze minket, minden körülötte forgott. És így szépen lassan elmentünk egymás mellett. Amikor már leválasztottuk rólam a gyereket, vagyis nem függött szervesen tőlem (nem anyatejes volt), akkor jutottunk el odáig, hogy meg kéne próbálnunk visszatérni egymáshoz fejben, lélekben. Addig szerintem hiába is próbálkoztunk volna, én egyszerűen nem tudtam elvonatkoztatni attól, hogy a gyerek az első.

Amikor először lepasszoltuk hétvégére is állandóan azon kattogtam mi lehet vele. Egy anyának az elengedést is gyakorolnia kell szerintem. A harmadik-negyedik hétvége után már tudtam, hogy jó kezekben hagyom és kitudtam engedni, visszatudtam térni a feleség szerepbe ideig óráig. Én is úgy vagyok vele ahogy itt az egyik válaszoló, kb. félévente el kell mennünk kettesben kikapcsolódni, egymásra hangolódni, hogy szinten tartsuk a házasságunkat a gyerek mellett is.

2017. nov. 24. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Igazából a gyerek mindent megvaltoztatott. Te és a párod is új szerepbe kerultetek. A gyerekkel járó felelősség nagy teher, ami nyomasztóan hat mindenkire.


Próbáld elcsalni vhova, akár csak egy kis sütire, csinálj olyan dolgot ami kizokkenti a másikat a megszokottbol.. Pl meg kéred h vegyen le valamit a polcról és mikor oda megy és levenne, csokold meg..


Kellenek az élmények mert ez tart össze egy párt.

2017. nov. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!