Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Történt már valakivel hasonló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Történt már valakivel hasonló helyzet? Többi lent.

Figyelt kérdés
Összejöttem egy lánnyal áprilisban, augusztusban kidobták a szülei, mert nem akart iskolába járni és a szüleinek nem járt családi pótlék, emiatt kitették. Nincs pénz a gyerek után, akkor nem kell a gyerek sem. A barátnőmet oda költöztettem hozzánk. Én édesanyámmal élek. Jó viszonyunk van, szinte mindent megtudunk beszélni. De, nincs az a nyali-fali, nem hívogatjuk egymást telefonon, nem csöpögünk egymásnak, nem jön be a szobánkba, nem jár a nyakunkra. A barátnőm mindent úgy alakít a lakásban, ahogyan szeretné, a konyhát a szobánkat bármit. Én ezzel is próbáltam a kedvébe járni, hogy otthon érezze magát. Mindent úgy használhat mintha a sajátja lenne, de számomra ez is a normális, mert én azt a körülményt szeretném neki megteremtetni, mintha otthon lenne. Sőt még jobb körülményt is, mivel a szülei kidobták, ráadásul sokan vannak testvérek és egy 2 szobás lakásban nyomorogtak. A problémám mindössze annyi, hogy egyszerűen nem hajlandó anyámmal beszélni. Egy darab sz@rnak nézi. Nem szól hozzá. Ha meg jön anyám, akkor bemegy a szobába és nyomkodja a telefont. És a bajom az, hogy nem tudom ennek mi az oka. Állítása szerint semmi baja nincs muterommal, de ennek ellenére nem szól hozzá. Én azt szerettem volna, ha valamilyen szinten egy kicsit tudjuk pótolni azt, amit nem kapott meg a szüleitől. Nem azt szeretném, hogy anyámat a saját anyjának tekintse. Egyszerűen csak az esne jól, ha néha pár szót beszélne vele. Szinte a nap 24 órájában együtt vagyunk. Én soha nem hallottam anyutól, hogy bármiért leszúrta volna vagy, hogy veszekedtek volna. Tehát nem értem, hogy ennek a távolságtartásnak mi az oka? Túl sokat várok el szerintetek?
2017. aug. 29. 12:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
91%

Önimádó. Csak az érdekli ami róla szól. Éppen ezért is vonul el mikor megy anyud oda mert akkor nem vele foglalkozol. Gondolom nagyon fiatal. Mindent megkap de nem tiszteli anyudat. El kellene gondolkoznod azon jó e így ez neked? Hosszú távon ís így szeretnél élni a bnőddel?

Nem lennék együtt ilyen nővel sokáig.

2017. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem vársz túl sokat, ez alapvető lenne. Félek, hogy nagyot fogsz majd koppanni.
2017. aug. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát elég érdekes. Azért ha engem valaki beengedne az otthonába lakni, akkor az lenne a minimum, hogy legalább kedves vagyok vele. Egyáltalán nem vársz el sokat tőle, ez lenne a legkevesebb. Mindenképpen beszélgess el vele komolyan erről. Én biztos nem tűrném el, hogy így bánjon az édesanyámmal. Esetleg még egy ötlet, talán kérd meg anyukádat, hogy próbálon vele beszélgetést kezdeményezni, hátha csak félelemből nem beszélget vele, vagy nem tudja, hogy hogy kéne vele beszélnie. Vagy nem tudom, nehéz helyzet ez.
2017. aug. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Azt már csak félve merem megkérdezni, hogy a barátnőd ugye nem dolgozik?
2017. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vársz el túl sokat. Én is arra törekednék, hogy megértsem. Az is simán lehet, hogy ő sem érti pontosan az okát, mert még nem gondolta végig tudatosan. Ebben az esetben abban segíthetsz, hogy felhívod a figyelmét arra, hogy hogy viselkedik (ez ugye megvolt). De arra neki is kéne igényének lenne, hogy ez a helyzet változzon.
2017. aug. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De dolgozik, azzal nincs gond. Anyu próbált a kedvében járni, kisebb ajándékokkal, női dolgokkal, de nem járt sikerrel. Anyu nagyon sokat próbált kezdeményezni beszélgetést, de a barátnőm max egy-két szóval válaszolt és elvonult. Nagyon zavar, mert emiatt kezdek anyummal és nagyon bunkó lenni, mert legbelül az van bennem, hogy valami olyan hibája van anyunak, amit én nem látok. Az is érdekes, hogy eddig bármelyik barátnőmmel órákat tudott beszélgetni, vele nem. Nincs már ötletem...
2017. aug. 29. 13:19
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Meg kell mondani akkor a kislánynak, hogy vagy összeszedi magát, vagy mehet ahova akar. Ha eddig minden barátnőddel el tudott beszélgetni anyukád, akkor nem vele van baj. Ne bunkózz vele a barátnőd miatt.
2017. aug. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Lehet, hogy a saját anyjából kiindulva tart az tiedtől és nem szeretne a szeme elé kerülni. Mert a leírtak alapján feltételezem, hogy a szülei verbálisan bántalmazhatták. Szóval megeshet, hogy fél az anyádtól.
2017. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az is benne lehet, hogy csalódott a szüleiben=felnőttekben. Elvégre a szülei azért dobták ki, mert nem láttak utána pénzt! Ez azért nyomot hagy az emberben. Plusz ha így bántak vele, nem hiszem hogy annyira érdekelte volna őket, hogy tiszteletre, udvariasságra neveljék. Persze ez nem mentség, de lehet ok arra, hogy nemigen foglalkozik anyukáddal.. Lehet benne van vele szemben az amit az övé tett vele.
2017. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj vele erről. a leírtak alapján nincs előtte normális szülői minta. valószínüleg semmi baja anyukáddal, csak bem tud mit kezdeni ezzel a helyzettel. mondd meg neki, hogy neked ez rosszul esik, anyukádnak is, mert nálatok az a normális, hogy beszélgettek, jóban vagytok... stb.
2017. aug. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!