Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Fiatal párok ti hol laktok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatal párok ti hol laktok együtt és mi a véleményetek az én történetemről?

Figyelt kérdés

Én 24/L, párom 25/F, másfél éves kapcsolat, a közeljövőben terveznénk összeköltözni, de átgondolva az együtt töltött időt már nem vagyok biztos a kapcsolatunkban.


Nekem van saját lakásom, a szüleim segítségével sikerült megvenni 1 éve, amikor a párommal kezdetleges volt a kapcsolatunk. Mivel az ő albérlete elég sz*r volt a lakásomhoz képest, így főleg nálam töltöttük az időt. Ő végig nézte ahogy drága pénzekért szépen lassan berendeztük. Persze nem vártam volna el, hogy a kapcsolat elején beszálljon bármibe is, de ha már ennyi időt töltött ott, én főztem rá (mert amúgy napi 1x eszik valami rendelt kaját), elvártam volna, hogy néha hozzon valami kis ajándékot, vagy legalább töltse fel a hűtőt. Azt hiszem ott rontottam el, hogy akkor már elkezdtem játszani a háziasszonyt, és rászoktattam erre...


Eddig egyébként azért nem akartam, hogy oda költözzön hozzám, mert nem volt munkája. De most elvárná, hogy minden nélkül odaköltözhessen. Persze a számítógépének meg a tévéjének kell helyet csinálnom, de amúgy semmit sem hoz (háztartási eszközökre gondolok, pl ezer éves a vasalóm, de eszébe nem jutna h vegyen egy újat, stb.), csak amire neki feltétlen szüksége van.


Ti mit tennétek a helyembe? Csak én vagyok túl önző, hogy nem akarom, hogy ott éljen ami az én tulajdonom, és használjon mindent, ami az enyém? Én gondolkodok hülyén, ti hogy látjátok? Nálatok hogy működik ez?



2016. júl. 31. 14:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

A barátod elkapattad, és ha jól érzem, akkor nem is túl figyelmes srác.


Ezzel együtt az a "használjon mindent ami az enyém" dolgot benned sem érzem túl szimpatikusnak...



Neked is csak azt lehet tanácsolni, amit mindenki másnak. Ülj le vele, beszéljetek!

2016. júl. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, sajna az elején elkényeztetted.

Nálunk úgy van, hogy én albérletből költöztem hozzá, szintén albérletbe, ahol majdnem minden az övé volt. De már akkor is beszálltam a költségekbe, vittem a kis ruháimat, egyéb cuccokat (edények, stb), és elkezdtünk együtt élni. Ez szép lassacskán történt, nem volt az, hogy megbeszéltük, hogy na most akkor én odaköltözöm.

Aztán abból az albiból mennünk kellett, úgyhogy együtt kerestünk. Ebbe is ugyanúgy beleszállok, tehát pl. most szekrényt együtt vettünk, apró kis háztartási eszközöket, amikre szükségünk volt, én vettem magunknak törölközőket, edényeket, stb és hát persze a költségek, amikor én főzök... Szóval nem tudom, én úgy érzem, hogy nálunk tök demokratikusan működik, mindent úgy kezelünk, hogy közös, de ha ne adj isten, szakításra kerülne a sor, én mindent itt hagynék neki, hiszen ezek az ő holmijai. Akkor is ha úgy van számontartva, hogy a miénk.

Meg kellene beszélnetek ezt, őszintén és higgadtan. Elmondhatod neki, hogy szeretnél vele együtt élni (?) de ez így nem megy és a rezsibe neki is bele kell szállnia.

2016. júl. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ez egy picit durva tényleg. De miért nem mondod neki, hogy szar a vasaló. Nincs kedved egyet hozni? Ő mit mond ezekre a dolgokra, miért nem hoz semmit a közösbe?
2016. júl. 31. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a dolgokat inkább neki kellene elmondanod! Volt egyébként barátnőm, akihez odaköltöztem, de nekem elég sok mindenem volt. Amink nem volt, együtt megvettük (pl. ágykeret, matracokkal). Amiből több volt, megbeszéltük, melyiket használjuk (nagyobb és újabb TV, újabb vasaló, háztartási gépek). Ami végképp fölöslegessé vált, azt neten eladtuk. Ezek a dolgok nem jelentettek vitatémát.
2016. júl. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kellett volna bútorokat vennie, de az a minimum, hogy ha nagyrészt nálad vagytok hoz vagy rendel neked is ennivalót, ha te készíted és te vetted akkor mosogat.


Ha odaköltözik én csak a gáz számlát fizetném a helyedben, a többit kb 2/3 arányban tőle várnám, hogy fizesse a házimunka és a kaja fele mellett. Hiszen mindent biztosítasz a számára, lakbérre nem költ, és a férfiak rengeteget esznek. Az én havi adagom kijön egy 20asból, ha néha rendelek is, minden férfi ismerős 40 körül költ, főleg ha valami extra étrendet is tart. Szóval vagy a rezsi vagy a kaja 2/3át állja, és így is rengeteget spórol és kényelmesebben él, mint az albiban. Ha ezen háborog, akkor én végetvetnék a kapcsolatnak. Azt sem értem miért kellene lecserélni a régi vasalót, ha működik. Inkább rakj félre tartalékot.

