Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan működhet jól egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működhet jól egy olyan kapcsolat ahol az egyik fél jóval többet keres mint a másik?

Figyelt kérdés
Az egyikre rámondhatják, hogy élősködő ha közös kasszán vannak. Ha viszont mindenki közös kasszán van akkor lehet hogy a másik fizetése olyan kevés,hogy nem jut már mindenre pénze a másiknak viszont jóval több. Tapasztalatok,vélemények?

2017. jan. 3. 17:24
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Úgy látszik ez csak akkor működik,ha már az elején lefektetik,hogy kinek mi a dolga. Látom azért,hogy a legtöbb nőnek igen jó kereső a férje, amit egyébként a környezetemben is megfigyeltem. Nyilván nem lennének olyan vonzóak azért a nők szemében ha mondjuk mozdonyvezetők lennének ez tény. :) Nem rosszindulat csak álszentség lenne azt mondani,hogy nem igaz.Engem a családtagjaim szoktak piszkálni,hogy miért ilyen csóró férfit szeretek és volt már,hogy sírtam napokig hogy ennyire anyagias mindenki. Ők is csak azt látják hogy mennyi nőnek van tehetős férfi az életében mindent megkapnak amit akarnak mi meg majd éhezni fogunk ha összeköltözünk. Nagyon frusztráló, de én nagyon szeretem a barátomat mert ő az aki több év csalódás után igazán szeret.


A 3-ik nagyon szerencsés hölgy az biztos, de te nagyon jól kezeled és meghálálod azt hiszem azt,hogy a férjed segít. A Sarka Kata félék például még főzni sem tudnak,de ez megint más téma. Szóval tisztelet érte.


Összeköltözés előtt állok a párommal és nagyon kevés pénzből gazdálkodom. Nekem semmi segítségem nincs, hó végére semmim sem marad mert az egyetemem is sokba kerül amit munka mellett végzek amúgy az alacsony fizetésemből.

Nem beszéltünk még igazából anyagiakról a párommal de tudja hogy az egyetem sokba kerül és neki is épp hogy marad valami hó végén, pedig kétszer annyit keres mint én. Tartok tőle,hogy sok lesz a vita emiatt és elveszítem őt hiszen ha nem tanulnék akkor a későbbiekben még kevesebb esélyem maradna jó állást szereznem, számomra ez egy befektetés. Ezért is merült fel bennem ez a kérdés, csak kíváncsi voltam.

2017. jan. 3. 19:02
 12/18 A kérdező kommentje:
Ráadásul egy szegény kisvárosban élek vidéken és félre kell tennem arra,hogy elköltözhessek a barátomhoz.
2017. jan. 3. 19:04
 13/18 anonim ***** válasza:

megtehetitek, hogy ő fizeti a vélhetően nagyobb kiadásokat, te meg egy másik területet finanszírozol. pl. albi vs. kaja. vagy kaja vs. takarítószerek és kozmetikumok.


a közös kassza nem arról szólna, hogy elfogyjon a pénzed azért, mert barátnőd/barátod lett. miért lennének nagyobbak a kiadásaid, mint előtte? ha azért, mert így nagyobb dolgokat is akartok már közösen, azért azt mondanám, ne tervezz az ő pénzével. amit felajánl, azt fizetheti. de ha lenne valakim, aki többet keres nálam, akkor nem azzal foglalkoznék, hogy miért nem költ ránk többet.


amúgy matekozz egy kicsit (nem biztos, hogy jól értem a kérdésed). tegyük fel, hogy te százat keresel, ő meg kétszázat. ebből mindenki berak ötvenet fejenként. természetesen neked kevesebb marad, mint neki, MIVEL TÖBBET KERES.


gyakorlatban persze más. én szívesen felajánlom, hogy ebből vagy abból nagyobb rész állok vagy többet vásárlok, mivel több a pénzem. amíg nincs komoly probléma, addig nem filléreznék. mert az gyilkolja az érzelmeket.

2017. jan. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

most olvasom az utolsó válaszod. ebből úgy tűnik, nem az a probléma, hogy mi van a közös kasszával, hanem egyszerűen nincs pénzed fenntartani egy fele albérletet plusz a saját megélhetésed.


én elsősorban magamra próbálnék támaszkodni, és inkább másik állást keresnék. amit úgyis muszáj lesz? jól értem, hogy egy másik városba költözöl hozzá?

2017. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nézd, minden bántástól mentesen, de ha úgy költöztök össze, hogy neked is alig van pénzed a hó végén, meg neki is, akkor itt nincsen semmi probléma, mert egyenlően "nullán" vagytok. Tehát nem arról van szó, hogy hozzáköltözöl a milliárdos barátodhoz, és nem tudod hogyan adj bele a palota rezsijébe, hanem nálatok mindkettőtöknél alapvető megélhetési problémák vannak.
2017. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Igen, egy másik városba. Azért nem éhezek,nem erről van szó, a másik városban már jobb lehetőségeim lennének munkát találni természetesen. Itt arról beszélek, hogy egy ideig azért nem fogok szuper jó kereső állást találni, annyit nem fogok keresni mint a barátom. Igazából hozzá fogok költözni, én csak nem szeretnék a terhére lenni.
2017. jan. 3. 20:11
 17/18 anonim ***** válasza:

végképp nem értelek. ha egy messzi városba elutazom, az nyolcezer forint. nem azt mondom, hogy mindennap ki tudnám fizetni, de azért nem a világ vége így, hogy nem is kell albérletre spórolnod. behoznám párheti kaján, ha muszáj.


az álláskereséssel mindenesetre nem muszáj várnod. nem jó úgy nagy új életet kezdeni, hogy munkanélküli vagy=


kisebbségi érzésektől szenvedsz és pénzhiánytól, ráadásul lekötnöd sincs mivel magad. ez rossz a kapcsolatoknak hosszútávon, nyakamat rá. miért nem vársz egy kicsit?

2017. jan. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Utolsó: Az utazás helyett elköltözést értettem, nem jól fogalmaztam. Félretenni meg mindenképpen szeretnék mert nem szeretném, hogy a párom tartson el addig míg rendeződik az anyagi helyzetem. Nem is igazán tudna támogatni.

A munkakeresést természetesen időben elkezdem majd a vizsgáim után, lekötöm magam gyakorlatilag minden nap a tanulással és munkával. Nem unalmamban aggódom és panaszkodom.

2017. jan. 3. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!