Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Nagyon nehezen bírom elviselni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Health visitor kérdése:

Nagyon nehezen bírom elviselni a barátom rendetlenségét és hanyagságát, erre rá mehet a kapcsolatunk, vagy tehetek valamit még?

Figyelt kérdés
Már majdnem 2 éve együtt lakunk. Itthon folyamatosan rendetlenség van, és én ezt idegileg nehezen bírom. Semmit nem rak el maga után, olyan, mint egy 3 éves gyerek, megy, dönt, borít, dobálja a dolgokat, nem érdekli, ha a földön van, nem veszi fel maga után, szóval úgy képzeljétek el, mint egy gyereket. Eleinte nagyon stresszeltem emiatt, ment a vita, de nem használt, csak a feszültség növekedett köztünk. Aztán úgy voltam vele, hogy nem érdekel, de ez meg azért nem vált be, mert így fontos dolgokat, papírokat szórt el, és amikor kell valami, olyankor sose találjuk meg. Aztán átmentünk abba az állapotba, hogy most mindig rászólok, de ez meg teljesen olyan, mintha parancsolgatnék. Ez nekem se jó, neki sem, de nem fog megváltozni, szerintem mindig is ilyen volt. Egyáltalán nem is zavarja a rendetlenség. Sőt, szerintem ő így érzi jól magát. És így elment abba az irányba a kapcsolatunk, hogy én egy zavaró tényezőnek érzem magam itt, mert úgy csinál, mintha ez a káosz lenne a természetes. Miért én vagyok a rossz ezért? Ha egész nap csak pakolok, meg takarítok, és végre rend van, akkor az maximum 1 napig tart, mert az se érdekli mit dolgoztam, szétrombolja pillanatok alatt a munkám. Mondtam már neki, hogy ezt nem bírom, meg amúgy is vegye magát észre, hogy soha sem találja a fontos papírjait, meg mindent elhagy. Meg azt is utálom, hogy ha jön valaki hozzánk, még a házba se lehet beengedni, olyan kupi van. Nem bírok minden nap pakolni. Láttam milyen, amikor az anyukájával lakott, olyankor semmit nem mert szétszórni, pillanatok alatt megcsinálta a házimunkát, mert neki nem mert nemet mondani. Ott akkor persze nem voltak problémák, mert az anyja nem is tudta milyen valójában a fia, nekem is azt mondta az anyuka, hogy az fia milyen rendes, mindig rendet rak stb... erre teljesen az ellenkezője. De végülis azt sem akarom, hogy olyan stresszben éljen mellettem, mint az anyja mellett, mert ő akkor csak a szülői "nyomás" miatt takarított és nagyon utálta. Már egyébként azt gondolom, hogy neki ez valami pszichés dolog. Nem bírom elhinni, hogy valaki így érezze jól magát. Na most kiírtam magamból az érzéseimet, szerintetek mit lehetne tenni? Szeretjük egymást, nem akarom, hogy emiatt kelljen szakítanunk, de már az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne most kilépni ebből a kapcsolatból, mert ezt évtizedekig úgyse fogom bírni, főleg ha már gyerek is lesz.
2016. okt. 4. 08:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

En ilyen rendetlen vagyok. No letemre. En inkabb dolgozok, mint rendetrakjak. Az elettarsam ugyanezt gondolja, mint Te. Mostanaban elkezdtunk rendetrakni. O jobbnak latja ugy a lakast. En nem. :D

Mindenkepp mondd el neki ezeket. Dicserd meg, ha rendet tesz.

N

2016. okt. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%
Elő a korbáccsal és a bőrszerkóval,és tanítsd meg a rendre,ne légy puhány,mert csak a csicskája vagy és leszel!!!
2016. okt. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%

Vagy megszoksz, vagy megszöksz.

De ha emiatt felmerül a fejedben a szakítás, akkor te nem is szereted igazán ezt az embert.

2016. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ennyi erővel, ha ő nem bír 5 percet pakolni maga után, akkor ő se szeret engem. Ez nem ilyen egyszerű.
2016. okt. 4. 09:21
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A munkád semmibevétele, le se szar. Nem fog változni, jól látod. Én egy gyűjtögetővel éltem együtt; minél több mindent hozott haza, annál többet voltam kénytelen pakolni, takarítani, kidobálni, ergó kompenzáltam. Aztán persze ráuntam (erre is), azóta nem takarítok folyton, de utána már nem kell. Hagyd a csudába, költözz el 1-2-3 hétre, ha nem változik, akkor meg felejtős.
2016. okt. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha 2 év alatt semmit sem változott, főleg rád való tekintettel, akkor már nem is fog. Akarsz így élni a következő 20 évben is?


Párom nekem is ilyen volt. Nem mindenben, de sok dologban változott az évek alatt. Előtte, nagyon sokszor, nagyon durván össze vesztünk. Sokszor megkaptam emiatt, hogy nevetséges vagyok, amiért ilyen-olyan apróságokért szólok és ahogyan szólok.

