Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Párok, akik egyutt laktok!...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok, akik egyutt laktok! Mennyiből jöttök ki havonta?

Figyelt kérdés

Szeretnénk a barátommal összeköltözni Budapesten albérletbe. Kezdjük azzal, hogy rengeteg albérletet néztem át és konkrétan 90-100ezer alatt nem nagyon találtam albérletet és akkor ez csak a bérleti díj, rezsi nincs benne. A barátom 130-at kap, én végzős vagyok az egyetemen, szeptembertől fogok gyakorlatozni, így kezdésként én is kb 130-140-et kapnék. Tehát egyutt durván 260-270 lenne az összes bevétel. (Mondjuk szüleim felajánlották, hogy havi szinten X tízezer forinttal beszállnának tamogataskepp).

Szerintetek mennyi pénz kéne havonta, hogy abból egy normál szinten meg tudjunk élni? Albérlet, rezsi (ideértve a kábelTV-t, netet), kaja stb. Köszönöm előre is!:)



2017. aug. 1. 20:05
 1/10 anonim ***** válasza:
albérlet 90E, rezsi 15-20E, ha liftes ház és távfűtés akkor több, ha bérlet kell 2x9500, egyéb luxus nélkül 30-40E durván 160-200E/hó
2017. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az albérleti díjakat látod, milyenek. Ehhez képest a legtöbb lakásban a rezsi nem túl magas (10-20 ezer körül), netet olyan csomagot választatok, amit megengedhettek magatoknak (5 ezerért van nekünk, Digi, nem annyira jó, de legalább olcsó és ezen a környéken csak ők szolgáltatnak). A kaja az egy olyan dolog, amin sokat lehet spórolni, de költeni is. Mi úgy, hogy nem szűkölködünk, nem figyeljük hogy éppen mikor mi akciós meg melyik fajta felvágott az olcsóbb, költünk nagyjából 50-60 ezret háztartásra kettőnknek- ebben a kaján kívül benne van a mosópor, mosogatószer, tisztálkodási eszközök, satöbbi, de mi nem vagyunk nagyétkűek. És ezen felül ugye akkor az ilyen-olyan plusz költések, mozi, biztonsági tartalék, akármi. Ha van kocsi, akkor arra sok elmegy, ha van háziállat (nekünk cica van), az is valamennyi plusz.


Összeségében mi az albérleten (lakáshitelen, most már) felül 100-120 ezret költünk el havonta fixen. Nyilván ha a kocsinak éppen szerelő kell, a macskát visszük állatorvoshoz, a konyhát anyósnál felújítani kell, akkor az plusz kiadás még. De ha minden rendben megy, semmi plusz költés nincs, akkor ennyi az annyi. Persze, lehet ezt olcsóbban is, mint említettem, mi nem szoktuk annyira számolgatni meg centizgetni a kérdést, ha odafigyelnénk, lehet, hogy kijönnénk havi 80-90 ezerből is akár. Amíg kollégiumban laktam, havi 30 ezer forint elég volt az életre, szóval ha fix keret van, akkor mindent meg lehet oldani :D

2017. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én mikor szüleimet kérdeztem h kb mennyi lehet majd a rezsi, kapásból 50-60 ezret mondtak. Ehhez kepet kicsit meglepo, h írtatok 10-20ezret is. Mondjuk az 50-60 szerintem kicsit sok.

Olyan albérletbe mennénk, ahol egyedi merőoras minden, szóval ezen is tudnánk kis odafigyeléssel valamennyit spórolni.

De köszönöm szépen a válaszotokat, szívesen fogadom mások tapsztalatait is.

2017. aug. 1. 20:33
 4/10 anonim ***** válasza:

10 ezer nem elsz a rezsi, ez biztos, 20 lehet, de csak nyáron. Télen nem a fűtés miatt. A központi fűtéses lakásokban pedig több a rezsi.

A fenti összegekben a TV/internet nyilván nincs benne.


Nekem egy garzonlakásban nyáron a gáz/villany/közös ktg. olyan 25 ezer, + tv és internet. Télen nyilván több.

