Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Akik együtt élnek hogyan szoktak fizetni összeteszik mindig és kifizetik amit ki kell?
Nekünk abszolút közös pénzünk van. Minden közesen fizetve, mindenki vesz amit akar, annyit vesz ki a pénzes dobozból amennyit akar. Nyilván egyikünk sem vesz semmi nagy dolgot úgysem a másik tudta nélkül, a hétköznapi kiadásokat meg most mit osztogassuk el két felé? Ő tebbet eszik, akkor fizessen többet? Vagy ha ő vesz magának egy üdítőt, abból én nem ihatok? Akinek így jó, az csinálja, de nekem ez furcsa egy kapcsolatban. Együtt élünk, közösen tervezzük a jövőt, nem fogunk ilyeneken szívózni. Mi amúgy kb. hasonlóan keresünk, de mivel még tanulunk mindketten elég rizikós, hogy ki mikor mennyit. Ahogy épp ráértünk a hónapban. Van hogy én kapok többet, van hogy ő.
A kérdést annyiból nem értem, hogy most akkor csak a rezsit tennétek össze, vagy teljesen közös kassza? Ha csak a rezsit, akkor azt így szokták, felezve, hiába marad kevesebb az egyik félnek. Szóval jogos amit a párod akar. Én többek között ezért is nem szeretem ezt a felezgetést. Viszont így nem értem, hogy hogy jön ide a cigi, akkor azt ő venné a saját megmaradt pénzéből, neked semmi közöd hozzá. Ha meg teljesen közös kassza, akkor örülj neki, te jársz vele jobban, mivel ő ad többet a közösbe. Ebben az esteben meg pláne nem lehet neki felróni a cigizést. Összességében akármelyik eset is van, neked semmiképp nincs jogod eltiltani őt a költségesebb szokásaitól, mert vagy saját pénzen veszi, vagy a közösből amibe amúgy ő ad többet.
Most akkor közös vagy külön kasszán lesztek?
Mert tegnap még az volt a bajod, hogy külön kasszán lesztek, és te azt igazságtalannak érzed.
Ma azt írod, hogy összeteszitek és kifizetiket, amit ki kell, vagyis ez nekem közös kasszának tűnik. De ez sem jó neked.
Akkor most találd ki, hogy neked ez a rendszer hogy lenne szimpatikus, mert abba viszont a pasid nem fog belemenni, hogy te beleadsz havi 40-et a közösbe, a többit ő finanszírozza, te pedig a maradék pénzedet arra költöd, amire szeretnéd.
A közös kassza nálunk úgy néz ki, hogy közös számlára érkeznek a bevételek, erről egyikünk befizeti az összes csekket, és a maradék az az összeg, amit beosztunk hó végéig. Ha marad, akkor NEKÜNK marad pénzünk a számlán, és nem neki vagy nekem.
Nincs olyan, hogy enyém-tiéd, tehát ebből vesszük neki is a kabátot, meg nekem is, ebből fizeti ő is a hobbiját és én is, és a többi.
Mindig szokott lenni mindkettőnknél kp, és bankkártya is, nem kell kuncsorogni a másiknál 500 ft-ért, ha akarunk inni egy üdítőt.
Téged viszont nem értelek, legalább arra varrjunk már gombot, hogy jelenleg a külön-vagy a közös kassza a verzió.
Külön kasszánál a fogyasztást felezitek, vagyis a rezsi fele, az albérlet fele, és a kaja fele is rád esik. Elvégre te is ott laksz, fürdesz és eszel, pont úgy érdeked, hogy ki legyen fizetve, ahogy neki is.
Ebben az esetben a te nyereséged az lesz, hogy a 80ezredből egyedül nem tudnál fenntartani albérletet, így viszont be tudsz költözni. Ha pedig több pénzre van szükséged, akkor többet dolgozol, pl. keresel magadnak másodállást, vagy bejársz túlórázni, és akkor neked is lesz annyi kereseted, mint a pasidnak.
Azert nem mindegy miota vagytok egyutt. Pl hazassag utan / tobb eves kapcsolatban, csaladalapitasi tervekkel oke a teljesen kozos kassza, a kozos megtakaritas stb.
De ez az elejen nem igy megy! Kb fele-fele aranyban illik fizezni a KOZOS, KITELEZO dolgokat. Pl alberlet, futes, kaja, mososzer. De a cigijebe ertelemszeruen nem kell beszallnod.
Viszont a masik oldala, hogyha az egyik fel tobbet keres, akkor a kozos szorakozast nyugodtan fizetheti o. Meg persze ne kelljen miatta ehenhalnod v az eletveszelyes, vacak regi hajazaritot/vasalot hasznalnod. Akkor segitsen ki...
Friss (max par ev) kapcsolatban nem szeretem ezt a marpedig minden kozos dolgot. A kozos dolgok legyenek kozosek. Nem kell en uditom, te kajad. De ha tobbet keresek, hadd engedtessek mar neg h dragabb hobbim legyen es ne kelljen engedelyt kernem a vasarlasaimra.
A lenyeg igazanol az h ti egyezzetek meg vmiben es tartsatok be. Pl az nem fair vele szemben ha te fele annyit fizetsz. De ha ugyis te vegzel tobb hazimunkat, kicsit tobbet adhatna bele h neked is maradjon sajat penzed. Be 33-66 fizessetek, hanem mondjuk 60-40 vagy 55-45.
Utolso vagyok. Mi meg ugy csinaljuk h en veszek 'dolgokat'. Pl agy, mosogep kozos, de en vettem. Szival ha szetmegyunk, az enyem marad. De addig teljesen kozos, sose mondanam neki h narpedig az en zoknimat mossuk ki elobb, mert az en mosogepem. :D igy egesz jol kijon h ami fogy azt felezzuk, ami tartos, azt en veszem. Igy bele is afok tobbet, meg nekem is megmarad.
25N
Azt társ(a) válogatja: az igazán értelmes esetében (annak a) a kezébe megy a fizetés (akinek jobb pénzügyi lehetőségei vannak), és a kiadásokat leszámítva gyűlik a megtakarítás a jelentősebb célokra, szükségletekre. (autó, nagyobb lakás, ház, felújítás, nyaralás, stb.)
A kevésbé értelmes (pénzügyileg legalábbis) esetén van összetevés, van tárcaátadás a kasszánál, aztán, ha ez nem működik, mert egyoldalú tételekből is sok akad rendszeresen, illetve a saját oldali, közös célú kiadásokba nincsen beszállás, következik az elkülönülés, és a nagyon megfontolt, korlátok közé szabott közösködés.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!