2016. júl. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, azt hiszem mindkettőnknek hibája van ebben. Valóban nem túl figyelmes srác... Engem ez meg önzővé tett. Lehet önző gondolat, de ha ő használhatja mindenem, mért nem tud néha valami ajándékot, vagy akármit hozni?


Sajnos eddig csak úgy tudtunk erről beszélni, amikor már nagyon kitört belőlem, és inkább veszekedés lett, aztán 1-2 napon belül békülés, majd "felejtsük el az egészet...". Szóval mindig csak egymás fejéhez vágtuk egymás hibáit, higgadtan még nem beszélgettünk róluk, de akkor azt hiszem eljött az ideje.

2016. júl. 31. 15:17
 7/20 anonim ***** válasza:

Kérdező: én írtam az #1-est.


Annyi jogon szólok csak bele, hogy én átestem ezen mint ti, én is hibáztam a lány is, és nekünk vége lett.


Viszont mi sem tudtunk leülni megbeszélni időben, és indulatok nélkül. Rengeteget tanultam belőle, és bár túl vagyok rajta, de bánom, hogy nem voltam érettebb időben.

Ha még nem ment teljesen szét a kapcsolat, akkor itt az idő leülni józanul beszélgetni, és akkor tisztábban láthatsz, hogy még javítható e vagy ez már elment.

2016. júl. 31. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Ja, meg kéne beszélni, de még ennél is tutibb lenne, ha észrevenné magát.
2016. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy me lakjon ott ingyen,minimum, hogy a rezsit felezitek, és a kaját is ő állja nagyrészt ha már bérleti díjat nem kell fizetnie. Lehet, hogy csak a pénzedre hajt, vagy hogy kényelmesen éljen. DE! A te hozzáállásod is undorító. Egy párkapcsolatban, hogy lehet ilyeneket mondani, hogy használja ami a tiéd. Te tipikusan olyan vagy aki később is felhánytorgatná hogy ez az a te lakásod.
2016. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mi új helyen kezdtünk közös életet, addig albiba mentünk hogy lássuk megy-e, ha nem akkor mindenki megy ahová akar, mindketten új helyzetbe kerültünk, ment így fudamentáztunk az új lakásra, pont azért hogy véletlenül se legyen ilyen a dolog (nálunk a párom szülei a nagyszüleik ügyét is hánytorgatják hogy ők úgy költöztek össze hogy a nagyihoz ment a papa...) és az se legyen hogy valaki örökké az éreztetné (vagy csak maradna a másikban) hogy nem az övé a lakás.

Szvsz te sem tudod még hogy mit akarsz vele és nem is beszéltetek ilyesmiről (ha már ennyire kis dolog is vitát okoz és nem tudjátok meg beszélni, pedig elvileg felnőttek vagytok) mert ha tudod hogy komolyan gondolod és ő is akkor nincs olyan hogy enyém-tiéd, ne használd, nem közös... Attól féltem a holmimat akiben nem bízok és tudom hogy nem jó választás az illető. Ha együtt éltek akkor az egy közös élet. Ha ezt nem tudod elviselni (együttélésben használni fogja a cuccaid és te is az övéit, azért összebútorozás) akkor jobb ha nem is költözik mert 2hét múlva el is fog. Az hogy te berendezted, őt nem érinti, azért nem szólt bele mert nem lakott ott. Ha most beköltözik, tegyetek le szabályokat hogy ezt-azt le fogtok pl cserélni mert full női lakásba egy pasi se marad meg, kell neki is olyasmi amit ő visz oda és oda tesz, attól laktok együtt, nem csak egy lakótárs X hónapra. Amúgy láttál már legény albit? Csak a szükséges van benne, a legtöbbnek nincs többje 2tányérnál a konyhába kb.


Szerintem nem érdemes csak azért rá többet hárítani mert nem ő vette, a kajába szálljon be nagyobb arányba ha többet fogyaszt. Gondolj bele fordított helyzetbe hogy éreznéd magad hogy te pl nem tudnál lakást venni (mázlista vagy a korosztályodban) és odamész egy pasihoz aki közli veled hogy nem nyúlhatsz ehhez-ahhoz, fizess többet mert nem volt pénzed vagy a szüleidnek segíteni.

Viszont érdemes kinyitni a szád és elmondani mi kell, mit vársz el, anélkül hogy ez vitába menjen át! Egy pasi nem fogja tudni hogy rossz a vasalód vagy hogy mivel töltse fel a hűtőt (vagy olyasmit fog venni ami nem tetszik neked)... Amiből kettő van azt mi eladtuk és lett közös pénzünk,valahol el kell kezdeni.

Ha összeköltöztök mond meg hogy nem te leszel a cselédje, valószínű észheztér, eddig úgy volt vele hogy a te lakásod, a te várad. Ha nem akarod/engeded hogy a te cuccaidhoz nyúljon, akkor hogy főzzön neked??

2016. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!