2017. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hogy lehet 25 a rezsi egy garzonban, mi ketten szintén garzonban nyáron 10-t télen 15-t fizetünk, ebben nincs benn a TV és net
2017. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hm...ha kiszámolom a rezsit, kaját, kiadásokat (mosópor, net, telefonszámla stb), akkor kell kb 200.000 ft havonta. Nekünk a rezsink -szemét díj, villany, gáz, víz stb (kertes ház) 40.000 ft. Nem az a sok, inkább az a pár "egyéb" kiadás.
2017. aug. 2. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

4: mi világéletünkben albérletben laktunk, lakásban, de több helyen, és mindenhol a közös költségben benne volt a fűtés átalánya és az ilyen szemétszedés meg hasonlók, amin felül meg csak az áramot és vizet fizettük, és soha egy petákkal nem fizettünk többet 20 ezernél. Másfél szobás lakásokról beszélünk. Sok hibája van a jelenlegi kormányunknak, de a rezsicsökkentés az kivételesen megvalósuló jelenség. Legalábbis, én nem éreztem soknak.

Családi házban reális az 50-60 ezres rezsi. Lakásban viszont erős túlzás.


Jelenlegi albérletárak mellett azért én félnék össz-vissz 260 nettóval belevágni, ahol a belvárosban elkérnek egy jó állapotú, nem lerohadt egyetlen szobáért 150 nettót alsó hangon, ott szerintem a maradék 110-120 ezer csücskösen van csak meg a mindennapi élet fenntartására. Meg lehet oldani, nyilván, meg ha mázlitok van és olcsóbb albérletet kerestek, de számoljatok azzal, hogy még mielőtt beköltöztök, a legtöbb helyen 3 havi albérleti díjat kell odaadni (2 havi kaució + első havi díj), és akkor még nem is tapasztaltátok ki mi mennyi és hogyan, szóval bőséges tartalékokkal érdemes nekivágni.

2017. aug. 2. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Albérlet 90, közös költség 15, áram 3, net 6, telefon 6, fűtés átlag ~10. Bérletek 19, benzin ~20, fodrász/gyanta/akármi ~10, kaja... háát, nehéz megmondani, de talán ~40, ruha/egyéb cuccok ~25. Ez 244, ha jól számolom. De persze ott az autó szervizelése olykor, lakástakarék, hobbi, utazás, szórakozás. De hozzá kell tenni, hogy nem spórolunk különösebben.


Szerintem 260-ból kijöttök ketten, ha nem szórjátok a pénzt.

2017. aug. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem pesten lakok hanem egy masik nagyobb egyetemi varosban ahol szinten nagyon magasak az alberlet arak.

Nekunk a parommal szerencsenk volt talaltunk egy lakast 40 000 plusz rezsiert. Szep lakas nem lepukkant amit ma 40 ert sokszor kapni lehet

A kettonk rezsije teli idoszakban sem volt tobb 20 000 nel. Nyari idoszakban 12000 14000 korul szokott lenni a rezsi havonta. Tv plusz internet 8000 ft plusz a kaja. A parom kb 180 000 korul keres. En sajnos most csak 100 at de boven kijovunk.

2017. aug. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha normális, nem lepukkant lepratanyát kerestek akkor 90-100 ezer biztos lesz az albérlet, lehet hogy több is, plusz ugye rezsi, közös költség, kaja- egyéb háztartási cuccok, telefon, net/tv, ha nem csak a 4 fal közt akartok lenni akkor kell valamennyi szórakozásra is. Szerintem 270-ből már ki lehet jönni ha nem szórjátok a pénzt.


Mi 40nm-es kertes házban lakunk, 150 ezerből jut mindenre, a rezsitől a szórakozásig. Mivel nem albérlet, ezért 130 ezret félre tudunk tenni minden hónapban. Lényegében ez a megtakarításunk.


Ha együtt tervezitek a közös jövőt, működik az együttélés, érdemes lenne saját lakást venni (vagy házat, ha azt akartok) mert az albérlet nagy pénzkidobás. Ha hitelt fizettek legalább x év után a tiétek lesz az ingatlan. De persze ahogy gondoljátok.

2017. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!