Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogyan működhet jól egy olyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan működhet jól egy olyan kapcsolat ahol az egyik fél jóval többet keres mint a másik?

Figyelt kérdés
Az egyikre rámondhatják, hogy élősködő ha közös kasszán vannak. Ha viszont mindenki közös kasszán van akkor lehet hogy a másik fizetése olyan kevés,hogy nem jut már mindenre pénze a másiknak viszont jóval több. Tapasztalatok,vélemények?

2017. jan. 3. 17:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Úgy, hogy nem arra figyelnek, mit mondanak mások, hanem egymásra figyelnek.
2017. jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 llorTllorT ***** válasza:
úgy ahogy ormány királyunk mondta: ne azt figyeld mit mondok azt sem mit lopok. 😂
2017. jan. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
68%

Amikor megismerkedtem a férjemmel, egy általános iskola titkárságán dolgoztam havi kb. 100e-ért. Ő már akkor is egy városi cég vezetője volt, plusz egy saját vállalkozást is igazgatott.

Én egy Opel Tigrával jártam, és albérletben laktam, neki saját háza, egy 5-ös Bmw-je és egy Bmw cabrioja is volt. Az anyagi helyzetünkről soha nem beszéltünk egymással, és a férjem mindig volt annyira intelligens, hogy ne hozzon kínos helyzetbe, ha mentünk valahová, és ki kellett fizetni a számlát.

Ma már természetesen együtt élünk, férj-feleség vagyunk, és nem dolgozom, itthon vagyok. Sokan elítélnek emiatt, de nekünk mindennél többet ér, hogy ebédelni haza tud jönni a férjem, mert minden nap friss ebédet főzök neki és meleg, szeretetteljes otthon várja. Fél óra alatt feltöltődik itthon. A házunkat én csinosítgatom és tartom rendben, a napi dolgokat (posta, bank, bevásárlás, stb...) is én intézem. Emellett beiratkoztam egy egyetemre, pszichológiát tanulok.

Gyerekünk nincs.

Minden nap mozgok kb. 1 órát, életem legjobb formájában vagyok 31 évesen.

Mondhatják rám, hogy élősködő vagyok, mert a közös kasszába egy forintot sem teszek, de hidd el, az én tapasztalatom az, hogy nálunk pont ezért működnek jól a dolgok: van időnk egymásra, a nap minden percében vonzó nő vagyok a férjem szemében (természetesen ő a legjobb pasi a Földön nekem), az otthonunk pedig mindig kellemes hangulatú.

Ha azt a pénzt, amit a suliban kerestem, betenném a közösbe, 100e ft-tal lennénk pluszban (mínusz 4x8e = ez elmenne takarítónőre), de én csak este fél 6 körül jönnék haza. Ekkor intézném a bevásárlást, a főzést, a mosást, a takarítást, és ekkor kellene időt szakítanom a fodrászra, körmösre, sportra, barátnőkre, családtagokra. Este hullafáradtan és/vagy ingerülten kerülnék ágyba, amit nem hiszem, hogy a férjem vonzónak látna.

Egy kapcsolatban megéri mérlegelni, és nem az anyagiakon filléreskedni.

2017. jan. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
Végül is azt akartam mondani, amit a hármas. A kevesebbet keresőnek - aki legtöbb esetben a nő -, ki kell szolgálnia a pénzest.
2017. jan. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem értetted meg a hármast.
2017. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
63%

Parom van hogy egy nap alatt egy jobb uzlettel meg tudja keresni egy atlag magyar egyetemista alapkepzesenek tandijat, en meg egy atlag magyar egyetemista bevetelevel rendelkezem :'). Mukodhet, de kizarolag akkor, ha a no nem akar mindenaron feminacipunciskodni, es hisztizni minden alkalommal, hogy "jaj, engem senki ne hivjon meg egy kavera sem mert nem vagyok a prostitualtja!", illetve a ferfi eleg intelligens hozza, hogy ne vagjon fel a penzevel, illetve ne legyen zsugori (rengeteg ilyet olvasok itt is hogy osszekoltoznek a parok aztan a no meg vegetal mert mindenbol a felet allja, mikozben a hapsi meg dozsol a 300 ezres fizujabol) (meg a karogokra sem kell odafigyelni, mert pl. ha en odafigyelnek, mar a hazbol sem lepnek ki annyira depresszios lennek a sok szep jelzotol).