-Soha nem oda tette vissza a dolgokat, ahonnan elvette. Aztán vagy emlékezett jol van, vagy nem.

-Folyton szétszórta a kávét és a cukrot.

-Kész özönvizet hagyott maga után mosogatásnál.

-Szanaszét hagyta a kávés poharakat.

-Hol itt, hol ott volt a cipője. Pedig van szekrény a cipőknek, hogy ne lopja el a fél párt a kutya. Aztán, ha ellopja, nem találja.

-A ruháit ott hajítja el, ahol épp levette.

-"Majd elmosogatok." Ez a kedvencem. Mindig én mostam el. Addigra persze bele száradt, mert be sem áztatta.

És még sok más.

Egyenkén ilyen apróságokért szólni idegesítő és dedós dolog is. Na de folyton ezeket pakolni, takarítani még idegesítőbb.

Ha bírod idegekkel, akkor folyamatosan mondd neki. Párom 80%-ban hozzá szokott, változott. Főleg mert tudasosítottam benne, hogy amit szétbarmolt, össze koszolt, azzal mennyit melóztam. Tisztelje már a munkámat. Ha meg a "majd" volt a válasz, akkor fölvázoltam neki, hogy addigra rászárad a tányérta pl a kosz, nekem kell elmosni, akkor már nehezebb lesz és hogy picit bűntudatot keltsek, ezen magyarázat közben el is mosogattam, hogy lássa, hamar megvan ez.


Dedós, gyerekes dolog és idegtépő is. De vagy ez, vagy tűröd, vagy csinálod helyette, vagy elválnak útjaitok.

2016. okt. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
77%

Nem fog megváltozni. Vannak rendetlen emberek, meg rendszeretők, ez nem azon múlik, hogy szeret-e. Én nő létemre rendetlen vagyok, a párom is az. A lakás nagy részében ezért általában kupi van. Én nem dobom le a zoknimat a földre, de a párom igen. Engem nem zavar, van, hogy ott van két napig, aztán a mosáskor felszedem és megy a mosógépbe. Én meg a könyveimet hagyom elöl az asztalom, aztán ha ebédelünk, átteszem a kanapéra aztán vissza. Csak akkor pakolom el, ha már nagyon nincs hely. Csak akkor szoktam egészében rendet rakni, ha vendég jön.


Ilyenek vagyunk, ez nem fog változni. A rendszerető embert idegesíti a rendetlenség, de hidd el, a rendetlen embernek meg ugyanolyan stressz az, ha mindig mindent pakolászni kell. Nem tud lazítani. Az ember azért érzi jól magát az otthonában, mert ott úgy élhet, ahogy neki jólesik. Ha folyton erőszakot vesz magán, előbb-utóbb elege lesz.


Szerintem nektek jobb lenne, ha szétmennétek. Ez nem fog működni hosszútávon.

2016. okt. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tuti nem fog működni hosszú távon, jobb ha minél előbb elválnak útjaitok szerintem.


Nekem az exfeleségem ilyen trehány, bírtam jó pár évig mellette, megcsináltam én a házimunka nagy részét, mindig rendet raktam utánna...stb. De egy jópár év után betelt a pohár. Kompromisszumokra nem volt képes, hiába volt tudatában hogy nem jó amit csinál, vagyis inkább amit nem csinál...megváltozni nem tudott! Úgy ahogy én sem, én szeretem a rendet a tisztaságot, a rendszerezettséget, próbáltam leszarni a kupit, nem ment és én elváltam...

Minél előbb megléped, annál kevesebb időt pazarolsz olyan emberre akivel sosem leszel igazán boldog, mert ez is fontos ám egy kapcsolatban.

2016. okt. 5. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is rendetlen vagyok, bár nem ilyen súlyosan. Alapvetően a "mindennek helye van" elvet követem, és elpakolok magam után, csak nem vagyok pedáns. Éltem olyan férfival, mint amilyenről te írsz, soha többé nem tenném. Én nem harcolok vele, és elfogadni sem tudom. Egyszerűen a hideg kiráz attól az igénytelenségtől, hogy valaki jól érzi magát egy kvázi-disznóólban. Ja meg a cselédje se leszek többé senkinek. Ezeken gondolkozz szerintem.
2016. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő nem változtat, és te nem óhajtasz beállni cselédnek aki a házimunkán felül még a pasija után is pakol, akkor igen. Rá fog menni a kapcsolatotok. Nincs ebben semmi meglepő egyébként.

Ezért fontos, hogy a párok együtt éljenek, mielőtt esküvőre, gyerekvállalásra kerülne a sor. Ilyenkor lehet igazán megismerni a másikat.


Úgy tűnik az anyját tiszteli, téged viszont egyáltalán nem. Konkrétan leszarja amit te otthon csinálsz. És attól függetlenül, hogy a házimunkáért nem jár pénz, igenis munka. Szerintem jobban járnál, ha nem vele lennél. De természetesen ez a te döntésed.

2016. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!