Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagyon nehezen bírom elviselni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Health visitor kérdése:

Nagyon nehezen bírom elviselni a barátom rendetlenségét és hanyagságát, erre rá mehet a kapcsolatunk, vagy tehetek valamit még?

Figyelt kérdés
Már majdnem 2 éve együtt lakunk. Itthon folyamatosan rendetlenség van, és én ezt idegileg nehezen bírom. Semmit nem rak el maga után, olyan, mint egy 3 éves gyerek, megy, dönt, borít, dobálja a dolgokat, nem érdekli, ha a földön van, nem veszi fel maga után, szóval úgy képzeljétek el, mint egy gyereket. Eleinte nagyon stresszeltem emiatt, ment a vita, de nem használt, csak a feszültség növekedett köztünk. Aztán úgy voltam vele, hogy nem érdekel, de ez meg azért nem vált be, mert így fontos dolgokat, papírokat szórt el, és amikor kell valami, olyankor sose találjuk meg. Aztán átmentünk abba az állapotba, hogy most mindig rászólok, de ez meg teljesen olyan, mintha parancsolgatnék. Ez nekem se jó, neki sem, de nem fog megváltozni, szerintem mindig is ilyen volt. Egyáltalán nem is zavarja a rendetlenség. Sőt, szerintem ő így érzi jól magát. És így elment abba az irányba a kapcsolatunk, hogy én egy zavaró tényezőnek érzem magam itt, mert úgy csinál, mintha ez a káosz lenne a természetes. Miért én vagyok a rossz ezért? Ha egész nap csak pakolok, meg takarítok, és végre rend van, akkor az maximum 1 napig tart, mert az se érdekli mit dolgoztam, szétrombolja pillanatok alatt a munkám. Mondtam már neki, hogy ezt nem bírom, meg amúgy is vegye magát észre, hogy soha sem találja a fontos papírjait, meg mindent elhagy. Meg azt is utálom, hogy ha jön valaki hozzánk, még a házba se lehet beengedni, olyan kupi van. Nem bírok minden nap pakolni. Láttam milyen, amikor az anyukájával lakott, olyankor semmit nem mert szétszórni, pillanatok alatt megcsinálta a házimunkát, mert neki nem mert nemet mondani. Ott akkor persze nem voltak problémák, mert az anyja nem is tudta milyen valójában a fia, nekem is azt mondta az anyuka, hogy az fia milyen rendes, mindig rendet rak stb... erre teljesen az ellenkezője. De végülis azt sem akarom, hogy olyan stresszben éljen mellettem, mint az anyja mellett, mert ő akkor csak a szülői "nyomás" miatt takarított és nagyon utálta. Már egyébként azt gondolom, hogy neki ez valami pszichés dolog. Nem bírom elhinni, hogy valaki így érezze jól magát. Na most kiírtam magamból az érzéseimet, szerintetek mit lehetne tenni? Szeretjük egymást, nem akarom, hogy emiatt kelljen szakítanunk, de már az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne most kilépni ebből a kapcsolatból, mert ezt évtizedekig úgyse fogom bírni, főleg ha már gyerek is lesz.
2016. okt. 4. 08:33
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Azt hittem ilyen nincs. Mintha a férjem és saját magam leírását olvastam volna, még anyósom is pont ilyen. Csak mi már jó régóta házasok vagyunk.

Hát én is házisárkánynak éreztem/érzem magam amikor a rumli miatt pampogok. Nálunk rendetlenség van. Így tömören, ráadásul gyerekek is vannak. Ők is segítenek az apjuknak. A férjem elismeri, hogy nagyon rendetlen, szerencsére őt is borzasztóan zavarja a gyerekeink által kreált kupi meg ha én hagyok elől néhány dolgot. Ennek ellenére a világért se állna neki rendet rakni. Van néhány hóbortja: a vasalódeszka. Ezt akkor is elrakná, ha épp neki állnék vasalni.

Ha anyukájánál vagyunk ott ő is felszed minden a földre leesett zsepit vagy játékot, otthon legfeljebb odébb rúgja, ha útban van.

Alapvetően szereti/szeretné a rendet de azt ne neki kelljen okozni és utána is jó, ha valaki elpakol.

Hát kb ez vár rád ezzel a pasival. Nem mondom, hogy nem javult némiképp a férjem viszony az entrópiához, és én is alaposan alább adtam az igényeimet (már nem élnék, ha ragaszkodom az eredeti rendmániámhoz), de ez alapvető jellemvonás és gyerekkori beidegződés. Sajnos.


Szerintem, sokat nem tehetsz. Azt mindenképp elérheted, hogy megértse, ez a helyzet neked rossz és a munkád lebecsülése, ha folyton rumlit csinál. Ha ezt felfogta, igyekszik változtatni a mentalitásán, de nagy csodákra ne számíts. Azt viszont neki kell elfogadnia, hogy téged nagyon zavar a szétszórtsága és ezt rendszeresen szóvá is teszed.

Egy szónak is száz a vége, még kiléphetsz a kapcsolatból, ha nem bírod. Nem tudom, ezt a szörnyen idegesítő jellemvonását leszámítva, hogy jöttök ki. Más dolgokban egyeztek-e?

2016. okt. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Osztozzatok: rendes és rendetlen térfél. Közös/megosztott és egyéni feladatok. (...)

Valószínű, hogy búcsú lesz a vége, akkor könnyebb lesz szortírozni is.

2016. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!