Szerencsere nalunk minden klappol, parom mindenben tamogat (nem penzugyileg), abban is hogy sikeres legyek a tanulmanyi teruletemen, de abban is tamogatna ugyanugy, ha hazassagban inkabb otthon szeretnek maradni, es nem dolgozni tovabb, mert szerencsere nem fel felvallalni a klasszikus ferfi szerepeket sem.

Tehat, ha sajat magatoknak kialakitotok egy rendszert, amit igazsagosnak ereztek, akkor semmi problema nem lehet.

2017. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

4-es!

Sajnos nagyon nem értetted meg, amit írtam! Én egy pillanatig nem szolgálom ki a "pénzest", mert amit csinálok, azt önként és dalolva csinálom.

Szerinted nem állnék meg a saját lábamon is? A férjem előtt is volt életem. Ami változott az az, hogy most egy kényelmesebb életet élek, mert szerencsére nem minden férfi szarrágó, és nem minden férfi sajnàlja a saját javait attól, akit elviekben szeret.

Rám nincs rámkényszerítve semmi, ha dolgozni akarnék menni napi 12 órában egy gyárba, a szalag mellé, a férjem abban is támogatna, mint ahogyan abban is támogat, hogy itthon legyek, tanuljak, intézzem a KÖZÖS dolgainkat, stb...

Szerencsére nem hiányzik a kasszából az én jövedelmem.

2017. jan. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

De pont ez az. Ha lenne pénzes férjem, és nem szeretnék "friss ebédet" főzni mindennap, hanem helyette dolgoznék, az nem tetszene neki. Most ennél a kérdésnél persze, de ez a téma nagyon érdekel, és a legtöbb kérdésnél ott a válasz, hogy "de akkor mindent csinál otthon".


Ha valakiben benne van a konyhatünci gén, akkor ez tökély. De ha nem, akkor szopacs.

2017. jan. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
7-es hiaba erolkodsz, de az itteni ferfi kozonseg nagy reszenek (tisztelet a kivetelnek!) mindig meglepo lesz, hogy rajtuk kivul mas ferfiak nem akarjak habzo szajjal kifizettetni a kave utolso fillerjet is a novel a randin - amire ok hivtak meg ot (ha esetleg meg komolyan veszi a meghivast, akkor meg budos lehuzos prostitualt azonnal, aki csak a penzre megy). Az meg hogy, te otthon vagy, es megsem ehezel meg meghunyaszkodva tursz mindent, egyenesen elkepzelhetetlen szamukra :"D.
2017. jan. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
28%

pedig elmehet dolgozni :)

En akkor mosolyogtam amikor számoltam.. Párom eljár dolgozni, de állat..

Jön haza, kocsival elvisz egy krátert az uton. 4 havi fizetése oda, persze nem szolok semmit kifizetem a 4 havi fizuját. Azt 4 hónap mulva jött egy kis kocc. Nem volt vészes pár karc, ohh 1.2m-et számlázott a szerviz, kifizettem, . Jó ez most 10 havi fizetése. Ha levonom hogy be is járkált tehát költségei voltak etc, 16-18 hónapig CSAK a munkába járását finanszírozta.. Azért járt dolgozni hogy bemehessen.

De ahogy itt is más hozzászóló írja nem számított, neki tetszik hogy milyen karriert fut be, én meg partner voltam a karrierépítésben..


Gyakorlatilag most hogy itthon van, többet segít, és többet ér, mint amikor bement dolgozni.

2017. jan. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!